Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy ten sprzęt ogarnie temat?

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #11

yebaq napisał:
Jaka srednicy rury, ile otworow i jakiej srednicy. Ile litrow wegla ? Sporo niewiadomych idz na zlomo i znajdz obejm filtra powietrza do mini ciezarowki i ... dyj fotki bo mozna oszczedzic te 200 blaszek. mala kubatura to i filtr nie musi miec sporej przepustowosci.

Dobra, jutro opiszę dokładnie filtr.. srednice i dziury.. sporo dziur natłukłem.. byłem przekonany im więcej tym lepiej;) jutro przygotuję i dodam.

Druga sprawa.. grzebałem przy filtrze.. i połamałem jedną łopatkę od wentylatora.. typowe.
także tak czy siak potrzebuję nadal wentylatora.. z tym że teraz dużo pilniej jak wcześniej :/ :)
Golabek napisał:
Tak se sie posmailismy na odmulke: a teraz do rzeczy. postaraj sie jak koledzy mowia pokombinowac z filtrem najlepsza opcja bo juz wsio masz gdzies tu sporo bylo ostatnio o zmianie np wegla w filtrze popatrz moze nasunie sie konstrukcja na glowe przyokazji pokmin. Rusz glowa sam nie zrobisz nikt ci nieogarnie tu paru ludkow robilo filtry sami jak pamietam ale to porelkach trza szukac, a wez znajdz w tym gaszczu ulic :lol: O jacek chyba sam budowal...Poszukaj takiego usera napisz grzecznie moze ci podpowie deko?? Tez na niezawielkim kiedys smigal boxie, ale niepamietam :woohoo: :evil:
A i jak sam filtr robisz niewiadomo ile m3h pociagnie...czy bd taki czy sraki. Slepy strzal

Spory zmontowałem ten filtr.. miało być idealnie.. eh..;)
no nic.. trzeba będzie pokombionować i musi się udać!


pozdro
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 tygodni temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #12

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Nawet w tym dziale, w którym założyłeś temat znajdziesz kilka instrukcji jak zrobić filtr:

www.growlike.pro/forum/wentylacja/2205-prosty-filtr-weglowy-z-piwnicowych-rupieci

www.growlike.pro/forum/wentylacja/1469-wentylator-lazienkowy-z-przystawka-i-mata-jako-kompletny-filtr-weglowy-diy

www.growlike.pro/forum/wentylacja/794-prosty-i-tani-filtr-powietrza


Ten spisywał się jakoś w 80% a może w 100% bo box był troszkę nieszczelny, na pewno wymagałby lepszego wentylatora. Nie musisz robić identycznego, po prostu możesz się tym kierować i na tym oprzeć swój projekt.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 tygodni temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: , Kimbo Slice

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #13

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Na sklepie ,,jakims tam na forum " znajdziesz zestaw filtr fi100 mm przepustowosc do 160 m3 i wentylator kanalowy 150m3 powinno dzialac. Ktos bardziej doswiadczony moze to opisac. Taki wentylator znacznie chalasuje. Zestaw kosztuje ok 230zl z przesylka jak sie nie myle.
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #14

  •  Avatar
no to masz swoj problem. Spory filtr- duzo musi go pociagnac.
moim zdaniem do takiego boxika nie powinien byc wiekszy jak wagon szlugow alee ja tylko w teorii bo mowie nie trawie filtrow mi tak i tak pachnie a niech se pachnieeeee

Inaczej bym zrobil bo masz klopoty i stoisz panie.
Wydaj te 40 zl, kup ten went do pokazywales. kawalek srebrnej rury z odp fi, i doczep to do swego filtra bo cwel komputerowy ci nieogarnie tego jak tam nasrasz tone wegla. pozdr i tyle3e
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 tygodni temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #15

yebaq napisał:
Na sklepie ,,jakims tam na forum " znajdziesz zestaw filtr fi100 mm przepustowosc do 160 m3 i wentylator kanalowy 150m3 powinno dzialac. Ktos bardziej doswiadczony moze to opisac. Taki wentylator znacznie chalasuje. Zestaw kosztuje ok 230zl z przesylka jak sie nie myle.

Noo to co do filtra.. wygląda on tak:





Sam filtr ma długość 20 cm, na tej długości jest wsypany węgiel gdzieś - niecałe pół kilo.
średnica zew. rurki to 75 mm. wewnętrzna biała 20 mm.
w obu są dziury, z tym że w białej zrobione są do połowy.
Węgiel wsypany jest w pończoche aby nie wyleciał przez dziury.
Tak jak widać na focie dosyć sporo narobiłem dziur.. może tu jest pies pogrzebany?
Wentylator przystawiłem do filtra bez dystansu może też dlatego nie zaciągał poprawnie?
No i jak widać na focie.. miedzy wentylatorem a samym węglem jest kawałek.. długość kolanka.. sam nie wiem.

No i tak jak wspomniałem.. potrzebuje nowego wentylatora bo na chwile obecną nie posiadam nic i pachnie zacnie..;)

dzieki za pomoc!

PS. Sorry ze nie pomniejszyłem zdjęć, ale troche brak czasu:/

pozdro!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 tygodni temu przez spadajacy_lisc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 4 tygodni temu #16

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Na moje oko malo tych dzior nawierciles. Na 0,5 kg wegla poszukaj na zlomie filtra stozkowego z jakiegos auta, zaplacisz ze 2 zl. Przesyp wegiel i zlorz calosc powinno podzialac. Pamietaj tez ze taki wegiel tez sie ulorzy i moze zostac pusta luka ktora przechodzi zapach.
Edit poszukaj na forum projektow takiego filtra bo pewnie sa, moze znajdziesz prostszy sposob.
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 tygodni temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Chmura

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 3 tygodni temu #17

yebaq napisał:
Na moje oko malo tych dzior nawierciles. Na 0,5 kg wegla poszukaj na zlomie filtra stozkowego z jakiegos auta, zaplacisz ze 2 zl. Przesyp wegiel i zlorz calosc powinno podzialac. Pamietaj tez ze taki wegiel tez sie ulorzy i moze zostac pusta luka ktora przechodzi zapach.
Edit poszukaj na forum projektow takiego filtra bo pewnie sa, moze znajdziesz prostszy sposob.

Yebaq.. Poprawilem to i owo.. Nie wiem dlaczego wentylator od filtra tak slabo dmucha..a wrecz wydaje mi sie ze wciaga powietrze zamiast wyciagac.

Btw. Przegladnalem inne filtry i jest sporo gdzie jest nasypany wegiel i do tego wentylator..bez srodkowej pustej rurki.. Moze wyciagne swoja dosypie.wegla ubije i poczekam na efekt..?;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 3 tygodni temu #18

  •  Avatar
/\
czytaj ostatnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 3 tygodni temu #19

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Filtrem potrzasnij pare razy w pionie co by sie nie wysypalo wegla . Malo dzior, srednica wylotu w tych malych otworach musi miec minimum dwa razy po 100mm(oplot z siatki w srodku wegiel) jak masz doplyw powietrza 100mm srednicy, wylot z siatki byle przez wegiel szlo. Nie bedzie to filtrowalo nawet 80% ale w pomieszczeniu sasiednim boxa nie powinno byc czuc. Moim zdaniem 200 zl wydane na filtr i nowy wentylator (150m3/h) procentuje spokojem ducha. NIE SPRAWDZALEM !! KTOS KTO MA POROWNANIE OPISZE JAK ZECHCE . Czytaj, ucz sie, teoria teoria teoria.
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 tygodni temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: , spadajacy_lisc

Czy ten sprzęt ogarnie temat? 9 lata 3 tygodni temu #20

  • Choci
  • Choci Avatar
zdecydowanie za mało dziur ,przy takiej ilosci dziur to ten wentylator jest wydajny w 20 procentach,wtlaczajacy wtłacza wiecej niz ten wyciaga stad zapach ,pozatym konstrukcja filtra wydaje sie byc prawidłowa,musiałbym go jeszcze wewnatrz zobaczyc zeby to stwierdzic w 100 procentach
pozdro C
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany