Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #41

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

są specjalne gąbki do tłumienia ale tutaj chodzi pewnie o wibracje, pewnie ktoś rzuci linkiem. Twój problem to hałas akustyczny więc nie pozostaje nic innego jak wygłuszyć podłogę, ściany itp. Polecam wełnę mineralną a na to właściwe podłoże, płyty osb czy GK. Niestety hydro generuje dość spory hałas, obecnie jadę z nft bez pompki napowietrzającej i nie widzę różnicy w wzroście z i bez wspomnianej pompki
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #42

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

może coś takiego?
http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=INT_INT-en_1&ch=213&p=74607
izolacja akustyczna do rur itp :blink:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #43

  • Zakwas
  • Zakwas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 180
  • Zebranych lumenów: 852
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Zakwasku, a jak z montażem? Czytałem, że woda, która wężykiem leci do gleby potem opada do tego samego pojemnika skąd poczęła swą drogę. Dla mnie to trochę dziwne się wydało, że woda w dużej mierze pozbawiona "już" minerałów i wartości odżywczych, wraca do zbiornika z wodą przygotowaną do obiegu. Czy taka mieszanka nie będzie negowała rozwoju rośliny i co ile będę musiał zmieniać pożywkę w zbiorniku? Za tym idą kolejne pytania. Czy w tygodniu będę musiał dwa razy zmieniać pożywkę tak aby rośliny dostawały naprzemiennie czystą wodę, po niej wodę z pożywką itd.?

Sorry ale nie zauwazylem ze chcesz wypelnic donice ziemia, a to troche zmienia postac rzeczy. Co do montazu u mnie jest tak ze wyjscie z pompy jest srednicy weza ogrodowego. Do ogrodowego podpiete mniejsze wezyki, zakonczone ringami. I w zasadzie tyle. Uzywam w tym systemie keramzytu wiec ciezko mi sie wypowiedziec o podlewaniu gleby czy coco
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Zakwas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #44

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Keramzytu i w nim rosliny normalnie rosną? Całą donice np., 11L wypełniasz keramzytem? nie wiedziałem szczerze powiedziawszy, że można coś takiego zrobić.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #45

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

poczytaj koleżko o uprawach bezglebowych to normalna kwestia, że rośnie bez ziemi :D Keramzyt tutaj ma za zadanie utrzymać roślinę w pionie i dać delikatny bufor dla korzeni, równie dobrze możesz zasypac perlitem itp.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 6 miesiąc temu #46

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Mysle ze zamiast robic pokój za milion funtów, to lepiej wyłaczyc pompke na noc.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #47

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Dobra, czas zacząć spytki. Panowie i Panie, chciałbym zacząć uprawę w systemie Wilma 16, mieszcząca 16 donic 11L. :)

Czytałem już wiele o podlewaniu kropelkowym, ale ten kto stawia pierwsze kroki po lodzie nie potrafi z razu ocenić jego grubości. Tak więc zaczynam.

Ph, Ec.- Czytałem, że w uprawie hydro., czy to pod względem kropelek czy też pełne systemy, to w/w parametry są najważniejszymi. Ph- metr mam od Hanny, dobrze się sprawuje już koło roku. Bardzo bym jednak prosił o polecenie jakiegoś dobrego EC, a w dość przystępnej cenie. No i podstawowa rzeczy, w takiej Wilmie, która pożywkę ma w zbiorniku 150L jakie utrzymywać Ph i EC pożywki?

Nawozy- Czytałem, iż nawozy do takiego systemu to wszystko podobne do np., Canna A+B na faze wegetacji i kwitnienia, oraz m.in., Rhizotonic i pk 13/14. Czy mogę również używać Canna Boost i Cannazym? Jak ustosunkować się do dawkowania? Czy podawać takie same dawki jak w przypadku gleby, czy to się czymś różni? Wiem, że podlewanie roślin glebowych ma inne dawki niźli opryskiwanie roślin, z tego właśnie powodu pytam.

Temperatura pożywki- Jeśli chodzi o temperaturę, mogę kupić grzałkę akwariową z czujnikiem temperatury i włożyć ją do zbiornika głównego, aby temp., pożywki cały czas oscylowała w okół jednej i tej samej wartości? No i jaka ta wartość ma być? Ile stopni ma mieć woda z pożywką?

Pożywka- Pytam pod względem zbiornika i obiegu. Czy np., jeżeli w poniedziałek przygotuję pożywkę: Wodę z dodatkiem nawozów, to jak długo taka pożywka może krążyć w obiegu? No i czy po tym minionym czasie, zbiornik trzeba myć dokładnie? Jak jest w przypadku dolewania wody? POwiedzmy w ten poniedzialek przygotowałem pożywkę z nawozami, to pod koniec tego samego tygodnia będę musiał wylać to wszystko i zmienić na samą wodę, czy nie ma różnicy w hydro czy daję cały czas wodę czy wodę naprzemian z pożywką? Jak jest z wymianą tej wody, bo tego akurat nie ogarniam.

Kiełkowanie- Mam rozumieć, że kupione nasiona moczę w kieliszku i potem bezpośrednio umieszczam je w kostce wełnianej i bezpośrednio umieszczam taką kostkę miedzy keramzytem w donicy? Czy czekam aż kiełki się rpzebiją przez wełnę i dopiero umieszczam w keramzycie? Jak jest z keramzytem? Wsadzę końcówkę wężyka do keramzytu i zostawię, kropelki będą nawadniały całą objętość donicy tj., keramzyt? Czy może pewne tylko miejsce? Boję się o to iż mokre będzie tylko okreslone jedno miejsce koło wężyka, rezultatem czego będzie uschnięcie młodych korzonków, które jeszcze nie dotarły do tego miejsca.

Obecnie tyle, mam nadzieję, że rozmowa wywiąże się obszerna i nie skrytykujecie mojej niewiedzy na samym wstępie. Proszę o konstruktywne porady.

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #48

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Dołączam się do poniższych pytań:
ChorielMJ napisał:
Pożywka- Pytam pod względem zbiornika i obiegu. Czy np., jeżeli w poniedziałek przygotuję pożywkę: Wodę z dodatkiem nawozów, to jak długo taka pożywka może krążyć w obiegu? No i czy po tym minionym czasie, zbiornik trzeba myć dokładnie? Jak jest w przypadku dolewania wody? POwiedzmy w ten poniedzialek przygotowałem pożywkę z nawozami, to pod koniec tego samego tygodnia będę musiał wylać to wszystko i zmienić na samą wodę, czy nie ma różnicy w hydro czy daję cały czas wodę czy wodę naprzemian z pożywką? Jak jest z wymianą tej wody, bo tego akurat nie ogarniam.

I mam jeszcze jedno:
Czy przy uprawie hydro mogą wystąpić problemy z niską wilgotnością? U siebie zawsze miałem z tym problem, a planuję zrobić samemu jakiś system hydro, który z nich daje największą wilgotność przy zachowaniu tej samej powierzchni?
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #49

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Dobra, czas zacząć spytki. Panowie i Panie, chciałbym zacząć uprawę w systemie Wilma 16, mieszcząca 16 donic 11L. :)

Czytałem już wiele o podlewaniu kropelkowym, ale ten kto stawia pierwsze kroki po lodzie nie potrafi z razu ocenić jego grubości. Tak więc zaczynam.

Ph, Ec.- Czytałem, że w uprawie hydro., czy to pod względem kropelek czy też pełne systemy, to w/w parametry są najważniejszymi. Ph- metr mam od Hanny, dobrze się sprawuje już koło roku. Bardzo bym jednak prosił o polecenie jakiegoś dobrego EC, a w dość przystępnej cenie. No i podstawowa rzeczy, w takiej Wilmie, która pożywkę ma w zbiorniku 150L jakie utrzymywać Ph i EC pożywki?

Miernik ec kup najtanszy kup dobre plyny kalibracyjne do ph tez bo to ph duzow wazniejsze

Nawozy- Czytałem, iż nawozy do takiego systemu to wszystko podobne do np., Canna A+B na faze wegetacji i kwitnienia, oraz m.in., Rhizotonic i pk 13/14. Czy mogę również używać Canna Boost i Cannazym? Jak ustosunkować się do dawkowania? Czy podawać takie same dawki jak w przypadku gleby, czy to się czymś różni? Wiem, że podlewanie roślin glebowych ma inne dawki niźli opryskiwanie roślin, z tego właśnie powodu pytam.

Tabelka dawkowania krazy po forum niczym krazy w rece zloty pieniadz :D

Temperatura pożywki- Jeśli chodzi o temperaturę, mogę kupić grzałkę akwariową z czujnikiem temperatury i włożyć ją do zbiornika głównego, aby temp., pożywki cały czas oscylowała w okół jednej i tej samej wartości? No i jaka ta wartość ma być? Ile stopni ma mieć woda z pożywką?

plus minus 18 st C nie kup za duzej grzalki bo za bardzo bedzie podgrzewac mimo termostatu

Pożywka- Pytam pod względem zbiornika i obiegu. Czy np., jeżeli w poniedziałek przygotuję pożywkę: Wodę z dodatkiem nawozów, to jak długo taka pożywka może krążyć w obiegu? No i czy po tym minionym czasie, zbiornik trzeba myć dokładnie? Jak jest w przypadku dolewania wody? POwiedzmy w ten poniedzialek przygotowałem pożywkę z nawozami, to pod koniec tego samego tygodnia będę musiał wylać to wszystko i zmienić na samą wodę, czy nie ma różnicy w hydro czy daję cały czas wodę czy wodę naprzemian z pożywką? Jak jest z wymianą tej wody, bo tego akurat nie ogarniam.

Mozesz dolewac wode tylko , mozesz wymieniac co tydzien na flo kociol musisz wymienic ze 3 razy na koniec zeby wyplukac

Kiełkowanie- Mam rozumieć, że kupione nasiona moczę w kieliszku i potem bezpośrednio umieszczam je w kostce wełnianej i bezpośrednio umieszczam taką kostkę miedzy keramzytem w donicy? Czy czekam aż kiełki się rpzebiją przez wełnę i dopiero umieszczam w keramzycie? Jak jest z keramzytem? Wsadzę końcówkę wężyka do keramzytu i zostawię, kropelki będą nawadniały całą objętość donicy tj., keramzyt? Czy może pewne tylko miejsce? Boję się o to iż mokre będzie tylko okreslone jedno miejsce koło wężyka, rezultatem czego będzie uschnięcie młodych korzonków, które jeszcze nie dotarły do tego miejsca.

Wykielkuj normalnie jak zobaczysz ogon dopiero wsadz do kostki bo inaczej trwa to wiecznosc. Co do kropelek niech jakis wilmowiec ci doradzi czasy nawadniania bo to wazne i kup sobie krazki nawadniajace takie rurki na okolo i muisz to przykryc keramzytem bo bedzie glon

Obecnie tyle, mam nadzieję, że rozmowa wywiąże się obszerna i nie skrytykujecie mojej niewiedzy na samym wstępie. Proszę o konstruktywne porady.

Ave

a co do ostatniego pytania P to nie.
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa hydroponiczna, jak zacząć, co kupić, poradnik dla początkujących - off topic 9 lata 2 miesiąc temu #50

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Jeśli chodzi o te wężyki kołowe, skąd je wziąć? I dlaczego nie mogą być zwykłe cewki proste wkładane do gleby? Wydawało mi się że są one dobre? :)

Dziękuję za odpowiedź. :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany