Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #71

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Z moje krótkiego doświadczenia w wodzie i willmie to jest tak ze po pierwszym zalaniu zbiornika sprawdzasz codziennie ph tak do 4dni a potem sie utrzymuje ale i tak je sprawdzam.
Jak zaczyna brakować wody to robię wiadro z odżywkami i reguluje ph a potem następnego dnia znów sprawdzam i obniżam ph a potem juz sie utrzymuje.
Wychodzi na to ze raz na tydzień dolewam wode i raz reguluje ph dodatkowo.
Moje zdanie jest takie że tak dla wałasnego dobra i bezpieczeństwa raz na dzień warto zajrzeć do roslin i zobaczyc czy wszystko jest ok. A zmierzenie ec i ph to dwie minuty...
W autopotach nie ma doświadczenia ale jesli jest woda to trzeba ja regulować i to jest ta sama robota.
Willma jest mego prosta i mało roboty z nią jest. Polecam!
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kłi

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #72

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
Hmmm tak pomyślałem że może zrobie zbiornik ( w moim przypadku na 80 L ) Zbije PH, to wszystko odczeka 4 dni i dopiero do bublerów. Myslisz że to ma sens ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #73

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

heheh, kazdy zanim zacznie robic wode to sra żarem a po kilkunastu dniach juz smiga jak stary :D
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Acephali, AS, KLICZKO, kłi, andy botwin

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #74

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

F.B.I napisał:
a po kilkunastu dniach juz smiga jak stary

... i robi to LIKE A BOSS, czyli otwierając puche piwka i szepcząc pod nosem "A chuuuj z tym... " :talk:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #75

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
F.B.I napisał:
heheh, kazdy zanim zacznie robic wode to sra żarem a po kilkunastu dniach juz smiga jak stary :D

Oby Oby ;) Dzieki chłopaki ! Jak tylko zrobie wszystko to oczywiscie troche sie pochwale :lol:

Jeszcze jedno mnie nurtuje. Skoro wzrost i pobieranie pokarmu/wody zależy w głównej mierze od natlenienia korzeni moze lepiej do każdego wiadra wrzucić dwa kamienie napowietrzajace i zamontować mocniejsze pompki :dry: Co o tym myślicie ? Ktoś już próbował ? Czy mam być pierwszy hehe ? Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #76

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

dwa kamienie na jeden bubler to żadna nowość, wystarczy dac trójnik i gotowe. Z czasem kamienie zarastają kamieniem więc taka opcja jest wskazana jak chcesz spać spokojnie ale też możesz dać co rzut, dwa nowy kamień którego koszt nie jest jakiś porażający. Mocna pompka tj? ile m3/h?
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #77

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Strzelam że im mniej przepompuję ciepłej wody tym więcej osadu zanieczyszczeń itp. Pogadamy jak zrobię wode. Powodzenia .

:D
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #78

  • kłi
  • kłi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 135
Koza napisał:
dwa kamienie na jeden bubler to żadna nowość, wystarczy dac trójnik i gotowe. Z czasem kamienie zarastają kamieniem więc taka opcja jest wskazana jak chcesz spać spokojnie ale też możesz dać co rzut, dwa nowy kamień którego koszt nie jest jakiś porażający. Mocna pompka tj? ile m3/h?

2 L na minute. Kupuje dwie takie pompki do tego dokupie trójniki żeby wsadzić dwa kamienie na każdy bubler ;) Po świętach myśle że rusze z projektem i wszystko wrzuce na forum.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #79

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Patrzę na tą Wilmę i patrzę, oglądam fotorelki, tyle w nich mierzenia EC i pH, pilnowanie roztworu, inne kiełkowanie itd., czy to w rzeczywistości jest tak trudne jak wygląda? Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem czy kupować tę wilmę i zaczynać przygodę w wodzie czy nie... :(

Mam jeszcze jedno pytanie. Widziałem w growshopie system nawadniający. Coś takiego jak w wilmie pompa wody z wężykami zakończonymi driperami. Czy to wielka różnica niźli wilma czy można załączyć taką pompę i powiedzmy podlewać raz dziennie by woda spływająca do podstawki nie wylewała się z niej, a wsiąkała w glebę i parowała? Czy takie coś zda egzamin czy lepiej kupić wilmę o kilka stówek droższą?
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 1 miesiąc temu #80

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Bier willme i nic sie nie zastanawiaj. Roślny same rosną, a roboty mniej niz w glebie.
Ja już nie wrócę do ziemi.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany