Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Powietrze wdmuchiwane w filtr

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • Zielony
  • Zielony Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 55
  • Zebranych lumenów: 70
Witajcie!

Obecnie w boxie powietrze zaciągane jest bezpośrednio przez filtr, a następnie przechodzi przez wentylator i oczyszczone wychodzi na zewnątrz.
Chciałbym zaoszczędzić trochę cm w boxie i pomyślałem by filtr wyciągnąć na zewnątrz. Wtedy powietrze byłoby bezpośrednio wdmuchiwane w filtr (filtr na końcu wentylacji).
Moje pytania:
a) czy to nie skróci żywotności filtra, mam na myśli zapchanie porów węgla aktywnego kurzem i innym syfem. (filtr wstępny w sumie po coś jest. Widzę, że już nie jest śnieżnobiały, a stary nie jest.)
b) czy filtracja zapachu nie pogorszy się?
c) czy wpłynie to na gorszą wydajność wentylatora?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #2

filtr jak go nazywasz wstępny żeby był przed właściwym a wentylator może być gdzie ci tylko wygodnie tak na moje oko
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #3

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Spójrz tutaj www.growlike.pro/forum/wegetacjag/1385-mh-250w-300w-hps-zew-natury-ace-ventury ; obserwuj i pytaj właściciela jak się to spisuje. Był już podobny prolem, jak znajdę to podkleję ocb. ;)

edit:
DeathAdder napisał:
Zakwas napisał:
Golas napisał:
Zakwasik ... czy dobrze pokapowałem ?
Instalujesz filtr na końcu systemu, czyli wentylator będzie pchał powietrze do filtra, a nie ssał z niego ? :)

G.

Na koncu ukladu, czyli wentyl bedzie wypychal powietrze. Niech sie jakies madrzejsze glowy odemnie wypowiedza o takim rozwiazaniu. Czy ma to prawo dzialac. Nigdzie nie umiem znalezc potwierdzonego info czy filtry sa jedno czy dwu kierunkowe.
Jeszcze nic nie instaluje. W czasie swiat bede musial paczke z gadzetami zamowic i chcialem miec pewnosc jakie rozwiazanie zastosowac z filtrami.
Nie widzę jaki masz filtr. Jak np Prima klima - z wyłożeniem w postaci granulatu węgla aktywnego to producent deklaruje że nie ma różnicy w jaki sposób to podłączysz. Jeśli natomiast masz np Hortiline Hortifilter, z wyłożeniem w postaci maty węgla aktywnego to producent twierdzi że lepiej zasysać powietrze przez wentylator - chodzi o to że lepszy (jak twierdzi producent) filtr zewnętrzny (ta biała otulina) zatrzymuje cząstki brudu który skrócił by czas pracy filtra.

Pozdro
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #4

  • Zielony
  • Zielony Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 55
  • Zebranych lumenów: 70
Dziękuję za rozjaśnienie tematu :)

Mam jednak zagwozdkę.. mówicie, że producent Primy klimy podaje to i tamto. Ja mam filtr w wersji ECO 160/240 z filtrem wstępnym, a jak patrzyłem to filtry Primy klimy w wersji PRO też mają ten filtr wstępny. Więc jak to jest? Jakie kto ma doświadczenie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #5

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Zielony , gdybym musiał robić wentyl > filtr to wlot wentyla bym zabezpieczył agrotkanina i było by coś w stylu filtru wstępnego. Ew jakiś inny materiał typu gaza ? ze dwie warstwy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #6

  • Wild
  • Wild Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 148
  • Zebranych lumenów: 138
Hej z tego co ja się orientuję, to filtry prima klimy mają otuline przeciwkurzową z zewnątrz a wewnątrz zaraz za siatką jest węgiel aktywny, więc po pierwsze jak nie dasz jakiejś fizeliny na wlocie rury, która by powietrze z boksa zasysała, to szybciej Ci się filtr zapcha. Po drugie (ale tego nie jestem pewien) wewnętrzna średnica jest mniejsza i jeszcze dochodzi maskownica więc wydaje mi się, że wtłaczane powietrze w filtr będzie stawiać większe opory niż zasysane i powierzchnia aktywna będzie mniejsza a więc i wydajność (ale to moze być oczywiście totalna bzdura - tak mi się po prostu zdaje ;) ).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #7

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Masz tu link do tematu budowy taniego filtra.
www.growlike.pro/forum/wentylacja/794-prosty-i-tani-filtr-powietrza#7785

Jako filtr wstępny zastosowana jest fizelina (na wlocie do filtra i skrawki maty węglowej włożonej do środka.)
Po pewnym czasie jak jest on użytkowany, mogę stwierdzić że sprawuje się wyśmienicie.
Uszczelnienie szafki i filtr na wyciągu zrobiły swoje. Żadnego niestosownego zapachu w okolicy szafki.
(chyba, że otworzę drzwiczki i zacznę ruszać roślinki)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #8

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Zielony napisał:
Dziękuję za rozjaśnienie tematu :)

Mam jednak zagwozdkę.. mówicie, że producent Primy klimy podaje to i tamto. Ja mam filtr w wersji ECO 160/240 z filtrem wstępnym, a jak patrzyłem to filtry Primy klimy w wersji PRO też mają ten filtr wstępny. Więc jak to jest? Jakie kto ma doświadczenie?
I filtry eco i pro od PK mają filtr wstępny, takiej samej jakości jak na mnie.
Filtr wstępny można wymienić, a zaleca się jego wymianę gdy wymienia się węgiel aktywny.
Pomiędzy agrotkaniną (agrowłókniną), czy gazą i filtrem wstępnym jest duża różnica. Nie wiem jak z produkowaniem takich rzeczy, ale filtr wstępny przypomina watę cukrową - jest bardzo puszysty i lekki, zaś agrowłókniny są najczęściej płaskie, zbliżone do zwykłych prześcieradeł...
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #9

  • Zielony
  • Zielony Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 55
  • Zebranych lumenów: 70
Ja nie mam potrzeby budowy własnego filtra :) Mam gotowy i bardzo dobry filtr. Pytam tylko, czy można w niego wtłaczać powietrze, czy to się sprawdzi i go za szybko nie zniszczy.
W najgorszym wypadku sam wypróbuję ten patent i za parę miesięcy dam znać jak wyszło :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powietrze wdmuchiwane w filtr 10 lata 2 miesiąc temu #10

  • UF
  • UF Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 130
  • Zebranych lumenów: 227
Zielony, jeżeli chodzi o wtłaczanie powietrza przez filtr, a nie zasysanie to prędzej wentylator wtłaczający będzie zamulał, aniżeli filtr. Filtr będzie działał bez zarzutów, ale po czasie będziesz mógł zaobserwować spadek wydajności wentylatora, ponieważ będzie on w jakimś stopniu obciążony tym wpychaniem powietrza do filtra.


Grow temu miałem właśnie taką kombinację, wentylator-> przewód wentylacyjny-> filtr, i pod koniec grow zaobserwowałem spadek ciśnienia statycznego spowodowanego właśnie takim sposobem umieszczenia wentylacji. Także bez obaw, jeżeli chodzi o filtr, bardziej martwiłbym się wentylatorem, ale też bez przesady ;)






PEACE
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Zielony
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany