Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń !

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #1

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Nasiona wrzucamy do wody ( najlepiej demineralizowanej ) , dodajemy 5 kropel wody utlenionej ( oddaje tlen nasionkom i zapobiega grzybom i pleśniom ) , zaklejamy kieliszek bądź szklankę folią do żywności.

Jak puszczą kiełek bierzemy słomkę z uciętym pod kątem końcem i tą słomką wyjmyjemy ziarno ze szklanki , oczywiście podważając za skorupkę jeżeli jeszcze ona jest razem z kiełkiem , robimy dziurkę w medium i wrzucamy do środka delikatnie pstrykając w słomkę , ziarno wpada do dziurki hop ;)

Pozdro
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #2

czemu woda demineralizowana ?
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #3

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

A czemu nie ?
Nie zawiera nic co by przeszkadzało kiełkowi w kiełkowaniu , zbyt duże zmineralizowanie o ile się nie mylę szkodzi.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #4

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

Hm ja to z własnych doświadczeń powiem że to jaka to woda nie jest ważne. Podstawa to zachować czystość i sterylność. a i nie jest dobrze moczyć dlugo w tj samej wodzie ja wrzucam do kubeczka z przegotowana kranówą oczywiście chlodną a kubeczek umyty. Na jakieś 48h jak puszcza kiełek to delikatnie na waciki po nastepnych 48h mam ze 2-5 cm kiełki :talk:
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, psy

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #5

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

czystosc to nie sterylnosc
nasiona sie zaprawia przeciwko grzybom i innym takim spytajcie w sklepie rolniczym o zaprawke do nasion lub google

np wermikulit tez jest sterylny a wsadzajac do ziemi nasiona to w ziemi macie tyle grzybow, bakteri i robaczkow ze glowa mala
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #6

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Super że dbasz o sterylność ale czy troszkę nie przesadzasz?
Robię to już hmm długo tak powiem i zawsze lałem wodę nałęczowiankę bez gazu lub wodę z brity i nigdy nie miałem kłopotów z chorobami czy grzybami.
Przy kiełkowaniu ważne jest nie przesadzić z ilośćą wody w obie strony tzn jak juz wyciągniesz ziarno i dasz na watę/chusteczkę to trzeba zwrócić uwage by w początkowym stadium było bardziej mokro a jak pękną to mniej mokro tak by kiełek szukał tej wody ale nie miał za sucho.
hehehehe
dziwnie się to opisuje ale chyba mnie zrozumieliście
większość rzeczy w uprawie od samego poczatku trzeba robić z wyczuciem i działać intuicyjnie, to są żywe rośliny!
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #7

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

I jeszcze jedno ale no czystość ale nie dopisałem pinceta przetarta spirolem łapy umyte itd.
A ale jest akie że pamietajmy ze to w koncu roslina i bakterie grzyby etc to jej naturalne srodowisko wiec nie ma sie co spuszczać :peace:
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #8

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Panowie laboratorium trzeba :lol:
Ja to mocze w kranówce 24h i na watę. Zmykam szczelinie opakowanie z zamoczonym wacikiem i pod kaloryfer.
Po 24-48h są przynajmniej centymetrowe kły i w glebę. Jak ziarno dobre to 100% kiełkowalność i jakoś nigdy tego nie robiłem w białych rękawiczkach z wysterylizowanymi przyrządami ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, LfWEED, Chuck

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #9

  • LfWEED
  • LfWEED Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 171
  • Zebranych lumenów: 189
hmm przemywanie spirytusem?czyste rączki...nigdy do tego się nie stosowalem kiedyś nawet pestki w pralce się wypraly..znalazłem już z kielkami i jakoś nic tym krzaka nie brakowalo:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Pingwin

Mój sposób na kiełkowanie oraz sadzenie nasion bez zakażeń ! 8 lata 3 miesiąc temu #10

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

To nie grzybki by się szczypać IMO :)


:bongo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany