Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: TD Silent + regulator obrotow ?

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #1

  • mastablasta
  • mastablasta Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 14
  • Zebranych lumenów: 3
Witam, w pewnym temacie na # wyczytalem, ze ponoc silniki w TD Silentach pala sie gdy sa podlaczone pod regulator obrotow - czy to prawda ?
Chcialbym, zeby wypowiedzialy sie osoby ktore maja taki zestaw i ocenily to oraz napisaly ile czasu maja go w uzyciu.
Poniewaz w pewnym sklepie roznica miedzy TD 250/100 - (240/180 [m3/h] / 24/19 db) a TD 350/125 SILENT (380/280 [m3/h] / 20/19db) wynosi 10 zl to wpadlem na pomysl zeby kupic ten mocniejszy wentylator, skrecic moc o 1/3 i w ten sposob uzyskac mniejszy halas przy duzej mocy ?
Pomysl chyba dobry :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #2

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Pomysł dobry :)

Mam TD 250/100 i wcześniej wiedząc, że go będę miał dość długo rozglądałem się za regulatorem. Odstraszały mnie opinie, jakoby ściemniacze światła buczały, ogólnie jakieś problemy...
Pewnie dlatego, że TD ma silnik indukcyjny, a jak się taki reguluje regulatorem do innych rodzajów silników (łazienkowy np. jest inny) to niezbyt do siebie pasuje taki zestaw.

Dlatego z czystym sumieniem polecę coś co mam. Zestaw ze strony avt.pl Kosztował mnie (złożony i uruchomiony, bo można zapłacić mniej, jeśli sam sobie polutujesz) pięćdziesiąt parę złotych.

Najważniejsze: ten regulator jest specjalnie do silników indukcyjnych. Nic nie buczy. Są dwa potencjometry... Nie pamiętam teraz szczegółów, ale coś jak GAIN i VOLUME w piecach (ifjunołłotajmin).
No i duże to nie jest


edit: bym zapomniał: sklep.avt.pl/regulator-obrotow-wentylatora-230v-z-silnikiem-indukcyjnym.html

Wypowiedziałem się, chociaż nie spalił mi się ani jeden TD :D

SALUDO :ganja: :peace:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Deja Vu, Wesołych Świąt

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #3

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Podpinałem TDka pod zwykły regulator obtorów i jak wspomniał Edmund silnik strasznie buczał, szczególnie w niższych partiach obrotów więc zrezygnowałem z tego rozwiązania i wentyle śmigają bez regulatora. Pytanie do Was czy mozna podpiąc pod ten dedykowany regulator dwa takie same wentyle?
Dzięki za link ED :)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #4

  • Zielony
  • Zielony Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 55
  • Zebranych lumenów: 70
Ja również potwierdzam, że wszystkie TD buczą na wszystkich sterach od GSE w niższych partiach obrotów. Czasami nawet na niskich obrotach nie startują :O
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #5

  • mastablasta
  • mastablasta Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 14
  • Zebranych lumenów: 3
Edmund Dantes dzieki wielkie za odp :D Ale mam pytanie - czy to sie grzeje ?
Bo jesli mialbym zamiar to kupic a pewnie tak bedzie skoro mowisz, ze dziala tak jak powinno to pewnie chcialbym do tego wykombinowac jakas plastikowa obudowe.
I jeszcze mam prosbe, moglbys cyknac jakies lepsze zdjecie jak to podlaczyc lub opisac to jakos prosto ?

Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #6

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dedykowana obudowa jest dostępna rownież na stronie -koszt 21pln
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #7

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Czy to się grzeje?

Trochę, troszeczkę, na pewno plastikowa obudowa da radę. U mnie leży kilka cm od zasilacza magnetycznego, więc nie bardzo wiem, czy jest ciepły sam z siebie, czy od zasilacza.

Podłączenie tego jest banalne.
Na płytce są 4 piny. Do dwóch zewnętrznych przykręca się kabelki z zasilaniem (220-230V), do dwóch wewnętrznych kabelki do wentylatora. Te wentylatory mają dwa biegi i regulator podłącza się do biegu wolniejszego.



to powinno rozwiać resztę wątpliwości serwis.avt.pl/manuals/AVT1613.pdf

@Cosa
Szczerze powiem, że nie wiem, czy da się dwa do jednego. Myślałem, że Suzan obsługuje takie bajery, ale nie, tam jest sterowanie włącz/wyłącz.
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Wesołych Świąt

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #8

  • Ballantines
  • Ballantines Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 80
  • Zebranych lumenów: 93
  •  

  •  

mowiac o wadach sciemniaczy do swiatla najpierw sprecyzujmy o jakich sciemniaczach mowimy? :unsure:

1. tych najtanszych chinskich rezystancyjnych za ok 10zl, ktore nie dzialaja z woiekszoscia wentylatorow i moga spowodowac ich spalenie. :woohoo:

2. elektronicznych z dolnej polki np. "ton" , i to one maja tendencje do buczenia, ale pozwalaja regolowac obroty.. :blink:

3. elektonicznych dobrej firmy np. "legrand" za ok 50zl ktore nie bucza i pozwalaja regolowac obroty.

osobiscie sprawdzalem "legranda" na dwoch roznych wentylatorach i dzialalo mi bez zarzutu...

a co do podlaczania dwoch pod jeden to mysle ze powinno sie udac choc nie gwarantuje... :whistle:

tylko uwarzaj zeby dwa wentylatory lacznie nie przekroczyly mocą, moc regulatora...i podlaczone musza byc rownolegle.. :peace:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Ballantines.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #9

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Ballantines napisał:


...i podlaczone musza byc rownolegle.. :peace:

Mógłbyś bliżej na ten temat? Mam dwa wentyle i na każdym jest osobna wtyczka zasilająca i przełącznik I/II bieg więc powinno być O.K. ? :silly:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TD Silent + regulator obrotow ? 9 lata 11 miesiąc temu #10

  • Ballantines
  • Ballantines Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 80
  • Zebranych lumenów: 93
  •  

  •  

jak masz wtyczki przy wentylatorach to podlacz je poprostu pod jedno gniazdko ktore bedziesz regulowal...

ale jedna uwaga... nie przesadzaj z bardzo wolnymi obrotami i ustaw wentylatory na tym samym biegu... :peace:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Ballantines.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany