Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Tematy związane z Konkursem 0,5L (500cc) ...

TEMAT: [CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L---

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #11

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Witam ponownie!

Konkursowicz wreszcie rozwija skrzydła :) Bardzo lubię ten okres w życiu naszych podopiecznych, kiedy roślinka wychodzi z niemowlęctwa dwulistkowego i kolejne liście i odrosty aż się wyrywają, by wyrosnąć.

Gdyby nie to beznadziejne kiełkowanie, to powiedziałbym, że nie mam zastrzeżeń. W ogóle to coś dziwnego z tym, bo parę osób też się skarżyło, że niby kiełkują tymi samymi sposobami co zawsze, a efekty mizerne. I zbiegło się to w czasie... Czary-mary...

Od kilku dni konkursowicz wygrzewa się 20 godzin na dobę w moim "głównym" boksie, za towarzystwo mając Golasomaty (użyto takiego określenia, więc zapożyczę), które nawiasem mówiąc mają w sobie wiele wigoru.

/// off-topiątko /// :talk:
Uzbierałem trochę drobniaków w słoiku (inaczej nie potrafię zaoszczędzić, jak codziennie odkładać z kieszeni wszystko poniżej 1 zł i zapomnieć, uzbierało się ponad 1200 gramów, ze słoikiem) i na dniach chcę kupić hps-a do tej szafeczki. Rozum podpowiada 70 W, bo będzie tyle światła co teraz, a zużycie prądu dużo mniejsze. Serce by chciało 100 W i... eee, jakoś to będzie z temperaturą, bo podejrzewam, że szczyty od lampy będę mógł trzymać w podobnej odległości. W niskich boksach każdy cm wysokości się liczy przecież. A prawdę mówiąc po wymianie w domu WSZYSTKICH żarówek na LEDowe i totalnemu olaniu włączania telewizora "dla towarzystwa", jak mawia ukochana moja Pani Dantesowa, mam nadwyżkę mocy :evil: :D
Na samych żarówkach było 750 W, teraz jest 67 W.......

W ogóle to do tej szafki mam niecne zamiary. Bo będę chciał w przyszłym projekcie wstawić coś od Babysa i SIATKĘ, ale jak tu działać z siatką w takim wąskim boksie? Ano wymyśliłem, że zamontuję takie prowadnice jak w szufladach i se bede wysuwał całość po prostu.
A jeśli wszystko pójdzie tak jak planuję, to zaśpiewam mojej Pani (parafrazując) "nic się nie martw Catalina, jak będą lepsze czasy, kupię ci meble do stołowego" :D :D bo jakoś bardzo lubię ten cytacik. A będzie to wtedy kiedy wymienię Jej meble w łazience, bo tak się ładnie dogadaliśmy, że mogę mieć większego boksa, ale z zewnątrz musi wyglądać jak meble łazienkowe, więc muszę tylko Jej kupić robione na wymiar nowe szafeczki, przy okazji samemu otrzymam coś, co mogę zaplanować od zera...
Kochaną mam Panią, nie ma co :woohoo:
Myślę że chyba każdy ulega czarowi posiadania większego boksa, niż teraz (oczywiście do pewnych granic). Ja też. Po prostu brakuje miejsca, żeby sadzić to co się chce... 60x60x160... jest o co walczyć :peace:


Ale ja tu gadu gadu, a roślinka rośnie...

WWxCh :: 12 dzień WEG :: 20/4 :: 25°C/21°C




oczywiście to ta w środku


Przestała się wyciągać. Nie sadziłem jej głębiej (pod łodygę), bo szkoda mi było miejsca w butli dla korzeni. A górę jakoś ogarnę.

Podlewam kiedy trzeba, wychodzi co 1,5 dnia, raz woda, raz woda+rootfast. Póki co nie myślę o nawozach, chociaż spodziewam się, że roślinka pokaże niedobory o wiele wcześniej, niż te w większych doniczkach.

@Golas
Masz rację z tym doświadczeniem, bo... Od zawsze narzekałem, że jak włączam wiatrak mieszający to z automatu rośnie mi temperatura o jakieś 3-4 stopnie. I w końcu godziny spędzone na eksperymentach z ustawieniem tegoż zaowocowały. Nagle zrozumiałem dlaczego źle ustawiałem kierunek wiatru i teraz jest po prostu bajka, nie widzę tego, ale mam wrażenie, że powietrze nareszcie KRĄŻY i ucieka do dziury :D


Jak coś mi się przypomni, to jeszcze tu wrócę :smoke:

SALUDO :ganja: :peace:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Babys, AS, Garbaty Bociek

 
 
 

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #12

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Świetny opis i niezgorsze planty ;)
Będę tu zaglądał z przyjemnością Edmund.

Powodzenia!!!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #13

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

No ladne ladnie tu cos zaczyna tam cos konczy rosnac tak trzymaj Edmund

Ps; Pisales cos ze chcesz nabyc HPS box jest maly ale pamietaj tez o razwiazaniach takich jak zamontowanie szyby w mini grow ;) mysle ze nie powinno byc najmniejszego problemu z 100w

Bede tu zagladal

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes

 

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #14

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Bardzo zacny opis ... takie relacje się czyta z przyjemnością i można czegoś się nauczyć. :)
Nie wystarczy oglądanie fotek ... przynajmniej ja tak mam.

Nasze życie i doświadczenia, to kompromisy ... bardzo fajnie się dogadujesz z ukochaną !
Szacuneczek.. :ganja:

Życzę Ci, aby twoja pasja do MJ cały czas się rozwijała :peace:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #15

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Szybki up!

@Babys
Też myślę, że hps 100W z szybą będzie do ogarnięcia. Wcześniej myślałem też o 70W, ale co to za rozwój, hehe.


Rośliniątko rośnie rośle. Nie wyciąga się, a nawet powiedziałbym, że dawno nie widziałem takiego małego gęstniaka. Muszę ją mieć na oku, bo zauważyłem, że im mam mniejszą doniczkę, tym wyższa roślina, dziwne.

Pierwsze żółcie jeszcze w wiośnie życia... Podlałem miksturą algi + astvit i... jest dobrze. Ciekawym, jaki gagatek z tego wyrośnie...

Trzy dni temu zmieniłem długość dnia, teraz jest 18/6.

WWxCh :: 20 dzień WEG :: 18/6 :: 26°C/20°C









Dzisiaj nie mam weny i ciekawej historyjki brak :smoke:

SALUDO :peace: :ganja:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Babys, Cichy Bob, DIESEL, Wild

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #16

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

A ja to widzę tak :)
Zamiast dawać jej małe dawki Alg ... podlewałeś sama wodą, aż panna zrobiła się głodna i nagle pojaśniała.
A małe buteleczki, to nie są donice 11L :P
Reakcja tutaj przebiega gwałtownie ...

Teraz widzę, że dolne listki są na krawędziach popalone od nawozów ? :)
Jak się bloknie szybkie płukanko ...

Ale ładnie się rozwija ... :ganja:

Tak trzymaj i nie spuszczaj jej z oka ! :D

Pozdro B)
Golas
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #17

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Witajcie po raz kolejny!

Serowa panienka sporo urosła przez te kilka dni. Jeszcze 4 dni temu miała 15 cm wzrostu, a dzisiaj już 23 cm. Nagle wystrzeliła do góry, rosnąc 2 cm na dobę :evil:
Myślę że dam jej jeszcze jeden dzień wolności i zacznę serię operacji naginających. Nie będzie to klasyczne LST, chociaż też Low Stress, ale jedynie zapanowanie nad głównym szczytem, bo pozostałe są na "bezpiecznych" poziomach.

Cosik dzisiaj nie w sosie byłem od rana. Może za dużo sprzątania zaordynowała mi moja Perwersyjna Pani Domu... :D Ale kiedy przyszedł czas podlewania, wyciągania doniczek, oglądania... poczułem, że bardzo to lubię i że od razu mi lepiej. Te pół godziny dziennie poświęcone tylko i wyłącznie roślinkom, zamknięcie się w dość hermetycznym świecie konopi - dla mnie to tak samo dobry odstresowywacz, co dla innych łowienie ryb, hodowla gołębi, picie wódki czy gapienie się na "Pamiętniki z wakacji".

Z moich zapisków wyczytałem, że przez ostatnie dni do podlewania używałem guano, algi i atvit, po razie z wodą.


Jak zwykle motam się, od kiedy liczyć FLO. Pierwsze preflowery pokazały się 12 stycznia, a więc 8 dni temu. Wydaje mi się, że dzisiaj już dość wyraźne są oznaki kwitnienia, ale... zacząłem liczyć 3 dni temu :P

WWxCh :: 26 dzień WEG / 3 dzień FLO:: 18/6 :: 26°C/21°C






Dolne listki zżółkły już niemalże całe, ale i tak jestem zdziwiony, że niedobory tak szybko ustąpiły, tzn. spodziewałem się raczej intensywniejszego żółknięcia, a tu proszę - nieduże dawki naturalnego papu i... zawodnik w dobrej kondycji kontynuuje wspózawodnictwo :D

Golas, pisałeś poprzednio, że tam na listku ślady po przenawożeniu... Ja w sumie nie wiem. Długo nie lałem nic, bo w ziemi już coś nie coś było i czekałem na pierwsze słowa: "jeść"... Wydaje mi się, że na tyle dawno, że już tego nie pamiętam, mogło toto się przypalić żarówką, bo w niemowlęctwie tej rośliny było baaardzo wiele wędrówek po boksie w poszukiwaniu najlepszego miejsca, tym bardziej, że wśród o wiele większych sióstr...

Czytałem że parę osób narzekało na ziemię Substral... A ja muszę przyznać, że dwa ostatnie projekty leciały i lecą na Substralu Osmocote i Terra i jestem z tej ziemi bardzo zadowolony. Kupiłem ją tylko dlatego, że akurat wtedy nie było nic lepszego co bym znał, a był mus. I tak zostało. Na razie nie będę zmieniał.
Zmieszana z kokosem i perlitem jest lekka, napowietrzona. Jedynie przy podlewaniu uczy mnie cierpliwości, aby robić to powolutku... ale w sumie to zawsze powinno się podlewać powolutku.

No, na dzisiaj to chyba byłoby na tyle... "Idę" "popaczeć" na inne konkursowe damy, bardzo fajnie, że aż tylu ogrodników ma swoje małe pociechy 500cc......
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, AS, Cichy Bob, DIESEL

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #18

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dobra zajawka z tymi maluszkami hehehe Ciekawi mnie jak będziesz trzymał plancika w pionie gdy porosną murzyńskie pały?
Powodzenia w współzawodnictwie!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 2 miesiąc temu #19

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Heloł

Jako żem z lekka przychorował, jakoś nie mogłem się zebrać za aktualizację. Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi niedyspozycji.

Warunki w boksie niby takie same, co zwykle, z tym że zrobiło się trochę luźniej, bo do ciemnicy wymaszerował jeden gagatek w 2L butli.

WWxCh :: 34 dzień WEG / 11 dzień FLO:: 18/6 :: 26°C/21°C




Powiem wam, że jak zobaczyłem, jak wyglądają te zdjęcia, to aż się przeraziłem. Bo roślina na żywo wygląda o niebo lepiej. Trzeba się trochę bardziej przyłożyć do jakości zdjęć.

Jutro zamierzam wlać w tę butelczynę jakiś super-mix, coby nie było płaczu, że brzydko rośnie :unsure:


SALUDO :ganja: :peace:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, AS, Cichy Bob, DIESEL, 4Elements

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 2 miesiąc temu #20

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

D. :)

Zrób jej płukanko na szybko .... i jak podeschnie daj jej 100% dawki papu !
Na pewno pomoże :ganja:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany