Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Nasze inne Hobby – Pasje ...

TEMAT: Działkowanie

Działkowanie 10 lata 2 miesiąc temu #21

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Mam pytanie bo właśnie przymierzam się do zakupu jakieś folii pod uprawę roślin na działce.
Z tego co się orientuje to w folii uprawia się pomidory, ogórki i paprykę. Ogórki ma moja babcia zawsze w nadmiarze, więc ich nie będę miał. Powiedzcie mi co jeszcze można uprawiać pod folią? A jeśli tylko pomidory i paprykę to ile m2 wybrać? Tak, żebym mógł to zjeść:)
Czy 16m2 wystarczą na pomidory i paprykę? Czy to może będzie za dużo?
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Działkowanie 10 lata 2 miesiąc temu #22

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Jeszcze MJ :D
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 10 lata 2 miesiąc temu #23

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Za duży przypał, działkę mam na pół z bratem i graniczy z działką mojego taty, więc często tam się odbywają rodzinne schadzki... Dlatego na pewno będę miał częste odwiedziny:(
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Działkowanie 10 lata 2 miesiąc temu #24

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

prometeusz napisał:
Mam pytanie bo właśnie przymierzam się do zakupu jakieś folii pod uprawę roślin na działce.
Z tego co się orientuje to w folii uprawia się pomidory, ogórki i paprykę. Ogórki ma moja babcia zawsze w nadmiarze, więc ich nie będę miał. Powiedzcie mi co jeszcze można uprawiać pod folią? A jeśli tylko pomidory i paprykę to ile m2 wybrać? Tak, żebym mógł to zjeść:)
Czy 16m2 wystarczą na pomidory i paprykę? Czy to może będzie za dużo?

Powiem tak - w tamtym roku miałem 8m2, rosło jakieś 25 krzaków pomidorów, w tym posadzę gęściej, albo raczej więcej różnych na tej samej powierzchni.
Jak lubisz pomidory, to zjesz i przerobisz wszystko, co urośnie. Kiedy jest pomidorowy harvest :evil: , co 2-3 dni targa się do domu wiaderko z 3-5 kg. Niby dużo, jeśli popatrzeć na sztuki do zjedzenia na "żywo". Ale kiedy mowa o przecierach czy innych keczupach, to wcale nie tak dużo - bulgotane w garach znika w oczach.

Do szklarni generalnie pasują rośliny, które w naszych warunkach nie dojdą, albo są problemy, bo mimo jakotakiego słońca, nadchodzą chłody i wtedy szklarnia przedłuża ten czas o parę tygodni. Więc co? Też się zastanawiałem i... niewiele wiem, hehe. Pomidory, ogórki i papryka to taka jakby oczywistość. Jak lubisz brokuły, brukselki, czy jakieś arbuzy, to próbuj po jednej, dwóch sztukach. Także te nietypowe odmiany pomidorów raczej ciężko będą rosły bez szklarni.

Miałem stawiać szklarnię, ale na teraz ograniczyłem się do belgijki, dwuspadowego inspektu. Na dniach wykańczam i jak to się mówi, na waciki lecą nasionka, hehe. Sałata, do ziemi rzodkiewka, powoli kiełkuję papryki, bo po 1. długo kiełkują, po 2. zapewnię im dłuższy start. Za wcześnie na pomidory, ale już próbowałem z ciekawości na kilku sztukach, które rosną, co mi powie, o ile wcześniej przed majem muszę siać.

Aha, spokojnie można wykorzystać miejsce między pomidorami. W 2013 wrzuciłem kilkadziesiąt nasion fasolki szparagowej i ładnie porosła. Lubczyki, bazylie, mięty itepe.

Na dniach planuję większy wpis, to pokaże parę ciekawostek nasiennych.

SALUDO :ganja: :peace:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Anaconda, prometeusz

Działkowanie 10 lata 2 miesiąc temu #25

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

JIM napisał:
Całe dzieciństwo spędziłem na działce ,teraz wspominam to z nostalgią ,ale w dzieciństwie była to dla mnie trauma bo na działce o powierzchni 3 arów mieliśmy upchane : jabłka , gruszki , śliwki , czereśnie , wiśnie , porzeczkę czerwoną i czarną , agrestoporzeczkę , poziomki truskawki , maliny , jeżyny , morele , kalarepę , szczypiorek , strąki grochu i pewnie jeszcze o czyms zapomniałem :whistle: . I nie było zmiłuj zawsze było hasło : " jak nie zbierzesz wiadra tego i tego to nie pójdziesz do kolegów :woohoo:

Jim pewnie ześ palil lolki na dzialeczce w ciszy.oczywiscie z w harmonii z przyroda

Peace
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 9 lata 11 miesiąc temu #26

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Moja szklarnia

Wczesne pomidory





Salata koper wloski a wmalych rozsadowych doniczkach wiecej pomidorow :D





Wiecej pomidorow



Salata



Mam jeszcze sloneczniki ogorki pozostalosci po szaranczy slimakowej Zodkiewke i mega truskawki
Pstrykne potem :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 9 lata 11 miesiąc temu #27

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Ciag dalszy :D

Zodkiewka



Ogorki pozostalsci



Truskawki



Zacztki malin i jezyn



Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 9 lata 11 miesiąc temu #28

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Ja pitolę !
To Ty Farmer jesteś na całego !!! :ganja:
Tak trzymaj !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 9 lata 11 miesiąc temu #29

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Nie mogłem patrzeć na Wasze zdjęcia, tak mnie zazdrość zżera, że sam muszę się pochwalić :D

Na początek idą truskawki:









A teraz widać resztę szklarni: sadzonki pomidorów, sałatę, sadzonki stewii, bazylię, majeranek, goję i chyba nawet widać sadzonkę eukaliptusa cytrynowego:










A tu widać głównie stewię, jestem z niej dumny zważając na próby innych :evil:







I teraz ostatnie zdjęcie, kto pierwszy w tym roku będzie jadł swoje własne pomidory? :woohoo:
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie 9 lata 11 miesiąc temu #30

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Klapek/sandał i biała skara, widać od razu, że Kowalsky swój gość. B)
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany