Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #61

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Z tego co pamiętam w AuyoPotach nie regulujesz parametrów pożywki. Cudowne tabsy załatwiają sprawę, zaszepiasz też mikoryzę więc raczej lanie mineralnych nawozów czy regulatorów nie wchodzi tutaj w grę. Miałem tylko jeden rzut na tym systemie więc za wiwlw nie pomogę. Masz ziemię z perlitem to coś jak Always Stoned uprawia i Izak kiedyś pokazał na tym growloga.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #62

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
A co powiecie o tym systemie ? www.flora-fauna.pl/product-pol-2050-System-Flood-Drain-6-Donic.html warto czy nie ? :)W boxie moge mieć problem z utrzymaniem temperatury odpowiedniej dla korzeni wiec wole wystawić pojemnik z pozywka poza boxa ( w środku by byly tylko roślinki w pojemnikach ) Nawozy najbardziej mi odpowiadaja najprostsze ;) GHE co myślicie o tych nawozach dedytkowanych do hydroponiki ?. Jeszcze jedno mnie nurtuje... widziałem że są nawozy do wody twarde i miekkiej... CZy to tylko chwyt producencki ? jak to sprawdzić ? Jestem poczatkującym wiec każda podpowiedź mile widziana :) Chce ruszyć z hydro bo noszenie worków z ziemia i wieczny syf w calym pokoju doprowadza mnie do szaleństwa hahaha. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #63

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Osobiście wolałbym postawić 6 bubblerów. Zamiast 1700 zł wydać 150 zł na wiadra plus konkretną pompkę napowietrzającą a za resztę zrobiłbym z tego systemu i boxa statek kosmiczny zakładając, że samego boxa, oświetlenie i wentylację już posiadasz, ale to tylko moje widzimisie :)
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Marysia_Gram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kłi

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #64

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

kłi napisał:
A co powiecie o tym systemie ? www.flora-fauna.pl/product-pol-2050-System-Flood-Drain-6-Donic.html warto czy nie ? :)W boxie moge mieć problem z utrzymaniem temperatury odpowiedniej dla korzeni wiec wole wystawić pojemnik z pozywka poza boxa ( w środku by byly tylko roślinki w pojemnikach ) Nawozy najbardziej mi odpowiadaja najprostsze ;) GHE co myślicie o tych nawozach dedytkowanych do hydroponiki ?. Jeszcze jedno mnie nurtuje... widziałem że są nawozy do wody twarde i miekkiej... CZy to tylko chwyt producencki ? jak to sprawdzić ? Jestem poczatkującym wiec każda podpowiedź mile widziana :) Chce ruszyć z hydro bo noszenie worków z ziemia i wieczny syf w calym pokoju doprowadza mnie do szaleństwa hahaha. Pozdrawiam

System jak system Marysia dobrze ci podpowiada stracone pieniadze zrob sobie sam 6 bubblerow ja rowniez w nich uprawiam i naprawde jestem zadowolony proste w obsludze i skuteczne przedewszystkim ;) uprawiam tez w systemach NFT ktore bardzo polecam ;)

Co do nawozow Skynet je bardzo chwalil sam kupilem flora serie ale zaczne uzywac dopiero za kilka dni wiec od siebie nic nie dodam

Co do rodzaju wody to nie mam pojecia jak to sprawdzic ale ja sugerowalem sie EC metrem jak ec wody jest niskie to bralem do miekkiej wody a jak wysokie to do twardej hyhy

Pamietaj by kupic pozadne mierniki PH i EC
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kłi

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #65

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
Marysia, Babys Wasze zdanie było " przybiciem gwoździa " poczytałem kilka godzin o systemach i wiadra pójdą w ruch ;) Jak porównałem ceny samoróbek ( wiader ) do tego co sprzedaja i za jaka cene to myslałem że zemdleje... Musiałem zapalić bo na ładna muke bym wpadł :/ Mam boxa 90x90x180 żarówka 400 W

Co do wiader to z tego co wyczytałem potrzebuje:

Wiadro z przykrywką. No własnie jakie wiadro 20 L czy wieksze/mniejsze ? Ile wiader do takiego boxa ?
Koszyczki
Keramzyt
Kostka do włożenia wykiełkowanego nasionka ( jakie najlepsze kostki ) ? Jest różnica ?
Pompka napowietrzajaca ( poniżej dodałem link ) są to tzw silent. Mam nadzieje że ciche. Na tej stronie jest tabelka zawierajaca wszystkie paramatry techniczne wszystkich dostepnych modeli
www.rybarium.pl/jbl-prosilent-a100.html
Kamień napowietrzajacy ( jakiś jest lepszy/gorszy ) czy nie ma różnicy ? albo moze jakieś inne rozwiazanie ?
Nawozy. Własnie też sugerowałem sie relacja SKY że jest zadowolony z GHE
Dobre mierniki tzn jakiej marki bo tego jest w bród dosłownie... Jakieś godne polecenia ? Ja mam miernik PH Subota który śmiga od dwóch lat z płynami kalibrujacymi.
Miernika EC nie mam. Może jest taki że obie funkcje są w jednym mierniku ?

Coś jeszcze ? :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #66

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

kłi napisał:
Marysia, Babys Wasze zdanie było " przybiciem gwoździa " poczytałem kilka godzin o systemach i wiadra pójdą w ruch ;) Jak porównałem ceny samoróbek ( wiader ) do tego co sprzedaja i za jaka cene to myslałem że zemdleje... Musiałem zapalić bo na ładna muke bym wpadł :/ Mam boxa 90x90x180 żarówka 400 W

Co do wiader to z tego co wyczytałem potrzebuje:

Wiadro z przykrywką. No własnie jakie wiadro 20 L czy wieksze/mniejsze ? Ile wiader do takiego boxa ?
Koszyczki
Keramzyt
Kostka do włożenia wykiełkowanego nasionka ( jakie najlepsze kostki ) ? Jest różnica ?
Pompka napowietrzajaca ( poniżej dodałem link ) są to tzw silent. Mam nadzieje że ciche. Na tej stronie jest tabelka zawierajaca wszystkie paramatry techniczne wszystkich dostepnych modeli
www.rybarium.pl/jbl-prosilent-a100.html
Kamień napowietrzajacy ( jakiś jest lepszy/gorszy ) czy nie ma różnicy ? albo moze jakieś inne rozwiazanie ?
Nawozy. Własnie też sugerowałem sie relacja SKY że jest zadowolony z GHE
Dobre mierniki tzn jakiej marki bo tego jest w bród dosłownie... Jakieś godne polecenia ? Ja mam miernik PH Subota który śmiga od dwóch lat z płynami kalibrujacymi.
Miernika EC nie mam. Może jest taki że obie funkcje są w jednym mierniku ?

Coś jeszcze ? :)

Ja bym dal 4 wiadra 20lna ta powierzchnie mam niemal identyczna w jednym z boxow ;)
Polecam kostki Grodan ja kupuje male i duze male wkladam w duze potem do systemow
Kamienie napowietrzajace kup zwykle okragle

Co do dobrego miernika Ja uzywam Hanna Combo ale tani nie jest

Ta pompka wyglada jakos tak slabiutko pamietaj dobrze napowietrzony zbiornik to polowa sukcesu ;)

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kłi

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #67

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
Oczywiście ta akurat słabiutka tylko chodziło mi o tabelke poniżej w tym linku ;) Jak zamontuje cztery wiadra po 20 litrów to jakiej wydajnosci potrzebuje ? 4x20=80 L ? I co do tych pompek to one musza mieć cztery wyjścia ? Jak to jest ? Czy wtsraczy jedno wyjscie od pompki i dokupić rozłaczke i weżyki do każdego z wiader ?

Moze jakaś do polecenia pompka ? :)

Roumiem że pompka ma pracować 24 h ? Czy są jakieś cykle zalezne od fazy i wielkosci rośliny ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #68

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

kłi napisał:
Oczywiście ta akurat słabiutka tylko chodziło mi o tabelke poniżej w tym linku ;) Jak zamontuje cztery wiadra po 20 litrów to jakiej wydajnosci potrzebuje ? 4x20=80 L ? I co do tych pompek to one musza mieć cztery wyjścia ? Jak to jest ? Czy wtsraczy jedno wyjscie od pompki i dokupić rozłaczke i weżyki do każdego z wiader ?

Moze jakaś do polecenia pompka ? :)

Roumiem że pompka ma pracować 24 h ? Czy są jakieś cykle zalezne od fazy i wielkosci rośliny ?

Ja uzywam pompek hailea
www.ebay.co.uk/itm/Hailea-Aquarium-Aeration-Fish-Tank-Quiet-Air-Pumps-Pump-1-2-4-or-6-Outlets-/360657403623?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item53f8db3ee7

ile dokladnie musisz miec nie wiem

mam model ACO 2204 20l/min jak sie nie myle ma 2 wyjscia na 2 wiadra dwie takie pompki mam w boxie

wystarczy jedno wyjscie od pompki i rozgaleznik, pompka pracuje 24h
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kłi

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #69

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
A może ktoś wie jak to wyliczyć albo jaka pompka mi wystarczy ? :)

Dzieki Babys za wszystkie informacje ! :)

Jeszcz co do nawozów ( pomijajac te podstawowe ) Czy potrzebuje jeszcze coś na rozrost korzeni i boosta ?

Ps: Babys taki masz ? :) allegro.pl/napowietrzacz-do-akwarium-hailea-aco-2204-i5145370384.html
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez kłi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #70

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

A odnośnie wody, który system jest lepszy, efektywniejszy i wygodniejszy dla początkującego? Wilma czy AutoPot? Mówiliście, że w Wilmie trzeba codziennie sprawdzać pH, to uciążliwe? :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany