Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #1

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Jak w tamacie. Tyle tutaj specy od hydro, moze ktos z Was pokusilby sie napisac taki poradnik. Wytlumaczyc laikom takim jak ja krok po kroku. Jaki sprzet potrzebny, co kupic itd. Chcetnie bym skorzystala i kiedys sama hydro sprobowala. Wiem ze jest duzo fotrelacji z hydro ale to nie to samo co poradnik. Moze fotki Waszego sprzetu itd. Mysle sobie jak Glock da rade to ja tez ;))) :stoned:
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, JIM, DIESEL, KLICZKO, Kabzik, , Kimbo Slice, ned4wed

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dobry temat Mała, tylu tu wodniaków i każdy coś tam supła a nikt nie pyta o szczegóły. Każdy pozjadał wszystkie rozumy? :lol:

W moim przypadku zacząłem czytać a potem dopytywać w fotorelacjach i jakoś to poskładałem do kupy.
Ważna kwestią jest wybór systemu uprawowego, jest tego trochę na rynku a konkretny setup należy wybrać pod swoje potrzeby i warunki. Ważną kwestią o ile nie najważniejszą zaraz po systemie hydroponicznym jest sprzęt pomiarowy do monitorowania pH i zasolenia EC. Uprawa hydroponiczna potrzebuje też dedykowanych nawozów chociaż wszelkie boostery typu "topMax" czy PK13/14 mają tutaj także zastosowanie. Pompka do napowietrzania pożywki była by również w dobrym tonie; na szybko to by było na tyle. Trudno streścić tutaj najważniejsze kwestie wszystkich systemów uprawowych, pytajcie o szczegóły?

posiadam nft grow tank 604 o zbiorniku 60L, do którego wchodzi 40L pożywki. Do tego pompka napowietrzająca 400-600l i mata irygująca na dno tacy uprawowej. Miernik 98130 pH i EC od Hanny. Suple Canna A+B veg i flo, rhizo, zyme, PK, boost i bufory do regulowania pH pożywki pH- na flo i weg.
niezaprzeczalnym plusem tego systemu jest brak niekorzystnych skutków na bryłę korzeniową. Temperatura pożywki niekiedy dobija do 27*C a znam przypadki, że dochodziła do 30*C.
Minusem jest słabe osadzenie roślin w tacy co przy dużych roślinach wymaga podpierania i budowania stelaży.

O więcej szczegółów pytajcie.,.

Więcej dopisze jak skończę swój dziewiczy rejs w hydro!

Yo!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa w hydro, jak zaczac, co kupic, poradnik 9 lata 8 miesiąc temu #3

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Widzialam ze sky zaopatruje sie w chillera akwariowego, koszt na ebay sprawdzalam ponad 200f, ale to moze byc dobra alternatywa na upalne dni. Widzialam tez na ebay czy nawet w growshopie takie zestawy doniczek do uprawy hydro. Chociazby atami wilma, to ulatwia sprawe bo nie trzeba budowac swoich jakis wynalazkow?? Ja to wole gotowce, kupic caly taki system i juz. Poszukam na ebay i wkleje potem fotki.

Ph meter, EC i jeszcze jeden to juz mam :) Nawozy to chyba najmniejszy problem bo duzo firm ma wlasnie do hydro. Mam nawet pozostalosci z cyco. Pewnie by sie nadaly.
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uprawa w hydro, jak zaczac, co kupic, poradnik 9 lata 8 miesiąc temu #4

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

maladama napisał:
Widzialam ze sky zaopatruje sie w chillera akwariowego...

Takim sprzętem można oziębić jak również ogrzać pożywkę co też jest ciekawym sposobem uprawy w zimnych pomieszczeniach; nie trzeba trzymać temp. powietrza w boxie na zadanym poziomie np. 20*C przez grzanie grzejnikiem, dmuchawą np. podczas nocy; wystarczy grzać pożywkę do temp. 19*C i wszystko hula :)

maladama napisał:
Widzialam tez na ebay czy nawet w growshopie takie zestawy doniczek do uprawy hydro. Chociazby atami wilma, to ulatwia sprawe bo nie trzeba budowac swoich jakis wynalazkow?? Ja to wole gotowce, kupic caly taki system i juz. Poszukam na ebay i wkleje potem fotki.


Jest tego sporo, popatrz w dużym growshopie internetowym a potem porównaj ceny na jebaju ;) Spory wachlarz sprzętowy.
Takie systemy jak ebb flow, nft i inne mają tą wadę, że jak już to raz postawisz to siedzi to do końca grow w boxie bez możliwości wyjmowania stąd pewnie dość duża popularność dwc na jednego krzaczka tzw bublerów gdzie wiaderko z plantem możesz sobie wyjąć, przestawić itp.

maladama napisał:


Ph meter, EC i jeszcze jeden to juz mam :) Nawozy to chyba najmniejszy problem bo duzo firm ma wlasnie do hydro. Mam nawet pozostalosci z cyco. Pewnie by sie nadaly.

No to zaczynaj a cyco jest dedykowane do hydro właśnie ;)

nie chcę tu zgrywać jakiegoś ważniaka czy eksperta od hydroponiki bo sam dopiero zaczynam ale urzekła mnie prostota i czystość uprawy w wodzie i będę każdemu polecał puki co ;) tempo wzrostu także jest spore więc jak na razie więcej plusów niż minusów.

Pozdrawiam
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa w hydro, jak zaczac, co kupic, poradnik 9 lata 8 miesiąc temu #5

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Dla mnie temat bomba!
Sam duuuzymi krokami ide w strone wody i zamierzam jeden namiot przeznaczyć na hydro.
Zanim zaczne to pewnie spędze kilka dniówek przed monitorem by wszystko doczytać i domumieć sie na zapas.
Moje zdnaie jest takie że specjaliści od wody powinni podsunąć kilka rozwiązań konkretnych pod 1m2.
Większośc ma taki właśnie namiot i szuka gotowego systemu. Ja chciałbym kupić zestaw włożyć go do namiotu,zalać wodą, wyregulować ph, wsadzić klony lub małe roślinki i jazda.
Czym prostrzy zestwa tym mniej rzeczy może sie spierdolić...
Problemem dla mnie jest ilość roślin. Auto do namiotu 1m x 1m ładuję 25szt, sezonówek 16 a w hydro jak tak przeglądałem zestawy to 8szt max bo mi większy zbiornik nie wejdzie do namiotu. Wiem że rosliny beda duzo większe ale dla mnie to jakoś maławo.
Ja mam taką propozycję by w tym temacie wodniacy pisali jaki maja sprzęt na dany metrarz.
Np namiot 1,2 x 1,2 taki system (firma), taka pompka, tyle roslin itd
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: maladama, Goddamnit33

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #6

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

I ja jestem ZA . Prosze też ładnie ludzi którzy mają hydro DIY co by ładnie opisali ,,co i jak'' poskładać bo szkoda mi osobiście wydać 5 stów na system który można zrobić za 1/3 tej ceny . Fakt przydał by się jakiś poradnik co do techniki uprawy i takie tam .Musiałem się wypowiedzieć bo sam ostatnio zainteresowałem się tematem i szukałem ciekawych informacji na temat sprzętu i technik uprawy a takie podpytywanie na SB to nie to . A swoją drogą niech ktoś wyczyści ten spam :cheer: .Musiałem to napisać :D
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #7

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Alien ma chyba ostatnbio ciezkie dni, zona walkiem jebla cyco? :)

Temat świetny, mam nadzieje ze bedzie zrodlem przydatnych informacji. Dobrze by bylo zalozyc tez dział z recenzjami roznych systemow jakie mamy na rynku. Na forach zagranicznych sa to bardzo popularne tematy, jesli ktos uzywa jakiegos systemu moglby naskrobac jakas recenzje: wady, zalety, stosunek jakosci do ceny - bylo by dla potomnych i bardzo przydatne dla ludzi, ktorzy zamierzaja przejsc z ziemi na uprawe hydroponiczna.
Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO, Kimbo Slice

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #8

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Alien napisał:
Mala a co to za text

jak glock da to I ja dam heeee

kurewsko hujowo to sie czyta


kotenienku Ty sie tak nie denerwuj, przeciez wiesz ze ja lubie sie droczyc z Toba ;))

Tez bym chetnie zobaczyla jakimi zestawami panowie dysponujecie, znalazlam Koza ten Twoj na ebay. Znalazlam takze te atami wilma np. na 6-9 dnoiczek. A te doniczki to czasem za blisko siebie nie stoja??



jeszcze taki dosc ciekawy zestaw ze kazda doniczka osobno, od razu z pompka




no i np, do takiego zestawu co ja jeszcze potrzebuje?? Baniak z woda, zeby wymieniac pozywke?? Tzn to sie tylko dolewa odpowiednia wode z PH i EC??
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #9

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

to jest tez dosc ciekawe co Sky posiada.




6 docelowo bedzie , a mi sie wydaje ze to wciaz za malo miejsca. Mozesz sky cos wiecej o tym napisac??
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 8 miesiąc temu #10

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

To co wkleiłaś to rainforest skonfigurowany jako propagator. Do kiełkowania nasion, ukorzeniania rozsad i doprowadzenia ich do dojrzałości.
Dosyć głośne, słychać kropelki rozbijajace sie o plastikowa obudowe. Ziemia mi nie szumiała. :whistle:

Niestety, moim zdaniem gdybym zrobil sog 18 roslin w tym zestawie to nie nadążył bym dolewac codziennie wody, aby zaspokoić pragnienie wszystkich roślin.

Dlatego bede mial tylko 6 roslin i mysle ze jest to optymalna ilosc do tego systemu.
Podweguje porzadnie na siatce i bedzie wpypasik.

Napiszę coś wiecej jak juz cos na nim wyhoduje :D

Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany