Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: filtr odwroconej osmozy

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #1

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Tak wiec kolejna sprawa , teoretycznie prosta ale.
Filtr odwroconej osmozy , z moich domyslow wynika ze filtr ten funkcjonuje na identycznych zasadach co filtr weglowy do oczyszczania powietrza z niechcianych zapachow . Czyli
Woda przechodzi przez filtr wstepny jest oczyszczana z drobnych pylkow i osadu z kranu i nastepnie trafia do wegla aktywnego, ktory to wysysa kolejno metale cierzkie i inne niechciane pierwiastki , sole mineralne itp. Czy w praktyce wychodzi to tak samo jak z filtrem powietrza ? Sprawdzal ktos ? Ma jakies doswiadczenie w temacie?
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #2

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Ja uzywalem do wody only.

Czy ja dobrze zrozumialem czy ty chcesz podpiac filtr OO jako weglowy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #3

  • Golabek
  • Golabek Avatar
taa chyba jebak chce wpierdzielic filtr od brity do wiatraka. Teorytycznie tak, to jest ten sam wegiel aktywny Praktycznie jak masz akurat na mysli ten filtr do jebbanej brity, niezda egzaminu poniewaz filtr z brity niejest calkowicei wypelniony tym weglem i musial bys go w pionie zamonowac a i to huj przez wegiel moglo by nieprzepuscic tylko przez wolne luki i bezsens bylo by montowanie tego, a akby hulal niewiadomo jak mocny wiatrak potrzebny do tego. Gdzies jebak bylo nawet jak filtr z ouszki od browara zrobic, najebac wegla aktywnego itp nie jest trudno go zrobi wegiel take nie jest drogi wiec pokombinowal bym w strone STWORZENIA wlasnego filterka. Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #4

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Ale pomysly macie skad wam do glowy przyszlo z tym zeby filtr powietrza podpiac pod kran ? Ja tak napisalem? Chodzi mi o konstrukcje takiego filtra bo spotkalem na portalu aukcyjnym wegiel aktywny do oczyszczania alkocholu i naszla mnie mysl konstruowania ot Golabek zapedziles sie troche z wnioskami, jak nastepny wyjedzie z podobnymi odesle do szkoly niech czytaja ze zrozumieniem . Bez spiny
Pozdrawiam y
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #5

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Filtr odwróconej osmozy nie działa na zasadzie węgla. Co prawda ma wstępny filtr, ale po to, aby oddzielić większe zanieczyszczenia i aby nie zniszczyć membrany. W całym filtrze chodzi o ów membranę, która przepuszcza prawie same cząsteczki wody. W dużym uproszczeniu filtr RO działa na zasadzie sitka, które przepuszcza przez siebie tylko cząsteczki H2O, a innych nie przepuszcza.


Mam nadzieję, że wyjaśniłem Wasze wątpliwości. Nie mylcie tego z węglem, to zupełnie inna zasada.
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Asana, psy, Kimbo Slice

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #6

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
Węgiel aktywny jest w drugim stopniu żeby wychwycić chlor i inne agresywne benzole czwarty stopień to właśnie membrana półprzepuszczalna która działa na zasadzie opłukiwania ponieważ ciśnienie zniszczyło by jej delikatne pory i tym sposobem uzyskujemy tylko wodę która przesiąknie przez nią na zasadzie własnie procesu osmozy mała wydajność zmusza do stosowania zbiornika na wodę uzdatniona , reszta jest odrzucana np do spłuczki w wc mniej więcej w stosunku 1/4 czyli butelka uzdatnionej trzy odrzuconej nowsze systemy mają podobno mniej odrzucać ponieważ zawracają część wody piąty stopień to znowu filtr węglowy tzw szlifujący mający za zadanie likwidacje posmaku materiałów składowych systemu reszta nie wymienionych stopni to różne filtry piankowe , mogą też być dodatkowe stopnie lampy uv , mineralizatory, jonizatory itp jeśli ktoś nie potrzebuje tak uzdatnionej wody która jest wręcz miękka woda prawie destylowaną w przypadku nowych membran (dlatego konieczność mineralizacji do spożycia) może zastosować zamiast membrany filtr kapilarny który nie produkuje zbędnej wody.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #7

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

yebaq - a może napiszesz w jakim kontekście się pytasz? To wtedy możemy Ci lepiej doradzić :)
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #8

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Pytam bo zastanawia mnie wlasnie zasada dzialania tego filtra . Myslalem nad zrobieniem takiego w domowych warunkach jak ma to miejsce z filtrami powietrza,ale widze ze sprawa nie jest tak prosta jak w tym przypadku . Trzeba by poszukac z necie
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #9

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Mozesz zastosować dwustopniowa osmoze, filt weglowy jako wstepne oczysczenie z zapachów i kilku innych zwiazków a potem juz sama osmoza, i wtórny weglowy na koniec co do wydajnosci to musisz sam sobie zdecydowac jaka przepustowosć sobie kupić im wieksza przepustowosc tym drozej, aha i jeszcze ogranicznik cisnienia zeby nie popruć membrany, ale nie sa to kosmiczne ceny. 50GPD (galon per day) kosztuje koło stówki (pln) jesli masz skills'y i umiesz to zapakować w diy rurke to bedziesz miał po kosztach, a jak chcesz kupic to wiadomo ceny sa różne ale 2-3 stówki trza liczyc. Faktyczne osiągi GPD zalezne sa od cisnienia wody w kranie. Ja uzywam 3 stage bez mineralizatora (smak do dupy) do picia gotowania i do roslin i jest bardzo smaczna, jade na tej membranie półtora roku już, żywotnosc zalezy od stopnia czystosci wody i ilosci uzywanych na dobe, wg datasheet ma 1500 galonów żywotnosci. BTW ide sprawdzic stan mojej membrany.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

filtr odwroconej osmozy 9 lata 2 miesiąc temu #10

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Jeszcze pozwole sobie dodac ze aby uzyskac te powiedzmy 50 galono to ze 100 trzeba zmarnowac. Tego nikt nigdzie nie pisze a to istotna sprawa. I solidna pompa cisnieniowa bo becie kapalo jak krew z nosa ;)
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Kimbo Slice
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany