Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #51

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Może ktoś polecić jakieś dobre nawozy do uprawy hydroponicznej pod sstem Wilma XXL 16 na całą uprawę? Słyszałem o Canna A+B, ale nie wiem ile tego kupić i co dokładnie z canny. Proszę o pomoc w tej kwestii. :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #52

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Ja osobiscie uzywam nawozow Dutch Pro i bardzo sobie je chwale
leje tylko A B Grow Bloom i Explode i jakis tam Silicon ;)

Teraz zamiezam sprawdzic nawozy GHE Flora Series zobaczymy jak bedzie na nich szlo

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #53

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

kup po małej butelczynie na weg i flo bez wodotrysków jedynie dołóż pH- np od plagrona i będzie si. Im mniej będziesz miał zabawek tym większe szanse, że nie przedobrzysz :D
używam canna aqua weg i flo i wystarcza mi do szczęścia ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #54

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Może ktoś polecić jakieś dobre nawozy do uprawy hydroponicznej pod sstem Wilma XXL 16 na całą uprawę? Słyszałem o Canna A+B, ale nie wiem ile tego kupić i co dokładnie z canny. Proszę o pomoc w tej kwestii. :)

po 2 uprawach z Canną zostały mi A+B Vega, A+B Flores i PK 13/14 oraz karton pustych butelek po Rhizotomicu, Boost i Zymie (niektóre podwójne, potrójne). Innymi słowy, nawozy bazowe są bardzo wydajne, za to wszystkie dodatki nie :unsure: Nie ma wątpliwości, że to dobre nawozy, ale per saldo na koniec uprawy mogą zniechęcić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #55

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Ja polecam GHE series. Masz 3 butelki na cale grow. Rosliny zapierdalaja az milo, baaaardzo wydajne, lece juz 2 uprawe i butelka jest do polowy pelna, a moze pusta? Teraz juz nie wiem :P
Niepalący :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #56

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

SkyneT 2.0 napisał:
Ja polecam GHE series. Masz 3 butelki na cale grow. Rosliny zapierdalaja az milo, baaaardzo wydajne, lece juz 2 uprawe i butelka jest do polowy pelna, a moze pusta? Teraz juz nie wiem :P

Niektórzy pamiętają czarny PR, który wzniecono po domniemanej zmianie receptury nawozów GHE. Wszyscy zawodzili, że niewiadomo co się stało z nimi i że są do dupy. Przed Canną, która wyssała portfel leciałem z GHE i było pięknie. Co do jakości aktualnych nawozów bazowych rostrzygające powinny być nie plotki, a raczej... fotorelacje :) np. Skyneta. :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #57

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Szybkie pytanko :)

Widziałem na # fotorelację "growbox'a" dotyczącej jakichś tam pomidorów uprawianych w systemie Wilma 4. Użyli do tej uprawy wody demineralizowanej tj., chyba wody destylowanej, którą można kupić na stacji benzynowej o ile się nie mylę.

Dodali do zbiornika 25L tejże wody i co tydzień dolewali około 5L takiej samej wody, która wyparowała, bądź którą korzenie roślin wchłonęły. Stwierdzili tam iż wizyty w boksie są co tygodniowe i służą wyregulowaniu lamp i dolaniu wody.

Teraz moje pytanie. Czy jeśli użyję takiej wody, dodając do niej pożywki, wyrównując EC i pH, to podobnie nie będę mieł problemów z parametrami pożywki jak i uciążliwych jej wahań? Czy to tylko ściema i nie opłaca się inwestować w tą wodę do uprawy hydroponicznej?

Pozdrawiam
Choriel :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #58

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Woda RO, demineralizowana jak sama nazwa wskazuje jest prawie, że jałowa czyli bez mikro i makro elementów. Mi tam nie potrzebna jest, daje radę ogarnąć parametry na kranówce
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #59

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

w wodzie zawsze bedzie ci latac ph, sa sposoby zeby mniej latalo ale i tak bedzie latac
bo rozslina wezmie sobie papu i jednego wiecej drugiego mniej
wiec ph i ec zawsze bedzie latac chyba ze sterowniki kupisz i masz kupe kasy

jezeli uzywali wody destylowanej i odpowiednich nawozow to mogli tylko dolewac wode i nawozy choc powinni ja wymieniac


ale mozna temu zaradzic: wez wiekszy zbiernik wiecej wody wiekszy bufor i ph i ec - mniej skacza parametry bo sie "rozmywa" w ilosci

wode bierz w zaleznosci od kranowej - ale srednio pol na pol - na oko to chlop w szpitalu zmarl

sprawdz parametry wody jak ma mniej 0.3 ec to masz super wode i nie potrzebujesz destylki
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #60

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

A co w konfrontacji z systemami AutoPot? W nich raz się ponoć tylko ustawia pH pożywki. Warto w nie zainwestować? Czytałem wczoraj, że są nieco lepsze od Wilmy gdyż mniej czasochłonne i lepsze dla początkujących wodniaków. Co o nich myślicie? :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany