Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów.

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar




SposobyGlebaDoniczka
Utrzymywanie wodyVX
KamuflarzVX
Wygoda przeniesienia growXV
Wielkość PlantaVX
Gleby piaszczyste , mokradla , słabo żyzne itpXV
Wypłukiwanie składników odżywczychXV
Manipulacja plantami (wybór i odseparowanie ładnego planta na np. nasionkaXV
Zwiększona możliwość przenawożeniaXV

Ok jak ktoś widzi jeszcze jakieś + i - gdzieś to proszę pisać się pouzupełnia.pzdr.
4Elements napisał:
Możliwość obracania roślin w kierunku słońca

to już jest podpięte pod "Manipulacja plantami" aż tak to się nie rozdrabniajmy;p
4Elements napisał:
przy automatach odpowiednia doniczka nie wpływa na wielkość planta
zgoda , tylko jakby brać wszystko oddzielnie to by trochę to zajeło :P
4Elements napisał:
( chodź przy 100l i sezonówce nie szkodzi )
4Elements napisał:
Kamuflaż donic też można wykonać - wykopać dołek na donice i ja do niego włożyć i przykryć trawskiem.

to już by był raczej hardcore :smoke:
4Elements napisał:
Jeśli chodzi o flore bakteryjna to odpowiednia mieszanka ziemi w doniczce może zawierać jej o wiele więcej niż niektóre gleby.

no ok może rzeczywiście macie rację dzięki za uwagę.

4Elements napisał:
co do wypłukiwania składników odżywczych to lekka przesada.Dodatkowym atutem donicy będzie brak wyrównywania ph z ziemia MJ a ziemia w około.

tak , na początku na pewno a co jak pójdzie ulewa i przemyje doniczkę?
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Możliwość obracania roślin w kierunku słońca , przy automatach odpowiednia doniczka nie wpływa na wielkość planta ( chodź przy 100l i sezonówce nie szkodzi ) co do wypłukiwania składników odżywczych to lekka przesada. Jeśli chodzi o flore bakteryjna to odpowiednia mieszanka ziemi w doniczce może zawierać jej o wiele więcej niż niektóre gleby. Kamuflaż donic też można wykonać - wykopać dołek na donice i ja do niego włożyć i przykryć trawskiem.
Dodatkowym atutem donicy będzie brak wyrównywania ph z ziemia MJ a ziemia w około.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Wild

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #3

jeśli chodzi o kamuflarz to doniczke można też wkopać i przysypać liścmi wokoło. ale skoro i tak musimy kopac to czy jest sens wkopywac doniczke ...
Wypłukiwanie składników odżywczych - niewiem czy to wypłukiwanie jest takie szybkie i brutalne żeby miało wielkie znaczenie, myśle że raczej niema, ewentualnie możemypołożyć kawałek foli z dziurką na rośline to przysypać ziemią dla kamuflażu i i mamy całkiem dobre zabezpieczenie przed chwastami i płukaniem
Skumulowana większa flora bakteryjna - nawozy organiczne takie taniości jak active humus czy astvit wygoda efekt bezpieczeństwo bo na 90% nieda sie ich przedawkować

staram się być obiektywny choć niewidze w praktyce sensu dawania tego w doniczki bo trzeba podlewać a to jest więcej problemu i sporo większa szansa przypału i kaszana bo nie można pojechac na wakacje dłuższe jak ~ tydzień, jest sie w obowiązku uwiązanym do tej rośliny.

jedynym sensem jakim żeby brać doniczke a właśćiwie wiaderko to żeby sobie ukopać dobrej żyznej ziemi z okolic spota i ją na niego przynieść pomieszać i spożytkować, bo taka ziemia prawie zawsze jest bardziej dostępna i jest bliżej niż sklepowa.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Gdy przyjdzie ulewa to i przepłuka Tobie ziemie pod roślinka , bronie tak doniczek bo sam mam zamiar ich używać w tym sezonie z automatami. Dla mnie to jest o tyle dobre że nie muszę z ziemia biegać tylko takie foliowe doniczki przenoszę na spota do dołka wcześniej wykopanego - i nie martwie się już o ph bo jest duża szansa że ziemia w około nam to ph zjebie ( mnie się tak działo ). Należy tutaj obydwie strony medalu opisać i już część za nami :)

Dodam również że różne warunki panuja u każdego z nas , jedni maja dobra ziemie na spocie inni gorsza , jedni moga sobie pozwolić na bezprzypałowy transport doniczek inni nie. Sęk w tym aby każdy miał świadomość że wykonał wszelkie możliwe prace ogrodnicze dla korzyści roślin jak i własnych.

Masz możliwość zrobienia dobrej mieszanki ziemi ( zaznaczam dobrej czyli miękkiej - przewiewnej i bogatej w nawozy organiczne jak i kompost ) na swoim podwórku to to zrób , jeśli nie masz to używaj ziemi spotowej albo przetransportuj tam ziemie ogrodnicza i wymieszaj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
konopjia potrafi na 2m w głąb ziemi puścić korzonki , więc to raczej niemożliwe by jej coś umknęło w glebie;p

popatrz jak ja to robie na końcu jest opisane :
www.growlike.pro/forum/organiczne/1447-stosowanie-obornika-kompostu-na-wiosne-czy-jesien-wlasne-spostrzezenia-i-uwagi

I powiem Ci tak jeśli nie masz gleb piaszczystych to zrób tak jak ja , popatrz robię gnojowice 1l to 10l roztworu , na krzaka sezonowego do flo nie idzie napewno wiecej jak 20-30l (wodę i tak musisz zapewnić) takiego roztworu czyli 2-3l gnojowicy.Biorę 2 karnisterki po 1 w rękę 5l każdy i jeszcze do plecaka jeden to mam 15l:3=5 i tym sposobem mam przetransportowaną pożywkę na 5 plantów a Ty za 1 zamachem dasz rade przenieść 15 kg obornika? komu jest łatwiej? i jeszcze to ładnie przekopać , wed. mnie niema sensu.Popatrz jeszcze na to ze gnojowicy stężenie 1;10 to jest przy tym jak 1/3 pojemnika się wypełnia kupami czy pokrzywami a 2/3 wodą , jeśli zrobię pół na pół to wartość nawozowa jest jeszcze większa :)a jeśli chcesz mieć florę bakteryjną to kup Emfarma plus i masz najlepszą od bidy może być biohumus extra.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 10 lata 1 miesiąc temu #6

tak jak pisałem wcześniej - tam w tym linku pruchnica nie będzie żyła w takim steryllym pojemniku z piasku tak jak życia niema w sterylnym pomieszczeni,może coś się pojawi po zalaniu nawozem ale to moim zdaniem takie tymczasowe nieprawdziwe.takie prawdziwe życie musi miec to swoje miejsce do życia i pokarm a to niemożliwe żeby to było tylko na piasku.
4Elements ja tobie najlepszego zycze i co wiecej ja wiem że tobie urośnie, mimo wszystko zycze posadzić jednego dwa krzaki w gruncie z naturalnym nawozem i myśle że w końcu dojdziesz do takiej wprawy, że będziesz wolał sadzić taniej i ekologiczniej. mistrzem w tym nie jestem ale tak mowie bo w to wierze :)
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W doniczkach czy poprostu w glebie? o to jest pytanie... plusy i minusy owych sposobów. 8 lata 2 miesiąc temu #7

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Ja polecam tak - krzak w doniczce ( te 25 l żeby urósł duży ) , jeżeli wykryjesz że ktoś ci łazi w okolicy , bierzesz krzoka z dziury , którą wykopałeś i przenosisz.

Co daje taki system ?To że roślina rośnie w doniczce i można ją przenieść , jest kamuflaż i korzenie przerastają doniczkę co skutkuje większą rośliną.Fakt że korzenie się oberwią w razie przeniosin ale krzaki się z tego podnoszą.

Taka myśl przy okazji outa 2015.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany