Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #31

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

Kowalsky napisał:
maladama napisał:
Przypomnijcie mi jeszcze, jaka temperatura pozywki musi byc?? Max jaka??

To akurat zalezy im wyzsza to przyswajanie tlenu spada. 18 stopni mozna powiedziec ze jest idealnie ale taka to uzyskasz jak bedziesz miala chiller.

nie przyswajanie a rozpuszczalnosc
;)
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #32

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

psy napisał:
Kowalsky napisał:
maladama napisał:
Przypomnijcie mi jeszcze, jaka temperatura pozywki musi byc?? Max jaka??

To akurat zalezy im wyzsza to przyswajanie tlenu spada. 18 stopni mozna powiedziec ze jest idealnie ale taka to uzyskasz jak bedziesz miala chiller.

nie przyswajanie a rozpuszczalnosc
;)

To ty zyjesz jednak :D A myslalem ze gdzies cie ponioslo :D Na pw bys odpisal ostanie :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #33

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Mam do was pytanie :)

Warto kupić System Hydroponiczny WILMA 20? Znalazłem na rynku w dość atrakcyjnej cenie, tylko, że to będzie moje pierwsze spotkanie z hydroponiką. Chcę nadal uprawiać w ziemi, tylko, że uprawa dużej liczby roślin, przy moich ograniczeniach czasowych źle się odbija na kondycji roślin. Nie mam czasu na podlewanie, a czytałem, że podlewanie kropelkowe za pośrednictwem tego systemu jest łatwe w obsłudze, dobrze działa na rośliny i nie zabiera tyle czasu co podlewanie ręczne. Jednak opisy tych systemów są zbyt krótkie i nie rozumiem do końca jak się to wszystko podłącza i jak to działa. Czy ktoś, kto miał/ ma z tym styczność mógłby napisać jak się tym obsługiwać, czy warte jest to uwagi i jak rośliny się rozwijają uprawiane w ten sposób.

Pozdrawiam
Choriel :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #34

  • Zakwas
  • Zakwas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 180
  • Zebranych lumenów: 852
  •  

  •  

warto ... obsluga ogranicza sie do 2 wizyt w ciagu tygodnia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Zakwas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #35

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Zakwasku, a jak z montażem? Czytałem, że woda, która wężykiem leci do gleby potem opada do tego samego pojemnika skąd poczęła swą drogę. Dla mnie to trochę dziwne się wydało, że woda w dużej mierze pozbawiona "już" minerałów i wartości odżywczych, wraca do zbiornika z wodą przygotowaną do obiegu. Czy taka mieszanka nie będzie negowała rozwoju rośliny i co ile będę musiał zmieniać pożywkę w zbiorniku? Za tym idą kolejne pytania. Czy w tygodniu będę musiał dwa razy zmieniać pożywkę tak aby rośliny dostawały naprzemiennie czystą wodę, po niej wodę z pożywką itd.?
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #36

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Zakwas napisał:
warto ... obsluga ogranicza sie do 2 wizyt w ciagu tygodnia ...

Moze napisal bys cos wiecej w takim razie ?

A co do pompek o ktorych pisalem doszly sa spoko ale 450l/h to stanowczo za malo zeby zamieszac w moich kotlach.
Wiec te dwie tymczasowo polecialy do jednego a do drugiego zmajstrowalem sobie wedlug przepisu wyzej napowietrzarke z 950l/h

Uzylem grubszego wezyka bez zadnej regulacji i powiem wam ze dziala zajebiscie.
Wylaczem pompe napowietrzajaca jak narazie.
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #37

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Zakwasku, a jak z montażem? Czytałem, że woda, która wężykiem leci do gleby potem opada do tego samego pojemnika skąd poczęła swą drogę. Dla mnie to trochę dziwne się wydało, że woda w dużej mierze pozbawiona "już" minerałów i wartości odżywczych, wraca do zbiornika z wodą przygotowaną do obiegu. Czy taka mieszanka nie będzie negowała rozwoju rośliny i co ile będę musiał zmieniać pożywkę w zbiorniku? Za tym idą kolejne pytania. Czy w tygodniu będę musiał dwa razy zmieniać pożywkę tak aby rośliny dostawały naprzemiennie czystą wodę, po niej wodę z pożywką itd.?

Na to pytanie to ja Ci moge odpowiedziec ze na Weg i w sumie na Flo nie musisz zmieniac dolewasz swiezej wody i dodajesz nawozow.
Bylem kiedys pedantyczny to zmienialem co tydzien ale jakis mega roznic nie widze.
Napewno na plukanie na koniec bedziesz musial ja zmieniac codziennie
Ale wystarczy to zrobic przez 3 - 4 dni i wyplukane ;)
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #38

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Kowalsky, dzięki, czyli ogólnie pod względem kropelek WILMA 20 daje radę i polecacie dla zniwelowania czasu spędzanego z głową w buszu? :)


A powiedzcie mi jeszcze czy do tego systemu WILMA 20 można wstawić też donice 11L? W sensie 20x 11L.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Gandalf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #39

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Ja majac chwile luzu zrobilem z nudów wilme z kokosem, troche przegiołem ale efekty sa zadziwiajace, zazwyczaj wilme zasypuje sie keramzytem ale nawet w keramzycie moze dojsc do root rot'a a w coco sami ocencie zdrowie roslin, juz sa na flo od tygodnia i nie ma ani jednego wiatraka z zołtą koncówką. Pozywka zmieniana raz na 10 dni.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Leo Messi, Koza, hemingway

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #40

  • hemingway
  • hemingway Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 146
  • Zebranych lumenów: 350
  •  

  •  

Panowie i Panie , czy ktos wie , zna , widzial maty wygluszające?
Ostatnio znajomi nocowali u mnie i koles rano mi mówi ze słyszał jakby bulgotanie wody.
I wlasnie potrzebuje cos kupic na zasadzie maty wygluszającej i absorbującej drgania.
Widziałem na jebeju maty samochodowe wygluszające ale to chyba nie o takie maty powinienem sie rozglądać - chyba że to o nie chodzi ale wydaja mi sie cieńkie wiec problem absorbcji drgań nadal bedzie.
Jak macie jakieś sprawdzone pomysły to prosze o podpowiedż.
Inteligentni ludzia sa czesto zmuszani do picia,
by bezkonfliktowo spedzac czas z idiotami.
E.H.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany