Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
W tym dziale można zadawać pytania naszemu Prawnikowi ...

TEMAT: Wyrok, a kolejny mozliwy

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #1

  • asienaebaem
  • asienaebaem Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 3
  • Zebranych lumenów: 5
Witam,
Znajomy wylapal wyrok za pobicie (zawiasy 1,6/3 + jakas smieszna grzywna) z uszczerbkiem na zdrowiu powyzej 7 dni ( czy cos takiego ), swiezo po rozprawie wiec wyrok pewnie sie uprawomocnil to chyba po sprawie, wczesniej nie karany i teraz dalej...:
Koleszka leci na okraglo z ok 12-14 plantami, ale nie ma w ogole wagi, bo to tylko na jego uzytek. Ma kilka nawozów, hps'a 400w i zadnych klientow. Zona i dziecko + wynajmowane mieszkanie.

Gdyby jakims nieoczekiwanym zbiegiem okolicznosci psiarnia do niego zajechala to co dalej?
Jak to postepuje dalej? Beda sanki? Sztywny wyrok? Przedewszystkim jaki on bedzie? Czy dobry adwokat jest w stanie wszystko zalatwic w krotkim czasie bez sanek? Jaki czas bylby sprawy od wjazdu psow do zakonczenia postepowania?

Generalnie chcialbym wieddziec jak najwiecej, bo w razie jego powiniecia to ja bede musial wszystko ogarniac i wiedziec ocb.

Pozdrawiam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Przede wszystkim jak doszło by do jakiego kol wiek przypału to niech bierze samo ukaranie jak była by taka możliwość, ale tylko i wyłącznie niech się pucuje do hodowli, do niczego więcej! Jeżeli nie dało by rady samo ukarania b ez dobrego adwokata sankcje były by na 90%, prawo w PL jest tak zjebane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #3

  • GrowFather
  • GrowFather Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 86
  • Zebranych lumenów: 121
Nie polecam isc na samo ukaranie prokuratura prawie zawsze daje wyzsze wyroki od sądu.

Przy drugiej wpadce wydaje mi sie ze bez podwojnych zawiasow sie nie obędzie, adwokat moze zalatwic zeby nie poszedl siedziec odrazu, ale ze nic za to nie bedzie mial to nie wieze ze sie uda.

nie jestem prawnikiem ani nic z takich ale poprostu z doswiadczenia wiem ze tak sie to czesto konczy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • degustat0r
  • degustat0r Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 220
  • Zebranych lumenów: 410
  •  

  •  

asienaebaem napisał:
Witam,
Znajomy wylapal wyrok za pobicie (zawiasy 1,6/3 + jakas smieszna grzywna) z uszczerbkiem na zdrowiu powyzej 7 dni ( czy cos takiego ), swiezo po rozprawie wiec wyrok pewnie sie uprawomocnil to chyba po sprawie, wczesniej nie karany i teraz dalej...:
Koleszka leci na okraglo z ok 12-14 plantami, ale nie ma w ogole wagi, bo to tylko na jego uzytek. Ma kilka nawozów, hps'a 400w i zadnych klientow. Zona i dziecko + wynajmowane mieszkanie.

Gdyby jakims nieoczekiwanym zbiegiem okolicznosci psiarnia do niego zajechala to co dalej?
Jak to postepuje dalej? Beda sanki? Sztywny wyrok? Przedewszystkim jaki on bedzie? Czy dobry adwokat jest w stanie wszystko zalatwic w krotkim czasie bez sanek? Jaki czas bylby sprawy od wjazdu psow do zakonczenia postepowania?

Generalnie chcialbym wieddziec jak najwiecej, bo w razie jego powiniecia to ja bede musial wszystko ogarniac i wiedziec ocb.

Pozdrawiam!

Napewno sanki, 3msc do sprawy + ewentualnie kolejne przedluzenie o 3msc, gdyby postepowanie trwalo by dluzej.

Po pierwsze, sztywno powinien w takiej sytulacji mowic ze to tylko i wylacznie dla niego. Ze jara juz kupe lat, jest cpunem, narkomanem i nie radzi sobie z tym. Niechce "wspierac czarnego rynku" (tu padna pytania , to od kogo wczesniej bral - wiadomo co mowic), dlatego hoduje to dla siebie. Napewno bedzie problemem ilosc roslin, bo jakby zobaczyli taka ilosc, to niewazne czy beda w 3L donicach czy w 9L. Liczy sie ilosc, im mniej tym lepiej, wiadomo latwiej bedzie sie wybronic.

Po drugie, napewno bedzie przesluchiwana zona, ktora tez powinna wczesniej poinformowana co ma mowic, aby nie bylo matactwa w sprawie. Jezeli bedzie sie trzymal tak jak pisalem, ze jest cpunem itp to ona powinna to potwierdzic, ze np jak go poznala to juz przypalal sobie az po dzis. Wczesniej musza ustalic ile razy mial cos w boxie. Ile razy w tygodniu palil, gdzie palil itp. Wszystko jest tu bardzo wazne, kazdy szczegol musi byc dopracowany.

Po trzecie, wszystko z domu co mogloby sprowokowac psy powinno byc wyjebane, tzn mowa tu o chociazby o wadze kuchennej, jak nie znajda zwyklej, a trafi na jakas wredna kurwe, to dojebia mu ze wazyl na tej kuchennej. Najlepiej jakby twoj kolega sam stwierdzil bo ja nie wiem co ona tam ma w domu, co moglo by ich prowokowac.

Po czwarte, kolega powinien byc potulny jak baranek, gdyby doszlo do zatrzymania. Lzy tez moga sie przydac, wazne aby sie nie rzucal, nie cisnal ich itp. Zreszta, mial juz stycznosc z nimi, wiec powinien to wiedziec. W prokuraturze tak samo powinien sie zachowywac. I tu przydaloby sie aby powiedzial ze jara kupe lat, jest narkomanem, nie radzi sobie wogole sam z tym, ze probowal kilka razy rzucic , ale mu sie to nie udawalo, przy dobrych wiatrach (a przedewszystkim od humoru prokuratora) moze wyslac go na 3msc leczenie.

Adwokat w takiej sprawie to podstawa. Bez niego byloby ciezko, tym bardziej ze juz ma wyrok. Nie wiem sam jak to jest z tymi wyrokami, bo slyszalem rozne wersje. Podobno aby odwiesic wyrok, musi byc ponownie z tego samego artykulu, albo bardzo podobnym. Chociaz z drugiej strony, slyszalem tez ze nie wazne jest to za bardzo, jak beda chcieli to odwiesza.

Od zatrzymania to roznie moze trwac. Na pewno 48h na dolku , w tym trzeba wliczyc, przesluchanie na policji, przesluchanie w prokuraturze. To ostatnie jest najwazniejsze, bo to on zadecyduje co dalej. Moze dac 3msc sanki, dozór + kaucja. Wszystko zalezy od tlumaczenia sie, napewno niech przyzna sie, bo w sumie wyjscia by nie bylo. Wyrazenie skruchy, przeproszenie, lzy wszystko sie przydaje. Jezeli on pracuje tylko, to jest szansa ze do sprawy dostanie dozór.

Tyle Ci moge pomoc, jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Mamy na forum adwokata na stanie wiec do niego to pytanie.
Mam nadzieje ze sie odezwie bo jeszcze tego nie zrobil.
Pozdrowienia
Karma to Suka
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Kowalsky.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #6

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Już napisałem do odpowiedniej osoby w tej sprawie Kowal:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #7

  • Pawson
  • Pawson Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • who dares wins
  • Posty: 18
  • Zebranych lumenów: 92
Zadany problem jest nieco teoretyczny, ale postaram się odpowiedzieć w miarę konkretnie, bez zbędnych dywagacji.

Zacznijmy od tego, że najwięcej zależy od fazy hodowli, w jakiej u kolegi pojawiliby się smutni panowie. Jeżeli nie doszłoby jeszcze do ścinki i przygotowania gotowego do spożycia zioła, to mamy zarzut uprawy (art. 63 uopn). Biorąc pod uwagę wskazaną liczbę uprawianych roślin czyn zakwalifikowano by pewnie z ust. 3 tego przepisu, czyli jako uprawa mogąca dostarczyc znaczną ilość środka odurzającego. Zatem mamy zagrożenie karą od 6 miesięcy do lat 8.

Czy byłoby tymczasowe aresztowanie? To zależy przede wszystkim od tego jakie podjeście będzie miał prokurator, który dostanie sprawę. Można spotkać przypadki, gdy z takim zarzutem idzie wniosek o areszt, ale niejednokrotnie podejście jest zdroworozsądkowe i poprzestają na środkach nieizolacyjnych (najczęściej poręczenie majątkowe razem z dozorem policyjnym). Nawet jeżeli jest zastosoweany areszt to konsekwentny adwokat jest w stanie wynegocjować zmianę środka zapobiegawczego na wolnościowy. Osobiście miałem tego typu przypadek i w ciągu bodajże 2 miesięcy od zatrzymania miałem klientów na wolności.

Teraz kwestia przyznawania się i wniosku o samoukaranie ... Jeśli chodzi o przyznanie to co do zasady w takich sytuacjach jest ono wskazane z tego względu, że i tak materiał dowodowy organy ścigania mają jednoznaczny: protokół przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, dokumentacja fotograficzna uprawy, cały sprzęt, opinie kryminalistyczne wskazujące co delikwent uprawiał. A zatem nieprzyznawanie się i zaprzeczanie nie ma większego sensu, a do tego stanowi negatywny czynnik biorąc pod uwagę kwestię stosowanych środków zapobiegawczych i późniejszego wyrokowania (wpływ postawy sprawcy na wymiar kary). Jeśli ktoś ma całkowicie czyste konto i nigdy nie był karany to można brać od razu "dobrowolkę", (oczywiście jeżeli propozycja jest sensowna), albo oświadczyć do protokołu, że w późniejszym terminie złoży się taki wniosek. Jeżeli natomiast ktoś jest w okresie próby za podobne czy nawet zupełnie inne przestępstwo, to absolutnie nie powinien składać wniosku w trybie art. 335 kpk i robić wszystko, żeby sprawa nie zakończyła się prawomocnym wyrokiem skazującym w trakcie okresu próby (czyli tzw. zawiasów) z poprzedniego skazania.

Jeśli natomiast podczas wizyty panów w domciu byłby poza trwającą uprawą gotowy produkt, to sytuacja się komplikuje. Mamy bowiem wtedy zarzut nie tylko z art. 63, ale także 53 uopn, najcześciej w typie kwalifikowanym (wytworzenie znacznej ilości środka odurzającego), co stanowi zbrodnię zagrożona karą pozbawienia wolności od lat 3 do 15. Tymczasowe aresztowanie w zasadzie gwarantowane, aczkolwiek nie bez szans na zmianę na środki wolnościowe. Dobry adwokat NIEZBĘDNY. Szansa na wyrok w zawieszeniu? Teoretycznie brak (bo dolna granica zagrożenia karą 3 lata, a na zasadach ogólnych można zawiesić wyrok do lat 2), ale kilkakrotnie mi się ta sztuka udała ;)

Myślę, że to generalnie powinno wyczerpać temat, jeśli są jeszcze jakieś pytania to piszcie - postaram się odpowiedzieć ...
who dares wins
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Pawson.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #8

  • Pawson
  • Pawson Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • who dares wins
  • Posty: 18
  • Zebranych lumenów: 92
Witam wszystkich użytkowników forum
Nazywam się Paweł Kozanecki i z zawodu jestem adwokatem, prowadzę własną kancelarię w Łodzi. Zawodowo 99% czasu i energii poświęcam sprawom karnym, najczęściej występując jako obrońca we wszelkich fazach postępowań karnych. Spory odsetek spraw, w których bronię ludzi to szerokopojęte sprawy narkotykowe, również dotyczące growerów. Udzielam pomocy potrzebującym jej na terenie całego kraju. Dotychczas dane mi było prowadzić obronę w sprawach o posiadanie, uprawę i wytwarzanie marihuany m. in. w Łodzi, Koszalinie i Radomiu. Jako że nie lubię się chwalić swoimi osiągnięciami i wyznaję zasadę, że o fachowcu powinno świadczyć to, jak mówią o nim jego klienci pozostawiam kwestię oceny moich kompetencji tym właśnie właściwym w tym zakresie osobom.
Na forum jestem po to, aby wyjaśniać Wam zawiłe kwestie dotyczące przede wszystkim odpowiedzialności karnej za czyny z nieszczęsnej (przynajmniej w pewnym zakresie) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, klarować niuanse dotyczące kwalifikacji prawnej pewnych zachowań na gruncie wymienionej ustawy, a także udzielać w miarę szybkich i rzeczowych porad dotyczących wszelkich nurtujących Was kwestii. Raz na jakiś czas postaram się wrzucić jakieś ciekawe orzeczenie dotyczące interesującej Was problematyki, a może i podzielić się jakimś własnym doświadczeniem zdobytym na gruncie zawodowym, które w mojej opinii może okazać się dla Was ciekawe i przydatne.
To chyba wystarczy tytułem i tak jak na moje oko przydługiego wstępu. Jestem do Waszej dyspozycji zarówno na forum, jak i na PW.
Pozdrawiam
PK
who dares wins
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, DIESEL, buforekdoblanta, padadeszcz, bady,

Wyrok, a kolejny mozliwy 9 lata 10 miesiąc temu #9

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Witamy Cię serdecznie na Forum GLP !

Mamy nadzieję, że w jakiś sposób wszyscy będziemy sobie pomagać ... aby świat stał się lepszy i ludzie obdarzali siebie nawzajem szacunkiem.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: DIESEL, Kitty
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany