Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Nasze inne Hobby – Pasje ...

TEMAT: Działkowanie

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #11

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Nie ma to jak swoj ogród!
Fajnie tam masz w sezonie,maly ogrodek ale zawsze swoje warzywa nie faszerowane nawozami i pestycydami,zdrowy tryb zycia:-)
W sklepach warzywa nie sa tanie a smaku nie ma co porownywac ze swoimi i do tego frajda ze rosnie:-)

Co prawda moj ogrodek to ogród ktory pochlania sporo czasu aby przygotowac glebe do siewu bo to prawie 30arów :-)
Z tym rokiem znow troszke zmnijsze ogrod bo bede sadzil dalej truskawki:-) no i najgorsze to pylenie ogrodu chwasty nie oszczedzaja chyba nikogo hehe

Sporo warzyw i drzew, krzakow owocowych.
Mam troszkę pestek jabloni,bede je kielkowal za jakiś czas no i maly sad planowal.
Mam na wiosne do przesadzenia 30 drzewek brzoskwini,kilka wiśni,borowke amerykanska,aronie musze ogarnac bo krzaczyska wielkie porosly,normalnie ogrom prac a rak brak.

Jak nigdy nie robilem zdjec ogrodu tak teraz na sezon popstrykam i wam pokarze moj skromny ogrodek. moze ciut wiecej:-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes, kiełbasa

 
 
 

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #12

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Cosa_Nostra napisał:
Ciekawa zajawka, pytanie do autora czy uprawa pomidorów w przydomowym ogródku bezpośrednio pod słońcem ma sens. Z tego co sięo rientuje takie uprawy prowadzone są pod tunelami foliowymi, szklarniami czy innymi foliakami. Widziałem kiedyś "wolną" uprawę pomidora pod chmura i powiem, że szału nie było. Owoców było mało i nie wyglądały najlepiej. Jakiś złoty środek?

Ja Ci napisze tak.
Uprawa pomidora to pikus:-)
Najwazniejsze to sadzic w naslonecznionym miejscu,jak najwiecej s.lonca.
Pozniej z czasem trzeba je obowiazkowo podwiazywac:-)
No i sposob na dobrego twardego,dojrzalego pomidora to odpowiedni czas zerwania owocow.
Pmidory dosc dlugo owocuja wiec zbiorow jest kilka w sezonie.
Najwazniejsze to nie czekac az pomidor bedzie w 100% dojrzaly na krzaku bo slonce zrobi z nieg "gabke":-)
Ja np zrywam pomidory jak zaczynaja sie czerwienic,pakuje do koszyka i klade w kuchni przykrywajac sciereczka.
Pmidorki beda sobie dojrzewaly w koszyczku ai czekaly az je zjem:-)

Warzywa to tez duzy problem,szybko trzeba poddac je obrobce bo sa podatne na gnicie,jedna marchewka podgita zaraz inne itd.
Ja przede wzystkim robie konserwy,sok,salatki itd. :-) Duzo pracy ale warto,bo smak jest niesamowit a do obiadku nie ma t ja buraczki lbo salatka itd.




Tak na szybko,ogorki kiszone i z octu,soki z aroni,porzeczek,wisni,kompoty z gruszek,jablek,brzoskwini itd.
Dynia w occie,mizerie z ogorkow,burczk i duz by wymieniać:-)

Nadejdzie wiosna t bedziemy sie przyotowywac:-)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Maniakst, 4Elements,

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #13

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

Cosa_Nostra napisał:
Ciekawa zajawka, pytanie do autora czy uprawa pomidorów w przydomowym ogródku bezpośrednio pod słońcem ma sens. Z tego co sięo rientuje takie uprawy prowadzone są pod tunelami foliowymi, szklarniami czy innymi foliakami. Widziałem kiedyś "wolną" uprawę pomidora pod chmura i powiem, że szału nie było. Owoców było mało i nie wyglądały najlepiej. Jakiś złoty środek?

gdzies tam bylo ze pomidor musi miec 8 godzin bezposredniego slonca zeby dobrze plonowal
uprawia sie w tunelach/szklarniach bo masz wieksza mozliwosc sterowania roslinami i kontrole nad nimi np podlewanie kiedy ty chcesz, opryski etc


Gandzia napisał:
Najwazniejsze to sadzic w naslonecznionym miejscu,jak najwiecej s.lonca.

dokladnie

Gandzia napisał:
No i sposob na dobrego twardego,dojrzalego pomidora to odpowiedni czas zerwania owocow.
Pmidory dosc dlugo owocuja wiec zbiorow jest kilka w sezonie.
Najwazniejsze to nie czekac az pomidor bedzie w 100% dojrzaly na krzaku bo slonce zrobi z nieg "gabke":-)
Ja np zrywam pomidory jak zaczynaja sie czerwienic,pakuje do koszyka i klade w kuchni przykrywajac sciereczka.
Pmidorki beda sobie dojrzewaly w koszyczku ai czekaly az je zjem:-)

mozna i tak ale zrywa sie je jak sa zielone zeby wytrzymaly transport (i czas transportu bo wtedy dojrzeja) bo sa wtedy twardsze

te co zostaja na krzaku do 'czerwonosci' sa niebo lepsze i zdrowsze
jak masz pomidory w ogrodku przydomowym to zostaw je i zrywaj kiedy beda dojrzale


ale kazdy robi jak lubi B)

ps sa 2 rodzaje pomidorow takie co rosna caly czas tzw wysokie i karlowe
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

 

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #14

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Niestety sa i zlodzieje warzyw.
Nie raz ogolocili mi krzaki,pokopali warzywa,ziemniaki itd.

Co do 100% dojrzalosci to zostawiam tylko koktajlowe bo ida na przecier:-)
Reszta to róznie ale jak jestem na ogrodzie to cos zerwac trzeba,tak sam z siebie:)
Bober zawsze podjadam z krzaczka hehe a to mala marchewke sie wyrwie itd... takie patrzenie jak sobie rosnie:-) a przy okazji podjesc hehe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #15

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Złodzieje to są wszędzie i nie ma inaczej ... :(

Pamiętam jak kiedyś dawno... dawno temu ojciec narobił szampanów i trzymał schowane w garażu koło domu w skrytce pod ziemią.
Nic to nie dało ... wszystkie kartony z butelkami, które miały już około 6 lat znikły :P
Pamiętam jak ojczulek się załamał !

Swoją drogą ... uwielbiam przetwory własnej roboty ! :D

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa

Działkowanie 10 lata 4 miesiąc temu #16

  • stu
  • stu Avatar
to ja te zapiszę się do klubu działkowiczów :D moja działka to cztery parapety na których non stop wysiewam bazylię zawsze w 3 fazach wzrostu - do konspumpcji, średnio duże i dopiero co wyrastające ;)

jest nieśmiertelny majeranek i rozmaryn, ale nic nie zastąpi bazylii która nawet w zimie sobie zapierdziela w górę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 10 lata 3 miesiąc temu #17

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

To i Ja się przyłączę! Co prawda ten rok będzie pierwszym, ale za to jakim!:)
Na balkonie będę miał pomidory, w domu mam teraz zioła wszelkie. Na działce na razie się zastanawiam, ale dziecko w drodze, więc trzeba będzie się przygotować, nie będę karmił tym chłamem z tesco... I będą też pomidory w boxie, uprawiał ktoś razem z MJ? Muszę bo albo będą pomidory albo ma zniknąć box... Kto odmówi kobiecie w ciąży? Ja wolę nie ryzykować...
Więc jeśli ktoś miałby jakieś rady z własnego doświadczenia to chętnie poczytam. Myślę, że chyba nie powinny się kłócić w jednym boxie? Myślałem nad koktajlowymi bo chyba najmniej ważą, ale może się mylę?
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy, Edmund Dantes

Działkowanie 10 lata 3 miesiąc temu #18

no to zrobisz fotorelacje z pomidorami ? polecam te wielkie, niech sie dziewczyna ucieszy :)

ja sam prubuje jakieś ziułka i kwiaty może owoce, ciężko mi idzie z kiełkowaniem
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Re:Odp: Działkowanie 10 lata 3 miesiąc temu #19

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Do boksa jak najbardziej.
Ale jeśli nie masz za dużo miejsca (a kto ma za dużo miejsca w boksie), nie polecałbym tylko koktajlowych, bo one po prostu zazwyczaj rosną wysokie, przynajmniej u mnie. Kup sobie nasiona jakiejś odmiany karłowej (Bohun, Babinicz, Betalux...), urośnie może z 70 cm. I co najfajniejsze, na takim małym, krępym krzaczku powinno być kilkanaście owoców.
Warunki w naszych boksach są świetne, więc warto pakować do niego COŚ jeszcze, jeśli tylko jest miejsce.

Edit, nad pomidorami na działce nie ma się co zastanawiać, bo... po pierwszym sezonie zrozumiecie:) Od lipca do końca września parę kilo raz na tydzień, jeśli się nie bardzo przyłożyć. Słoiki, przeciery, na całą zimę. I jest raczej pewne, że wtedy przez całe lato nie kupicie nic w tesco.
paszło z tableta
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

Działkowanie 10 lata 3 miesiąc temu #20

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

prometeusz napisał:
To i Ja się przyłączę! Co prawda ten rok będzie pierwszym, ale za to jakim!:)
Na balkonie będę miał pomidory, w domu mam teraz zioła wszelkie. Na działce na razie się zastanawiam, ale dziecko w drodze, więc trzeba będzie się przygotować, nie będę karmił tym chłamem z tesco... I będą też pomidory w boxie, uprawiał ktoś razem z MJ? Muszę bo albo będą pomidory albo ma zniknąć box... Kto odmówi kobiecie w ciąży? Ja wolę nie ryzykować...
Więc jeśli ktoś miałby jakieś rady z własnego doświadczenia to chętnie poczytam. Myślę, że chyba nie powinny się kłócić w jednym boxie? Myślałem nad koktajlowymi bo chyba najmniej ważą, ale może się mylę?

kobiecie sie NIGDY nie odmawia tylko robi swoje :evil:
a jezeli chodzi o pomidory
kup karłowe mniejsze urosna w boxie tnij je na jeden głowny pien - poszukaj w necie lub napisz tu to na obrazkach sie wytlumaczy o co chodzi
kielkowanie jak wszystkiego dajesz do ziemi i czekasz to roslina nie cud techniki tylko przykryj je posypujac ziemie np piaskeim dla utrzymania wilgoci i nie podlewaj za czesto bo zgnija
nic sie nie bedzie klucic tylko zabiera miejsce jedno drugiemu
jak masz dzialke sadz tam wszystko co urosnie pod niebem pomidory, marchewke, salate i wszystko inne to zupelnie inny smak juz nie wrocisz do tesco po pomidory jak posmakujesz swoich :cheer:
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Edmund Dantes,
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany