Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie zakończone Konkursy Forum GLP ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!!

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • GrowLike.Pro
  • GrowLike.Pro Avatar
  • Offline
  • Forum GLP
  • Posty: 6
  • Zebranych lumenów: 40
Witamy Kolekcjonerów i Pasjonatów.

W tym Konkursie chcemy Was zachęcić do kreatywnego myślenia.
Nie każdego w obecnych czasach stać na kupowanie gotowych rzeczy w sklepach.
Wielu z Was potrafi myśleć i samemu robić różne przedmioty.

Przykładem mogą być:

- pomieszczenia uprawne, namioty itp.
- odbłyśniki różnego rodzaju
- filtry
- systemy do uprawy
- nawadnianie

Jak i wiele innych przydatnych rozwiązań, które można wykonać we własnym zakresie.
Takie rozwiązania czasami są o wiele tańsze, a w wielu przypadkach nawet lepsze.
Dlatego liczymy na waszą kreatywność i prosimy o zamieszczanie swoich pomysłów wraz z ładnymi opisem, zdjęciami w tym temacie.
Najciekawsze rozwiązania zostaną nagrodzone.

Do wygrania jest pięć sporych pakietów.

Każdy zestaw zawiera:

20szt. White Widow Auto
20szt. White Widow Auto x Big Devil Auto
20szt White Widow Auto x Black Jack Auto
20szt. White Widow Auto x Cheese Auto
10szt. White Widow Auto x LSD
10szt. White Widow Auto x Cheese
10szt. White Widow Auto x Critical Jack


Konkurs trwa od 25.09.2013, a kończy się 25.10.2013 o godzinie 23:00 !

Zapraszamy do zabawy !

PS. sponsorem nasion jest Użytkownik Golas. Dziękujemy!

Z Poważaniem
GrowLike.PRO

Zastrzeżenia prawne:
Nie wysyłamy nasion do państw, w których są one nielegalne. Osoby biorące udział w akcjach Open Seed i Konkursach, muszą mieć ukończony 18 rok życia ... jeżeli nie jesteś pełnoletni, jak najszybciej opuść tę witrynę. W większości krajów Unii Europejskiej takich jak Holandia, Polska, Hiszpania, Belgia, Republika Czeska, Austria, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Włochy oraz w Szwajcarii posiadanie i handel nasionami Konopi jest dozwolone, co nie znaczy, że tak jest i w Twoim kraju. W krajach gdzie uprawa Konopi jest nielegalna należy traktować nasiona wyłącznie jako produkt kolekcjonerski. Wszystkie informacje zawarte w opisach nasion oraz na opakowaniach, służą celom edukacyjnym i kolekcjonerskim i nie są zachętą do łamania prawa.




















Forum GrowLike.pro
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Mr. Green.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #2

  • THE DOCTOR
  • THE DOCTOR Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • STB LED producent paneli LED
  • Posty: 206
  • Zebranych lumenów: 604
  •  

  •  

czy mozna przesniesc moj temat o budowie panelu LED z #.com I z tym tematem zglaszam sie do konkursu :)

pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, grzdylll

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #3

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Jasne że można Panie Doctor, zapraszamy do udziału w zmaganiach ;)
Pzdr
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: THE DOCTOR

 

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #4

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Witam was pokaze kilka fotek jak i z czego zrobilem kiedys boxa pod 400w
A tak by ludzi zachecic ;)

Wiec mialem w pokoju taka oto wneke z polkami

Pomyslalem ze bedzie to dobre miejsce na GrowBox

Przymierzylem donniczki, idealnie ;)


Wiec wziolem sie za prace wywalilem polki pozrywalem dywan ze scian z podlogi i wyszlifowalem sciany



Pare deseczek stare dzwi od szafy wyciagnolem z kanciapy i zaczolem skladac :cheer:




Potem zaczelo sie uszczelnianie silikonem



Potem na sciany i sufit poszedl podklad przeciw grzybom a nastemnie biala farba


A tu efekt koncowy :whistle:



Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #5

  • grzdylll
  • grzdylll Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 44
  • Zebranych lumenów: 133
  •  

  •  

tak wiec zglaszm sie
growlike.pro/forum/namioty-uprawowe-pomieszczenia-do-uprawy/522-energooszczedny-box-led

niewiem czy dalem to w dobrym dziale ......

Siema...opisze jak latwo i w miare schludnie wykonalem mojego boxa

krutki opis......caly box pobiera 29W
BOX-z desek cietych na wymiar....skrecane srubami.....wewnatrz folia diamond
LAMPA-panel led okolo 28W......samoruba.....diody osram
WENTYLACJA-male wiatraczki z podkladki pod laptopa
FILTR Z MATY WEGLOWEJ

Jako ze box jest juz gotowy postaram sie wszystko wytlumaczyc jak najlepiej ale przygotowalem tez kilka rysunkow

no to jeszcze raz ale ze szczegulami

BOX (25cm/40cm/60cm)
W deskach rowno pocietych wycielem(to juz mniej schludnie)otwory na wentylacje.....i maly otwor na kable.
kazda z desek posmarowalem silikonem(niepolecam....lepszy byl by poprostu klej)
i oblepilem folia diamond....zostawilem deski na okolo 24h jedna na drugiej
na drugi dzien obcielem folie rowno do krawedzi
Wszystko zkrecilem do kupy sciany ...zawiasy...oprucz sufitu(na nim puzniej montowalem panel(teraz odkrecajac sufit wyciagam caly panel na dece......jeszcze pewnie bede tunigowal)
rogi uszczelnilem sylikonem




to byla ta latwiejsza czesc teraz PANEL LED
co potrzebne
diody
kable dwa z podlaczeniem do gniazdka i troche cienszych(ja uzylem wszystkie kture wytargalem z kopa)
aluminiowy radiator+wiatrczkek/ki
tasma kaptonowa
tasma miedziana(albo kable ale z tasma jest to duzo prostsze i shludniej wyglada)
klej termoprzewodzacy
zasilacze stalopradowe
lutownica cyna
cierpliwosc

Wiec na radiatorze 22/30/5cm narysowalem,zaplanowalem jak gdzie beda umieszczone i polaczone diody...
diody sa polaczone tasma miedziana .....najpierw trzeba zrobic z tasmy kaptonowej jak by sciezke zeby odizolowac miedz od radiatora......w zaplanowanych mijscach zrobilem przerwy w kaptonie okolo 5mm(na diode)nalepilem tasm miedziana z przerwami minimalnie wiekszymi okolo 7mm(na diode) miedz nie moze stykac sie z radiatorem
Diody nalepilem przy pomocy kleju termoprzewodzacego w odpowiednich miejscach
Przy lepieniu diod trzeba zwrocic uwage na polaryzacje(+,-{z plusa do minusa})
W jednym szeregu podlaczylem 15 diod OSRAM GOLDEN DRAGON HYPER RED
w drugim szeregu podlaczylem 4 diody OSRAM GLODEN DRAGON DEEP BLUE,4 GOLDEN DRAGON HYPER RED,2 GODEN DRAGON ULTRA WHITE plus dwie no name podobno 660nm(czerwone)
Nalepione diody polutowalem a do kazego konca przylutowalem kabel
Przylutowane kable polaczylem z zasilaczami (jeden 320mA z chin i te mysle ze moge smialo polecic...drugi do zasilacza kupinego w jakims elektronicznym 350mA)plus do plusa minus do minusa z drugiej strony zasilacza podlaczylem kabel z wejsciem do gniazdka.......wszystko na kostkach ale mozna tez polutowac,poskrecac i zalepic izolepom, czy zaizolowac koszulkami termokurczliwymi.........i do pradu(jesli cos nielaczy trzeba odpiac zasilacz i zewrzec jego styki(+i-)moze trzasnac ale trzeba rozladowac zgromadzone w nim napiecie,znalezc problem i jeszcze raz to samo)

Istotna sprawa to chłodzenie jako ze panel jest zamontowany bezposrednio na desce potrzebowalem male wiatraczki udalo mi sie znalezc 5/5cm wiec idealnie do wysokosci radiatora.....zamontowalem je po przeciwnej stronie od wylotu powietrza w boxie tak zeby wialy w ożebrowanie i przez wylot poza boxa,podlaczone do ladowarki mimo ze sa one 12V ida a radiator prawie zimny w razie tuningu podlacze pod 12v

materialy pomocnicze:





dwa szeregi z czego w nastepnej uprawie mam zamiar zalaczac na weg ten z niebieskimi


na flo dwa na raz


a tak wyglada samo czerwone





WENTYLACJA I FILTR
tu niestety fotek nie będzie
ale opisze jak to dziala
IN-narazie mam tylko miejesce na wentyl na na scienie boxa mozliwie najnizej
OUT-malyw wiatrak z podkladki pod laptopa zamontowany na zewnatrz boxa przy otworze zrobionym mozliwie najwyzej tak aby wyciagal powietrze...przykryty filtrem.....podlaczony do ladowarki z telefonu wraz z
>
WENTYLATOR MIESZAJACY ten co wyciagajacy tylko ze na scianie w srodku ustawiony na planta
Wentylacja dupy nie urywa ale chcialem zeby wszystko bylo energetyczna klasa A+++++
FILTR zrobilem go z plastikowego pojemnika na zywnosc w dnie kturego wycielem mozliwie najwieksza dziure we wieczku otwor wielkosci dziury na wentylacje
wieczko przykrecilem do zewnetrznej sciany boxa(ze tak powiem dziura w dziure)i zalozylem tak jak bym go zamykal..reszte pojemnika z naciagnietymi trzema warstwami maty weglowej na dziure w dnie.... oblepilem tasma zeby nieprzepuszczal swiatla i uszczelnilem sylikonem male szpary miedzy pokrywaka a sciana.......
efekt kooncowy:


wszystko na raz podlaczone 29W


fotorelacja
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/495-led30w-auto-bubble-gum-1-szt


moze podam linki co gedzie kupic
Diody osram-Rs online
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/7350462P/
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/7781282/
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/6889559/

kapton i klej mozna znalezc na lispol.pl
lispol.pl/index.php?a=product&b=list&gr_id=205
lispol.pl/index.php?a=product&b=list&gr_id=140 (ten klej jest to tansz opcja ....trzeba dac mu wychnac)

zasilacze z chin wysylka za darmo (ale trza poczekac jakies 2 , 3 tyg.)
pl.focalprice.com/LX915Y/9161W_Lamp_Waterproof_LED_DriverLED_Transformer_Golden_Yellow.html


no a reszte znalazlem w lektronicznych sklepach w mojej okolicy
dodam ze tasma miedziana kosztowoala mnie okolo 5zl za metr




Bledy ortograficzne postaram sie poprawiac z czasem.....dzieki za zrozumienie

Pozwoliłem sobie troszeczkę dodać i zmienić dział.
Golas
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Klepnix, , JIM, AS, GrowLike.Pro, THE DOCTOR, Hihot7

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 7 miesiąc temu #6

  • THE DOCTOR
  • THE DOCTOR Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • STB LED producent paneli LED
  • Posty: 206
  • Zebranych lumenów: 604
  •  

  •  

witajcie

do konkursu chcialbym zglosic swoja lampe LED
nie bede sie za bardzo rozpisywac na temat budowy postaram sie opisac najwazniejsze elementy

Lampa sklada sie z 36diod Cree/Osram polaczonych w dwa szeregi i zasilane dwoma zasilaczami o naterzeniu 680mA, co daje moc 60watt. Diody sa przyklejone do czterech heat sink'ow po 9szt na kazdym,klejem termoprzewodzacym
Heat sink ma wym 24cm x 7.5cm i cztery sa polaczone ze soba w prostokat o wym 30cm x 50cm katownikami aluminiowymi i skrecone w calosc .Do mocowania lampy uzylem lancucha oraz hakow (wkretow)
diody:
12 red
12 deep red
4 royal blue
4 cool white
4 warm white

3/3/1/1/1 na kazdym heat sink'u
Przy budowie tego panela kierowalem sie pomyslem "SimplyTheBest" czyli prosta i tania konstrukcja oraz najlepsze diody

oto pare fotek







oraz linki
dioda czerwona
dioda deep red
dioda biala ciepla
dioda royal blue
dioda biala zimna

zapodam jeszcze fotki prototypu lampy jaka zrobilismy wspolnie z Prada


:P


na poprzednim forum jest cala reszta z nr aukcji z Ebay itd tu tylko zrobilem skrot bo wiekdzosc z was zna ten temat

pozdrawiam i zycze powodzenia pozostalym uczestnikom konkursu

THE DOCTOR
ps nie pytajcie o sprzedaz lamp gdyz nie sa one na sprzedaz !!!!
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez THE DOCTOR.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, JIM, Pingwin, GrowLike.Pro, grzdylll

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 6 miesiąc temu #7

  • mad_man
  • mad_man Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 67
  • Zebranych lumenów: 54
zgłaszam sie :D
Aktualna Fotorelacja:
[CFL147W] 1x Big Bang 1x White Russian
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/581-cfl-139w-0-117m2-1x-big-bang-1x-white-russian
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez mad_man.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 6 miesiąc temu #8

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

MAd-Man :)

Przeczytaj proszę dokładnie pierwszy temat ... czyli zasady udziału :P

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: mad_man

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 6 miesiąc temu #9

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Witam wszystkich zainteresowanych! Na początku chciałem wszytskich przeprosić za jakość zdjęć, ale niestety na chwilę obecną dysponuje tylko kaloszem, który się do tego w miarę nadawał :D

Zaprezentuje jak z małym nakładem finansowym za +/- 100zł zrobić gotowy do użycia niewielki box dla naszych panienek :) Takie cudo można wykorzystać jako pomieszczenie uprawne np. dla jednej normalnej damy, 1 może 2 af, albo np. pomieszczenie na weg. Ten mały poradniczek przeznaczony jest raczej dla growerów dopiero co zaczynających swoją przygodę i nie wiedzą jak się za co złapać.

Małe rozliczenie:

Szafka = 0 zł
Na osiedlu jest ich multum jak jest ciepło na dworze i w większości piwnic też pewnie można znaleźć takie skarby. Moja ma wymiary 28x36x70cm


Wetylatorki - 3 x 9 zł + 8 zł przesyłka = 35 zł
AAB Slim Silent Fan 8 - Można zakupić je na znanym portalu aukcyjnym. Producent podaje, że ich głośność to niecałe 14 dB/A i ich przepustowość to 27,45 m3/h.

Żarówki - 4 x 9zł = 36 zł
Philips Economy 23W o ciepło-białej barwie 2700 K i 1570 lm.

Oprawki - 4 x 2zł = 8 zł

Blacha do pieczenia = 7 zł

Śrubki, płaskowniczki i inne pierdoły = 15 zł

Suma 35 + 36 + 15 + 8 + 7 = 101 zł

Resztę potrzebnych rzeczy i narzędzi do zrobienia takiego pomieszczenia uprawnego każdy powinien w domu posiadać albo bez dodatkowych kosztów sobie gdziekolwiek załatwić :)

Fotka z potrzebnymi fantami



Na dzien dobry rozbieram szafeczkę na części pierwsze i robię dziury w tylnej obudowie na wentylację, fajnie jest mieć otwornicę, ale jak takowej nie posiadam więc użyłem zwykłej wiertarki i dziurką koło dziurki wywierciłem dziurę na wielkość, która mi odpowiadała.



Mój drugi krok to oklejenie ścian mylarem, którego mam pod dostatkiem w domu do takich zabiegów, ale jeżeli ktos nie posiada to malujemy ścianki białą matową farbą (tą chyba każdy posiada), która według mnie jest leszpa od mylaru, ale mi ze zwyklego lenistwa nie chciało się malować i czekać aż zaschnie.



Czas na wentylację. Do wywierconych dziur dopsowuje wentylatorki i przyczepiam je wkrętami dodatkowo uszczelniając później krawędzie silikonem.
Przy ponownym skręcaniu boki również uszczelniłem silikonem i dla pewności poprawiłem kilkoma wkrętami.
Teraz czas na podłączenie wszystkich wentylatorów pod zasilacz. Ja akurat posiadam taki jak na zdjęciu, ale możemy spokojnie użyć zasilaczy chodź by w postaci ładowarki to telefonów bądź zasilacza np. do modemu, routera, ważne by nie miał więcej niż in 12V bo popalimy takim wentylatory i będzie kupa nie wianie. Jak mniej więcej podpiąć wetylatorki ukazuje poniższy obraz, który stworzyłem :) W zależności od tego ile chcemy podpiąć wentylatorów zasilacz na in powinien mieć odpowiednią ilość A żeby był w stanie pociągnąć kilka sztuk u mnie dodałem jeszcze 4 wentylatorek na mieszający i wszystko pięknie lata.



Kiedy z głowy mamy już wentylację czas zabrać się za budowę lampy do naszego box'ika. Na dzień dobry montuję za pomocą śrubek oprawki ceramiczne do płaskownika a później w tym samym płaskowiczku montuję cały szkielet do blachy do pieczenia za pomocą zrobionych w niej zwykłym nożem 4 dziurek.







Jeżeli chodzi o samo podłącznie oprawek do prądku jest to tak samo banalne jak podłączenie wentylatorków. Ja użyłem zakupionych oprawek, kostki, kawałku jakiegoś kabla i wtyczki z kablem od starego bezużytecznego żelazka. Każdy kabel w każdej oprawie podłączamy tak samo, tymi samymi kolorami podłączamy do kabla z końcówką do gniazdka 230V. Tutaj dodatkowo też dodtam moje wypociny w paincie dla lepszego zoobrazowania tematu.



Elektryk podłączona i po testach wszytsko pięknie śmiga :) Zawieszam teraz tylko lampę na haczyki do sufitu i już mogę regulować jej wysokość za pomocą lańcucha!





Dodatkowo z izolacji do gruntu robię sobie doniczkę na wymiar. Jest to bardzo prosta czynność, wycinam izolazje tak by po złożeniu była w interesującej mnie wielkości, składam ją za pomocą zacisków i robię na dnie i trochę po bokach dziurki. Niestety nie pokarze jak to wygląda bo zdjęcia byłby jeszcze paskudniejsze jak poprzednie i się po prostu nie nadawały.

Ok i na sam koniec wisienka na torcie czyli cały boxik :)

Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Marysia_Gram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, AS, GrowLike.Pro, THE DOCTOR

Konkurs ! Liczy się Kreatywność ! Zrób to Sam !!! 10 lata 6 miesiąc temu #10

  • Autoflowering
  • Autoflowering Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 218
  • Zebranych lumenów: 275
  •  

  •  

ECONOMY MICROBOX VERICAL

Dlaczego ekonomiczny microbox?
Jest to projekt dla osób, które nie chcą obciążać się kosztami prądu oraz budowy boxa.

Rzeczy które wykorzystałem:
  • oprawka - 2zł
  • kabel - 2zł
  • świetlówka - 8,99zł
  • stary głośnik o wymiarach 23x13x33cm
  • koc ratunkowy - ok. 3zł u chińczyków
  • taśma - 1 zł
  • puszka po dużym piwie, bodajże 660ml.
  • silikon do uszczelnienia

  • razem:
17 zł.


Dlaczego ułożenie wertykalne?
Przy takiej małej powierzchni, liczy się każdy centymetr wysokości jak i szerokości.
Przy wertykalu mogę ułożyć szczyty dwóch roślin w łuk po przeciwnych stronach tworząc koło(szczyty wokół lampy).
Mniejsza pojemność np. 0,5litra doniczki pozwala na posadzenie 4 roślin na rogach.
Stosując FIM/topping nawet na automatach aby otrzymać w miarę równe szczyty uda nam się to rozłożyć.

Natomiast można ułożyć żarówkę poziomo, i zastosować trening LST - kto co lubi.


Kilka fotek:



Budowa odbłyśnika pod wertical:









w praktyce:


Obecnie przy takim ułożeniu szczytów można posadzić 4 takie rośliny jak te:
[kubek 330 ml nie wypełniony do końca ziemią]



Przepraszam z góry za jakość zdjęć, ale nadal nie otrzymałem aparatu z naprawy a czas do końca ucieka.
Jeżeli nie znajdę się w tej 5tce osób, mam nadzieję że komuś pomogę chociaż trochę tym pomysłem.
Nie jest on idealny - planuję wyłożyć boxa mylarem bądź folią diamond ale to w przyszłości, na pewno zrobię odpowiedni temat.
Otrzymując 4 rośliny pokroju tej wyżej - można uzyskać śmiało wynik 1g/w .
PS: Świetlówka w boxie 20w :)



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Autoflowering.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany