Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Wentylator łazienkowy z przystawką i matą jako kompletny filtr węglowy DIY

Wentylator łazienkowy z przystawką i matą jako kompletny filtr węglowy DIY 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Tak, wiem, wiem... Różnych rodzai filtrów węglowych jest chyba tysiąc, ale czemu nie dołożyć tego tysiąc pierwszego? :P

Tego nigdy za dużo, a tak będzie większy wybór.

Potrzebne nam będą:


Wentylator (76PLN)





Łącznik przekrojów zmiennych, który będzie pasował do wentylatora (7PLN)





mata węglowa (12PLN)





Silikon oraz zaciski do kabli.


Zaczynamy od połączenia wentylatora i łącznika tak, żeby przez łącznik było wciągane powietrze, a nie wyciągane.





Wszystko uszczelniamy silikonem i zostawiamy do wyschnięcia.






Teraz trzeba przyciąć matę, aby pasowała do przewodu płaskiego i wcisnąć tam. Ja włożyłem 3 warstwy.





Teraz zostaje tylko umieścić go w boxie, ja mam na górze boxa taki stelaż, więc nie miałem problemu. Każdy u siebie będzie mógł po swojemu zainstalować, ja przypiąłem go zaciskami.
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Bongjour, KLICZKO, SOM

 
 
 

Wentylator łazienkowy z przystawką i matą jako kompletny filtr węglowy DIY 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Wszytsko ok ale sprawdz ile z czasem straci na mocy ten wentylator, jak juz nie stracił.
Przy tak malych wentylach zakładanie mat wenglowych strasznie wpływa na prace urządzenia.
Sam zakładam maty weglowe do wtłaczających wentyli z powodu pyłu i brudu a używam podobnej mocy jak nie większej.
Zimą jest ok ale latem sciagam maty by wzmocnić przepływ powietrza i walczyć z temperaturą a na flo z wilgocią.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany