Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #81

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Czołem ekipa! ^^

Ja znów z pytaniem, całkiem podobnym jak to, które zadałem wcześniej. Mianowicie, zdecydowałem się na kupno systemu nawadniającego. Nie wilmy, gdyż brak hajsu jak na razie. System złożony z pompy, wężyków i driperów. Całość odbywałaby się następująco. Pompa zanużona w zbiorniku, około 50L pobierałaby wodę i wlewała kropelkowo do donicy poprzez wężyki rozdzielone trójnikami i oplecione podwójnie w okół rośliny. Planuję ustawić timer tak by podlewało co drugi, lub trzeci dzień po około 5-15 minut, w zależności czy woda będzie się dużo przelewać do podstawki czy nie. Uprawiał będę w glebie, nadmiar wody będzie leciał do podstawki, dla zabezpieczenia, na dnie będzie taca o wymiarach 120x120 w razie jakby z podstawek woda się wylewała. :)

Teraz pytanko, do takiego czegoś będę potrzebował nawozów do hydro czy zwykłych do gleby? Mogę np., robić tak, że w zbiorniku przygotuję 50L pożywki z nawozami do hydro od Hesi i tą pożywką będę podlewał do wyczerpania zbiornika? Można tak uprawiać w glebie?

Chodzi mi po prostu o ułatwienie sobie podlewania, mam strasznie mało czasu na codzień, a podlanie 16 roślin zajmuje mi około 2h. Jak sądzicie, taki pomysł zda egzamin? :)

Czekam na odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam
Chorielek :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #82

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Toś wymyślił!
Oczywiście że zda egzamin i zrobisz sobie system kropelkowego nawadniani.
Tylko że to nie bedzie miało nic wspólnego z hydro.
Podlanie 16 donic zajmuje ci 2h??
a ty je kieliszkiem podlewasz czy kapslem?
nie no bez przesady chłopie, zrobienie dwóch wiader pożywki i podlanie 16 donic nawet jak je wyciągasz z namiotu wszystkie to max 20 minut, no może 30.
Zakup zbiornika i reszty pierdół to tez wydatek a ja radze Ci kup willme na 16 donic i będziesz miał na lata dobry system.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf, Chmura, Kimbo Slice

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #83

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

KLICZKO, dzięki za odpowiedź, jak zawsze na posterunku :)

Zajmuje mi około 2h, bo podlewam strzykawką 100ML i podlewam bardzo wolno. Czytałem kiedyś artykuł Golasa o powolnym podlewaniu i stosuję to.

Wilma kosztuje 900 zł plus przesyłka, a jeśli mówisz że do takiego podlewania nie muszę mieć nawozów na hydro to łącznie wychodzi mnie za sprzęt w okolicach 300 zł, nie licząc 170L ziemi w cenie około 150zł :)

Nie wiem, chyba jednak to spróbuję na początek. Jeśli piszesz, że zda egzamin, to kupię, najwyżej później będę miał do innego boksa albo na out jak kupie wilme :)

Ps. Zwarz też na to, że prócz wilmy muszę dokupić Ec-metr, nawozy na hydro, granulat, kostki... Też wyjdzie koło 1400zł :(

Pps. KLICZKO i ekipa, powiedzcie mi jeszcze na ile mam ten timer ustawić? Bo obliczyłem że jeżeli kupię pompę 285L/h tj., 285:60= 4.75L na minutę. 4.75:16= 0.29L na 16 roślin na minutę. Czyli wychodzi na to, że gdybym podlewał 16 roślin przez 5 minut taką pompą, to dostawały by po 1.45L na głowę raz na 2-3 dni. Dobrze liczę, czy się walnąłem w obliczeniach? To chyba za dużo co nie? Jak to wyustawiać? :(
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez Gandalf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #84

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

Łopatologicznie sobie zobacz na donicy przepływ. Poza tym roslina im większa tym więcej żre :D To z Autopot już zrezygnowałeś? szkoda.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez Chmura.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #85

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

jointtaster napisał:
Łopatologicznie sobie zobacz na donicy przepływ. Poza tym roslina im większa tym więcej żre :D To z Autopot już zrezygnowałeś? szkoda.

Tak zrezygnowałem, czytałem w pewnej fotorelacji, że uprawiając w autopotach trzeba do nich wsadzać kilkunasto lub nawet kilkudziesięcio dniowe sadzonki, gdyż roślina musi wpierw rozwinąć system korzeniowy by ten z kolei mógł pobierać wodę z podstawki. Myślę, że kropelkowy system jest dla mnie odpowiedni. Zainwestuję w tą pompę i akcesoria ale na boku będę uprawiał w wilmie na 4 rośliny tak aby ogarnąć ten system i później ruszyć w nim na 16 roślin. Jednak to dopiero gdzieś w czerwcu może gdyż na razie brak funduszy :)

Jaką pompę wybrać na 16 roślin? Pchać się w 800L/H czy może złożyć coś mniejszego, widziałem pompę 285L/H, może będzie lepsza tak by wychodziło mniej więcej 0,5L na roślinę co drugi, trzeci dzień? Co sądzicie?

Pozdrawiam :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 11 miesiąc temu #86

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
jointtaster napisał:
Łopatologicznie sobie zobacz na donicy przepływ. Poza tym roslina im większa tym więcej żre :D To z Autopot już zrezygnowałeś? szkoda.

Tak zrezygnowałem, czytałem w pewnej fotorelacji, że uprawiając w autopotach trzeba do nich wsadzać kilkunasto lub nawet kilkudziesięcio dniowe sadzonki, gdyż roślina musi wpierw rozwinąć system korzeniowy by ten z kolei mógł pobierać wodę z podstawki.

guzik prawda, miałem autopoty, zanim korzenie sięgną podstawki podlewasz od góry .
ten kropelkowy system to takie podlewanie na siłę, uzbieraj trochę gotówki i kup "czyste" hydro
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO, Chmura

Re:Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #87

  • andy botwin
  • andy botwin Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 22
  • Zebranych lumenów: 15
Panowie, mam pytanie jak używać sterylizera, takiego akwarystycznego uvb, czy taka dezynfekcja UV ma jakis wpływ na pożywke? To znaczy czy zniszczy oprócz glonów składniki odżywcze?
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez andy botwin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #88

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Masz glony w zbiorniku?
Jeśli tak tzn że do wody jest dostęp światła. Zasłoń go, wymień pożywkę i umyj zbiornik.
Po problemie! :P
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, psy, andy botwin

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #89

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

szukaj na forach akwarystycznych,choć wątpię,by miało to jakiś wpływ na pożywkę.profilaktycznie można również dodawać do pożywki hydrogen peroxide h2o2,wodę utleniona...dawkowanie zależy jednak od jej stężenia.może być taka zwykła z apteki,a działa cuda:)
pozdro
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, KLICZKO, andy botwin

Re:Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #90

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

sterylizatory sa glownie by wybic bakterie
ale to w twoim przypadku nieoplacalna inwestycja
rob tak jak radzi Kliczko
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, KLICZKO, andy botwin
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany