Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie zakończone Konkursy Forum GLP ...

TEMAT: Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #11

  • Boer Van Oranje
  • Boer Van Oranje Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 364
  • Zebranych lumenów: 677
  •  

  •  

Witajcie.
Jestem oldscholowym growerem, który zaczynał no tak ponad dekadę temu, gdy jedynym growsklepem gdzie mógł skierować swoje kroki amator boskiego ziela w celach zakupienia sprzętu uprawowego były sklepy budowlane i ogrodnicze. Świat poszedł do przodu, można już kupić wszystko do uprawy, ale u mnie nawyki niezmienne, box muszę skręcić własnoręcznie, lub zaadaptować do tego zbędny mebel.
Przedstawiam Wam moją szafę uprawową, jest to typowa stolarka z Wołomina, która wiernie służyła w kuchni sąsiadki, gdy stała się stara i brzydka pozbyto się jej, lecz dzięki mnie dostała drugie życie.
Wymiary to 45x55x100, wszystko pomalowane białą farbą, wlot powietrza pasywny, wylot to zwykły wiatraczek komputerowy, plus filtr węglowy. Mam obecnie wewnątrz lampę ledową o mocy 18W, związku z tym ograniczyłem powierzchnie i zrobiłem przegrodę, która oczywiście jest usuwalna.
Uprawę pod FireFly wyobrażam sobie w ten sposób. Oczywiście demontuję przegrodę i dokańczam moją obecną uprawę, gdziem stosuję obecnie ciekawą technikę mine lining www.growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/3825-led-18w-1xpink-bubble-od-norden-seeds-main-lining. Przesadzam do większej doniczki przedłużam weg i zbieram grube plony a jednocześnie nie zanudzę reszty forumowiczów robiąc już czwarty growlog pod tą samą lampą. Dla mnie jest optymalna powierzchnia pod jeden krzak w dużej doniczce, dłuższym wegiem i dobrym treningiem aby czuć się jak lord, a nie kombinować jak tutaj zmieścić zbyt rozrastającą się roślinę. Kolejną uprawę, którą zacznę odrazu po zakończeniu obecnej, też zrobię w tym stylu. Z każdej uprawy zamieszczam fotorelację, Zdjęcia praktycznie zamieszczam raz w tygodniu.
Pozdrawiam

Tutaj kilka zdjęć mojej szafeczki.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, flora-fauna, Bongjour, AS, KLICZKO, Kimbo Slice

 
 
 

Konkurs C, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #12

  • Belial
  • Belial Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 163
  • Zebranych lumenów: 450
  •  

  •  

Jest szafeczka pozyskana z kuchni, a FLORA & FAUNA normalnie nam nie siłą wymusiła stworzenie namiotu 0,36m2 ;]

No to wbijam jak obiecałem. Jest troche lipa bo czasu nie miałem w tygodniu, Ale dziś pocisnołem konkretnie.
1) Jakiś tam prosty rysunek techniczny.
2) Ogień do marketu budowlanego.
3) Wycinka na wymiar. (zonk... no rzesz... dokładność miała być +2-2mm a wyszło raczej tylko +5mm i więcej. Specjaliści kurka)
4) No nic. Jazda do ziomka i zabawa Wyrzynarką.
5) Ciężkie cholerstwo, ale dałem rade jakoś to posklejać (otworki i kółeczka już są na stanie)
6) Usztywnienie taśmą klejącą zdało egzamin. Nic się nie rozjechało przy uszczelnianiu prześwitów na łączeniach.
7) FOLIA-DIAMOND-100-LIGHTITE-Easy-Grow EASY? No kurde masakra tym obkleić namiot jak dla mnie.
8) Otwory, wentyle na wloty, wyloty, pikuś.
9) Tylko podłączyć filtr i wszystko może hulać.
10) A no HPS 250tka się znalazł, to czemu nie... (mam nadzieje że nie na stałe, ale jest)
11) 9 albo 10 panienek pomieszczę w butlach 5l z ziemią CompoSana super lekkie (wodę wypijam systematycznie)
12) Tym razem nawozy NIE z marketu:
- alga grow
- alga bloom
- vita race
- i power roots
wszystko firmy PLAGRON.


Pare zdjęć żeby było tak jak trzeba:










































To będzie tak:
4-5 nasion auto reg będzie sobie rosło w 'kuchniaku' puki nie pokażą płci. Potem najładniejsza na moje oko dostaje STSem po oczach.
W takim stanie z jedną po stsie lądują w nófka sztuka 0,36 jak na obrazku razem z nowymi innymi automatami mającymi około 3-5 dni.

Noo ogólnie szał ciał, jedna wielka impreza dziewcząt z jedną panna po stsie pokazującą jajka.
Wynik to trochę suszu z nie pryskanych stsem panienek i 2, albo 3 rodzaje nasionek auto-FEM do rozdawania

Jeśli nie na całym krzaku przejdzie hermienie, to będzie parę sztuk s1, reszta to będzie jakaś nowa odmiana, oraz pestki fx (chyba f3 ale pewien nie jestem co tam powsadzam).

Wszystkie bohaterki będą pochodzenia z forum GLP. Nawozy ze specjalistycznego sklepu. HPS - ehh. 250 świeci i tyle co o nim wiem :P

Dla objaśnienia tych dziur na wlot, to nie będzie mieszaka, bo jakoś go nie dam rady zmieścić. W razie potrzeby jest możliwość podnoszenia wentylatora wtłaczającego w 3 wysokościach, dodatkowo wystaje go tyle że bez problemu będę mógł sterować strumieniem nawiewu.

Dodatkowo z płyt Osb (chyba tak się nazywają) zostało ich na tyle że mogę zwiększyć wysokość namiotu o dodatkowe 62cm ;]


Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez Belial.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konkurs C, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #13

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Chciałem wystartować ale nie mam tak małego namiotu :( mój najmniejszy ma 80x80
a szkoda bo tych ledów nikt w hydro jeszcze nie testował
takie tam chciałem wam pokazać



i takie mogło byc flo



następnym razem...
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez KLICZKO.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, AS, Kimbo Slice

 

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #14

  • bic
  • bic Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 134
  • Zebranych lumenów: 354
  •  

  •  

Witam :P
Postanowiłem spróbować szczęścia i ja.

Na początek chciałem ostrzec,że to co tu zobaczycie jest nie do odzobaczenia.

W sumie indoor do tej pory traktowałem jak zapchajdziure w zimowe miesiące,ot jakieś 3-4 auto na pestki w szafkoboxie około 0.2m ale od kiedy udało mi się wyjąć 80g(czyt.pomidory) ze 126W CFL postanowiłem to zmienić :evil:

Poczyniłem poważną inwestycje w box,filtry,nawilżacze i inne kosmiczne technologie które postaram sie Wam przybliżyć.

Całość tego przedsięwzięcia zamknięta jest w profesjonalnym boxie o nazwie która ma wiele wspólnego z technologią w której postanowiłem prowadzić swoją małą uprawę.
Jest to:

GROWBOX HYDRO SHOOT HS60 60x60x140CM!!!



Już na dzień dobry w oczy rzuca się nam tajemnicze wielobarwne światło przebijające się wśród plątaniny kabli(tudzież przewodów).
Rozwiązania zastosowane w tym mini ogrodzie botanicznym są wierną kalką rozwiązań stosowanych w NASA!!!
Na początek stacja pogodowa(czyt. meteo),która mało tego,że pokazuje nam wilgotność i temperature naszego mikroklimatu to jeszcze do tego godzinę+jakiś wykres(którego znaczenia do końca nie jestem pewien)



Projekt opiera się na pasywnym hydro(czyt.hempy bucket)
Za zbiorniki uprawowe poslużyły wiadra budowlane,w wolnym tłumaczeniu Building bucket o ile pamietam 10L.
Medium(sama nazwa jest tajemnicza o ile nie kosmiczna),to 2 części perlitu i 1 część wermikulitu(to też nie są wyrazy pochodzące z polskiej wsi).Cały system jest dokładniej opisany tu gdzieś na forum więc nie będę się rozpisywał dużo.
Pokrótce powiem,że chodzi o to żeby wlatywało górą,a wylatywało dołem nad czym czuwają te oto czujniki nadmiaru

Tu jeszcze w stanie uśpienia



Nad wymianą powierza czuwa wentylator kanałowy fi100(lub 125),który zamontowany jest swobodnie w rurze fi 150,za redukcję i jednocześnie tłumik drgań posłużył mi karton w którym to kiedyś ciotka przysłała mi paczkę z AMERYKI!!!Także śmiało mogę stwierdzić,że jest to technologia zachodnia



Przejdźmy do serca tego systemu,a właściwie do płuc chyba-oświetlenie.
Źródłem światła w tym profesjonalnym laboratorium są oczywiście LEDY.Są zarazem błogosławieństwem jak i zmorą.Zapewne zauważyliście Państwo dość dużą ilośc okablowania wydostająca się z wlotu mojego profesjonalnego darkroomu(bez skojarzeń prosze).
To właśnie to,aż pozwolę sobie zacytować: "rzal i bul"(chyba jakis prezydent,czy ktoś taki).
Taka ilość przewodów powoduje,że moja jakże zaawansowana technologicznie uprawa z miejsca staje się śmieszna,dlatego zapewne nigdy nie pokaże zadnej fotorelacji pod tym oświetleniem gdyż strach przed wyśmianiem i upokorzeniem mi nie pozwoli.
Pozwolę sobie pokazać jak to wygląda:
Na początku jest całkiem nieźle,widzimy tu profesjonalny aparat pomiarowy,który pokazuje nam ilość zużywanych w danym momencie Watów oraz ich całkowity koszt,że jest tam zegarek nie wspomne.Z owej aparatury wychodzi 1(jedna!!!)wtyczka.
Dodam tylko,że ilość Watów,którą widać nie jest tylko z samego boxa ale o tym później.



Później niestety jest tylko gorzej:



Ilość wtyczek jest dla mnie tak niepojęta,że nigdy nie udało mi się ich zliczyć do końca.

Wróćmy do oświetlenia,oto i one:
Super duper panel DIY,który dosłownie kilka dni temu trafił w moje ręce za symboliczną kwote.Całość składa się z czterech oddzielnych panelików,które są rozmieszczone równomiernie w boxie.



Jako że nie do końca uwierzyłem w bajki iż ów panel na chińskich ledzikach mi wystarczy na mój metraż(kurwa "ż" czy "rz"?)postanowiłem dolożyć do niego najnowsze dziecko technologii rodem oczywiście z Ameryki(czyt.NASA)



Tak,tak proszę Państwa to słynny COB firmy Cree.Widać przytwierdzony do niego potężny radiator z wentylatorem oraz misterny system sznurków i linek utrzymujący go w powietrzu wbrew prawom ciążenia.

Po uruchomieniu,panel poraża nas mocą oraz ilością barw,widać również ogromny wentyl mieszający(dawali jako gratis do panelu).




Wydawać by się mogło,że nic nie jest w stanie zakłócić piękna i harmoni tej misternej konstrukcji gdyby nie kurwa to:



Pociesza jedynie myśl,że kable te służa szczytnemu celowi.Jednak jak Państwo widzicie,oświetlenie jest w moim projekcie najsłabszym ogniwem.

To jednak nie koniec taj historii,jest jeszcze kilka rodzynków,które chciałbym Wam pokazac.
Na kolejnym zdjęciu widzimy przewód wentylacyjny stosowany na stacjach kosmicznych do przetaczania powietrza ze statku do statku,ja akurat nie mam statku więc używam go do podłączania filtra.Widoczne są też kolejne linki oraz łańcuchy utrzymujące panel na pożądanej wysokości.



Co do filtra,nie jest on na chwilę obecną zamontowany gdyż proces uprawowy znajduje się w fazie wegetatywnej i mogłoby to skrócić jego żywotność.
Powiem inaczej-nie jest zamontowany ale jest....oto i on

o ile dobrze pamiętam to zwie się
FILTR WĘGLOWY ECONOMY FI 125MM H180MM 160-240M3/H



Tak jak wcześniej napisałem wtyczka wychodząca z watomierza zasila nie tylko boxa,zasila również to:



Jest to zbiornik z wodą,która służy mi do wspomagania wzrostu roślin w fazie wegetacji,z posiadanej przeze mnie wiedzy(Wikipedia)wynika,że woda z akwarium ma doskonałe właściwości(czyt.dużo azotu) do rozwoju roślin zielonych.

Na koniec przedstawiam Wam widok boxa przed rozpoczęciem procesu uprawowego



oraz w jego trakcie,gdzie widzimy ostatnie już ciekawostki jak parownik ultradźwiękowyzwany potocznie nawilżaczem(moja żona tak mawia o moim języku) i zbiornik retencyjny w którym kumuluje się nadmiar pożywki:



Papryczki,które nieśmiało przebijają się tu i ówdzie są wysadzone w celach badawczych(czyt.wydajność z Wata itp).A zagęszczenie ich spowodowane jet tym,że przy okazji startu sprawdzałem kiełkowalność pestek AF(rocznik 2012) i teraz szkoda mi ich wyrwać.
W rolach głównych występuje tu AHxKF(cenrum bucket)(chyba ze 2-3 lata czekały na swoje 5 minut).Planuje potrzymać je 30 dni na wegu,a później na tym drugim.Rośliny AF prawdopodobnie usunę ale nie mówmy hop.

Cóż moge dodać na koniec???chyba tylko:

Brawo ja!!!

podpisano:
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez bic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #15

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

Witam

To chyba ostatnie zgłoszenie

A więc pomieszczenie jakie posiadam idealnie pasuje pod ów panel led.
czyli
Black Box Silver 60x60x160

Obecnie świeci tam hps 150W
Wentylacja to TT fan 140-180m3 + filr węglowy phresh filter 300m3
i 4" wiatrak mieszający na klips
odbłyśnik- Diamont reflektor do 400W
oczywiście stacja pogodowa jest,
nawilżacz 3,5L.

Plany na kolejne grow
to 4 x Amnesja x Laog w 11L donicach
Ziemi jakiej użyje to Biobizz allmix
a nawozy od Atami coco A i B, atazyme i bloomastic.
Trening Lst, ma być jak największa ilość równych topów.

Planowany okres wegetacji?
Jeśli planty zapełnią 1/3 dostępnej wysokości w boxie zmieniam fotoperiod.
zawsze się tego trzymam ;)

Fertygacja?
dawkowanie w/g zaleceń producenta.
Do połowy okresu kwitnienia na przemian z wodą
od połowy flow nie odstawiam roślin od koryta nie przekraczając 100% dawki
I co najważniejsze pilnowanie PH Gleby od samego początku!







4 donice, nawilżacza w środku brak, nawilżacz będzie na zewnątrz ,a do niego podłączona będzie giętka rura od odkurzacza wprowadzona do boxa.



Z racji tego że box znajduję się w chłodnym miejscu został ocieplony/opatulony wełną mineralną, a z przodu kołdrą. (co by nie trzeba zakładać stroju nurka podczas otwierania boxa)
Jest to też patent na wyciszenie boxa ;)








Rura wylotowa z boxa i miejcę na reklamę :D



Oraz Żubr :D



.....
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez Klepnix.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, AS, Jacek, Warrior, KLICZKO, Sandacz, Kimbo Slice

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #16

  • flora-fauna
  • flora-fauna Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 201
  • Zebranych lumenów: 1076
Witajcie.

Zanim ogłosimy wyniki, chcemy serdecznie podziękować za tak duży odzew na zorganizowany przez nas konkurs.
Jesteśmy mile zaskoczeni ilością zgłoszeń. Spowodowało to lekką zmianę...
Panele FireFly LED wygrywa trzech użytkowników!
Zwycięzcami zostali:
- Boer Van Oranje
- Bic
- Belial

Każdy dostaje od nas jeden panel!
Ponadto, nie zostawimy nikogo bez upominku, wszyscy którzy wystartowali w konkursie, poza głównymi wygranymi otrzymują od nas zestaw nawozów TryPack firmy BioBizz do wyboru, wersja Indoor lub Outdoor.
Prosimy o wysłanie PW z adresem do wysyłki nagród oraz informacją jaki zestaw nawozów mamy wysłać!
wszystkie wysyłki (panele oraz nawozy) zrealizujemy w przyszłym tygodniu.

Gratulujemy raz jeszcze i kontynuujemy konkurs, pozostańcie czujni i obserwujcie ten wątek, na dniach podamy szczegóły, musimy tylko ustalić kilka spraw z administracją forum.
Możemy zdradzić tylko tyle, że jeśli uda się zorganizować to co mamy na myśli będzie "gruubo" ;)
Pozdrawiamy

Flora-Fauna Team
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez flora-fauna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #17

  • Belial
  • Belial Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 163
  • Zebranych lumenów: 450
  •  

  •  

:D :D :D :D :D :D
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez Belial.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AS, Boer Van Oranje

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #18

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

gratulacje wygranym :rasta: :rasta:

miejmy nadzieje,że wyciśniecie z tych paneli ostatnie fotony ;)
pozdro :joint:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Boer Van Oranje, Belial

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #19

  • bic
  • bic Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 134
  • Zebranych lumenów: 354
  •  

  •  

Wbijam i oczom nie wierzę :woohoo:

Dzieki wielkie :)

I gratulacje dla Wygrywów :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AS, Pingwin, Belial

Konkurs Flora & Fauna, do wygrania panel FireFly LED 8 lata 2 miesiąc temu #20

  • Boer Van Oranje
  • Boer Van Oranje Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 364
  • Zebranych lumenów: 677
  •  

  •  

Wow. szok i nie dowierzanie: Macie rozmach.
NIe bylo mnie stac aby sobie pozwolic na taka lampe. Ogromnie dziekuje w imieniu moim i pani szafki, ktora juz nie moze sie doczekac az wypelni je nowe lepsze swiatelko. :mrgreen:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AS, Pingwin, Belial

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany