Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Potrawy i inne wyroby domowe niekoniecznie z dodatkiem Cannabis ...

TEMAT: Winko!-Stary przepis by Anaconda

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Witajcie!

Z racji ze wiele osob prosilo mnie abym wstawil ten temat na forum wreszcie się zebrałem i wygospodarowałem trochę czasu aby go opracować.

Wiec tak:)

Ten przepis jest jednym z najprostszych i wedlug mnie najlepszy.Znam go już jakies z 20 latek i wyniosłem go z domu.Ojciec zawsze co roku nastawiam z 150 litrow winka i sobie podpatrzyłem.Dlatego prosty ze potrzebujemy tylko:

-dymion,ballon-im większy tym lepszy
-owoce
-wode
-cukier
Zanaczam zadnych drozdzy i innych rzeczy których nie potrzebujemy.


ZACZYNAMY
Ja osobiście posiadam 3x 54l dymion i z 20x 5l baniek.Powiem wam ze 54 litry jest o tyle dobry ze jak uzbieramy wystarczają ilość owocow to już polowa sukcesu bo uzyskamy kolo 60 butelek winka wliczając ubytki z przelewania i czyszczenia wina.
Przepis który wam przedstawie jest wlasnie na balon 54l taki jak na fociszcze.


Jeśli chodzi o owoce to najlepsze sa według mnie:
-winogrono
-jabłka
-sliwki
-porzeczki
-maliny
-jeżyny
-czeresnie,wisnie

Lecz robilem również z takich owocow jak:
-ananasy
-pomarancze
-truskawki
-rodzynki
-ryz
-glog
-dzika roza owoc
-Mleczyk-kwiatek


Do produkcji swojego winka uzylem sliwki-80l,czeresnie-10l,jezyny-20l.(im dojzalsze tyn lepsze).





Krok po kroku co robic.

Jeśli mamy już owoce to wsypujemy mixa wszystkich owocow do powiedzmy 8x 11l wiaderek czy wielkiego pojemnika ok 3/4 pojemności.Wszystko miażdżymy jak mocno się da aby caly smak został wyciagniety z owoca w czasie fermentacji.



Nastepnie zalewamy letnia lub zimna woda aby bakterie fermentacyjne nie zginely i zaczely proces fermentacji.Nie zalewamy do pelna bo jak owoce zalapia ferment to się podniosą i może nam się cos tam wylac z wiadra.Ja zostawiam ok 5cm od góry luzu.
Ja osobiście zostawiam taki nastaw w wiadrach kolo 2 tyg lecz możecie dluzej bo wtedy winko będzie lepsze.


Po porządnym zafermentowaniu owocow cedzimy wszystko(nie musi być dokładnie) i wlewamy do dymiona.Do całego dymiona potrzebujemy minimum 10kg cukru czasem z 15 jeśli mamy dobre owoce.Do mojego nastawu przewiduje kolo 12kg cukru na wino polslodkie.Ja robie tak ze na start daje im ok 6-8kg cukru rozpuszczone w wodzie.Po ok 6 -8 tyg otwieram koreczek i sprawdzam czy jeszcze im potrzeba cukru i pierwszy raz je przelewam aby zacząć winko powoli czyscic.

CZYSZCZENIE
Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze bo jeszcze mamy kawalki owocow w dymionie i może zatykać rurke która będziemy sciagac wino z dymiona.Ja daje pelny dymion na stol najdelikatniej jak się da aby caly syf ze spodu się nie wymieszal.Wkladam rurke o średnicy ok 5mm-10mm ciogne i już.Oczywiscie podkładamy druszlak aby uchwycil co się da z przelewającego się wina.Wlewamy zpowrotem do dymiona i dodajemy cukru.Zostawiamy wszystko na ok 4-6 tyg w zaleznosci jak mocno fermentuje.
Powtarzamy ta czynność ok 4-5 razy aby uzyskac czyściutkie klarowne winko gotowe do zabutelkowania.

Ciekawostka.
Jeśli nie mamy miejsca w dymionie na wode z cukrem możemy zrobić tak ze zamiast wody sciagamy z dymiona wino do garnka który podgrzewamy do ok 40 stopni aby rozpuscic w nim cukier i wlewamy z powrotem.
Zauwazylem ze smak owocow najlepiej czuc po 2 latach.Wtedy zaczyna to wszystko dojrzewać.
Ten przepis jest jednym z najprostrzysz wiec dlatego go polecam.Przeciez każdy może zrobić sobie własne wino które bije na leb sklepowe.Ja mam w swoim arsenale juz kolo 1000 butelek i powiem wam ze niektóre maja już z 5 latek.

To na tyle na dzisiaj bo utracilem większość fotek.Temat zostaje otwarty i będę robil aktualizacje jak to wszystko wygląda krok po kroku.Niedlugo będę przelewal swojego winiaczka wiec spodziewajcie się upka do 2 tyg.

MAM NADZIEJE ZE CHOCIAZ POCZESCI PRZYBLIZYLEM WAM JAK ZROBIC PYSZNEGO WINIACZKA.NIE PODDAWAJCIE SIE JAK NIE WYJDZIE ZA PIERWSZYM RAZEM, BO TYLKO WYTRWALI MOGA SIE CIESZYC SMAKIEM SWOJSKIEGO WINKA BEZ ZADNYCH DZIWNYCH DODATKOW.

POZDRAWIAM I W RAZIE PYTAM PISZCIE.Z MILA CHECIA POMOGE

AVE
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez Anaconda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Zakwas, Klepnix, , , , Babys, Bongjour, Wild, Jacek, 4Elements, kajjoje, , Hannibal

 
 
 

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Jak Ty na to wszystko masz czas !!!
Podziwiam Cię ! ... hyhyhy

Ale z tego co widać masz pasję nie tylko do MJ ... :woohoo:
Tak trzymaj !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #3

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Wiesz ze jak sie nie ma co robic to sie mysli o glupotach.:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #4

  •  Avatar
Lubię robić alkohol tak samo jak i trawę. Ta piękna idea że robisz coś od początku do końca sam - ja robię wino, piwo, nalewki czasami a ostatnio mam wkrętę w destylkę - wspaniałe okowity ;) Taki bimberek 3 razy destylowany 50% a wchodzi jak woda

Twoje winka muszą być przepyszne - ciekawi mnie czy miałęś problem z psuciem się takiego 5 letniego? I jak moc i słodycz? Idziesz w stronę starobabcinych 18% mega-słodkie ?:D

Ja robiąc wino jednak korzystam z szlachetnych drożdży - np. bayanusy - przyspiesza to znacząco proces i daje powtarzalne efekty - jedynym czynnikiem losowym jest jakość owoców a dzikie drożdże czasem są lepsze czasem gorsze.



Prawdziwie czasochłonnym i pracochłonnym procesem jest uważenie własnego piwa - od słodu samemu mielonego po zacieranie i fermentację - teraz nadchodzi chłód - będą warunki do dolnej fermentacji [niska temperatura] - to pokażę wam krok po kroku jak się robi piwo od podstaw :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #5

  • RaverBaby
  • RaverBaby Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 11
Hmmm pierwsze słyszę o wstępnym zafermentowaniu.
Dajesz tam jakieś drożdże? Czy tylko sama woda.

Ja zawsze gniotłem owoce, i od razu sru do balona z cukrem i drożdżami.
Powiadasz że wstępna fermentacja daje lepsze rezultaty??

Mam w pip czarnego winogronu, właśnie miałem sobie robić winko na dniach i nie wiem czy nie skorzystać z Twojej receptury, z tym wstępnym fermentowaniem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #6

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Czesc Raver Baby

Ja uzywam tylko samej wody i cukru i nic wiecej.
Dlategi robie wczesniej ferment zeby miec wiecej winka to jest raz a po drugie latwiej sie czysci winko i dymion.
Jak sobie nawalisz z 1/3 dymiona owocow i ci to popuchnie to pozniej trza sie meczyc aby je z tamtad wyciagnac.

Stu
Ja tez bede kombinowal z bimberkiem wkrotce tylko czekam na aparature bo kminie jak ja zwlec do uk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #7

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Stu a ja czekam na temat ' piwo robi Stu ' bo sam się powoli do tego przymierzam - raz bylem na festiwalu bieroholików i niestety już sklepowe mi nie smakuje tak jak kiedyś.

Co do winka to ostatnio też coś robiłem ale z mleczy , wyszło mi kiepskie

Anaconda kurcze ale u Ciebie to robienie wina wyglada schludnie i profesjonalnie no no
może kiedyś mi będzie dane tego skosztować
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #8

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

śmiechlik napisał:
no no
może kiedyś mi będzie dane tego skosztować



może, kiedyś anaconda zrobi Open Wino? :whistle: :D
.....
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Anaconda, Wild

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #9

  • MidgetMan
  • MidgetMan Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 36
Proste rzeczy często są najlepsze:) Mam jedno zastrzeżenie - nie bakterie są odpowiedzialne za fermentację alkoholową a drożdże!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Winko!-Stary przepis by Anaconda 10 lata 6 miesiąc temu #10

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

a nie czasem bakterie fermentacyjne :)
pl.wikipedia.org/wiki/Fermentacja

Jak zwal tak zwal fermentuje i to się liczy
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Anaconda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany