Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Re:Odp: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #91

  • andy botwin
  • andy botwin Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 22
  • Zebranych lumenów: 15
Dzięki panowie, simply the best tak też zrobię myślałem ze to po prostu się dzieje przez jakieś micro ilości światła również, jak przymierzałem się do tematów wodnych trafiłem okazje kupić takie coś, no ale lepiej jakby miało się nie przydać wcale, ten UV sterylizer, mam na teraz trochę dziadowską klapę ale mam już gotową poprawioną, wiec założę i będzie git
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:Odp: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 8 lata 4 miesiąc temu #92

a pokaż jak to wygląda
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 7 lata 11 miesiąc temu #93

Do czego służy taka końcówka na kilkunastocentymetrowym gumowym przewodzie przy pompce to wilmy? trzyma sie ją w pożywce czy na zewnątrz? pomyślałem ,że może ma utleniać pożywkę skoro woda pompuje się nawet jak jest na zewnątrz ale nie jestem pewien..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 7 lata 3 miesiąc temu #94

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Znacie jakąś cichą pompę do kupienia jak do WILMY 4 BIG 4x18L? Jaka powinna mieć wydajność taka pompa?

Robie coś na wzór WILMY samoróbkę i stanąłem na wyborze pompki. Czy taka fontannowa się nada czy może jednak cyrkulacyjna?

Zależy mi bardzo na wyeliminowaniu hałasu.

Na flora-fauna znalazłem fajną pompkę, może mial ktoś styczność?
www.flora-fauna.pl/product-pol-989-POMPA-WODY-1000L-h-MAX-1-6m-35W.html

do tego zakupiłbym rozdzielacz na 12 donic (4 wężyki bym zatkał a do każdej z 4 donic dałbym po 2 drippery)
www.flora-fauna.pl/product-pol-2952-Rozdzielacz-pajaczek-do-systemow-nawadniajacych-12-koncowek-.html

oraz 12 dripperów (coby 4 były na zapas bo nie jest to jakoś mega drogie):
www.flora-fauna.pl/product-pol-1678-DRIPPER-DO-HYDRO-45-STOPNI.html

Dodam że zbiornik jaki będe budował będzie miał pojemność około 150l. Na start wstawiam 4 donce po 18 litrów wypełnione karemzytem. Może koledzy po fachu którzy robią w wodzie podpowiedza czy zda to egzamin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #95

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

cześć!


a więc, dziś rano przyszedł dziad i poinformował mnie,że w budynku zainstalowany zostanie uzdatniacz wody,taki na sól chyba.
jak taka woda się ma do uprawy hydro/areo?
znalazłem info na temat uprawy w glebie(że się nie nadaje) ale o wodzie nic nie ma.
na dniach odpalam grow i nie wiem czy mogę śmiało używać kranówki czy organizować jakieś inne źródło h2o :S

pozdro
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #96

  • GOLABek
  • GOLABek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • A masz ty drzwi do lasu?
  • Posty: 317
  • Zebranych lumenów: 320
flora-fauna.pl/system-odwroconej-osmozy-75gpd-ro-5-1-h2o-250l-24h,p3122.html

Pogadaj z florkami i dowiedz sie czy dla CIEBIE asie i w TWOIM przypadku ten filtr odwr.osmozy sie nada,BYC MOZE...POZDR :)
Rob co chcesz i tak widzi a JEGO nie oszukasz.
SOJA-Soldiers of the Jah Army-Get Wiser
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #97

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

AS napisał:
cześć!


a więc, dziś rano przyszedł dziad i poinformował mnie,że w budynku zainstalowany zostanie uzdatniacz wody,taki na sól chyba.
jak taka woda się ma do uprawy hydro/areo?
znalazłem info na temat uprawy w glebie(że się nie nadaje) ale o wodzie nic nie ma.
na dniach odpalam grow i nie wiem czy mogę śmiało używać kranówki czy organizować jakieś inne źródło h2o :S

pozdro

Cześć,
postaram się co nieco pomóc w temacie, bo sam uzdatniam sobie wodę na potrzeby domowe - pobieram ją ze studni.
Jeśli piszesz, że uzdatnianie ma być na sól to znaczy, że do instalacji wstawią urządzenie, które będzie wyłącznie zmiękczać wodę - to są takie kapsułki solne. Aby pozbyć się metali ciężkich jak żelazo, mangan etc stosuje się odżelaziacze i odmanganiacze w instalacji i to tych urządzeń czynnikiem (jak dla zmiękczania - sól) tu - nadmanganian potasu.
Suma sumarum. Na twoim miejscu zamiast panikować cieszyłbym się z faktu, że będziesz miał lepszą wodę. B)

Pozdro AS!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS, GOLABek

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #98

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

Jacek napisał:

Cześć,
postaram się co nieco pomóc w temacie, bo sam uzdatniam sobie wodę na potrzeby domowe - pobieram ją ze studni.
Jeśli piszesz, że uzdatnianie ma być na sól to znaczy, że do instalacji wstawią urządzenie, które będzie wyłącznie zmiękczać wodę - to są takie kapsułki solne. Aby pozbyć się metali ciężkich jak żelazo, mangan etc stosuje się odżelaziacze i odmanganiacze w instalacji i to tych urządzeń czynnikiem (jak dla zmiękczania - sól) tu - nadmanganian potasu.
Suma sumarum. Na twoim miejscu zamiast panikować cieszyłbym się z faktu, że będziesz miał lepszą wodę. B)

Pozdro AS!


dzięki Jaca,trochę mnie uspokoiłeś.poszukam jeszcze trochę bo chciałbym mieć 100% pewność :),bo przecież cześć tej soli przedostaje się do systemu i żeby nie było jaj z EC.
wiem,że najlepszym rozwiązaniem byłoby,jak pisze Gołabek,założenie filtru RO ale na mój mały metraż byłoby to lekka przesadą.
w ostateczności będę woził wodę z innego ujęcia albo kupował RO w akwarystycznym.

pozdrawiam :joint:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #99

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

AS napisał:
dzięki Jaca,trochę mnie uspokoiłeś.poszukam jeszcze trochę bo chciałbym mieć 100% pewność :),bo przecież cześć tej soli przedostaje się do systemu i żeby nie było jaj z EC.
wiem,że najlepszym rozwiązaniem byłoby,jak pisze Gołabek,założenie filtru RO ale na mój mały metraż byłoby to lekka przesadą.
w ostateczności będę woził wodę z innego ujęcia albo kupował RO w akwarystycznym.

Spoko;) Pewnie znasz swoje obecne EC. Jak stuningują twoją instalację wod-kan to zrobisz kolejny pomiar i sam będziesz wiedział czy cokolwiek uległo zmianie - IMO zmiany u Ciebie będą IN PLUS --> czego szczerze Ci życzę. :stoned:
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez Jacek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS, GOLABek

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 5 lata 4 miesiąc temu #100

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

joł.

sprawdziłem EC i nadal jest tyle co było wcześniej,czyli 0,57 :)
dzieki :joint:

pozdro
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany