Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Tematy związane z Konkursem 0,5L (500cc) ...

TEMAT: [CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L---

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 4 miesiąc temu #1

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Witam na pokojach hrabiego ;) Rzut oka w kalendarz ukazuje, że kiedy kwiaty powinny być gotowawe, będzie dzień świętego Walentego, a jako żem miłośnikiem swej żony, a ona miłośniczką świąt - dwa walentynowe kwiatki, dla Niej i dla mnie ;)

Edmund Dantes – znany też jako hrabia Monte Christo, ksiądz Abbie Busoni, lord de Wilmore, Sindbad Żeglarz, Monsieur Zaccone oraz agent firmy Thomson i French. Główny bohater powieści Hrabia Monte Christo pióra Aleksandra Dumasa ojca. Młody marynarz zdradzony przez ludzi, których uważał za przyjaciół. Skazany na dożywocie na podstawie fałszywych oskarżeń, zbiegł po czternastu latach z więzienia, by odnaleźć skarb ukryty na wyspie Monte Christo, o którym opowiedział mu jego towarzysz niedoli, ksiądz Faria. Dzięki odnalezieniu skarbu powrócił po latach jako bogaty arystokrata, by dokonać wyrafinowanej zemsty na ludziach, którzy go skrzywdzili.

Myślałem że przegięciem jest wystartowanie roślin w 2L doniczkach, co zrobiłem i zamierzam utrzymać do końca, więc pomysł na sprawdzenie jeszcze mniejszej pojemności przypadł mi do gustu.
Rośliny konkursowe przez miesiąc będą w boksie pomocniczym, gdzie kwiatki stawiają swoje pierwsze zakorzenione kroki :smoke: Warunki oświetleniowo-temperaturowe są podobne, co w boksie docelowym, więc nie będę mieszał w tytule. Aha, spora różnica to oprócz CFL 2700K, włożyłem tam dwa światełka LED, po 4,5W każde, o zimnej barwie.

A więc do dzieła:

AKTORZY: WW AF x LSD fem, z pochodzenia południowa España, señor GOLAS oraz
Maxi GOM, czyli Auto (Critical) MASS x Auto AK z Grass-O-Matic. Obie pestki feminizowane.
I w tym miejscu muszę gorąco podziękować wszystkim, którzy dzielą się nasionami, gdyż osoby obdarowane są odważniejsze w eksperymentach, bo po prostu co innego kupować na sztuki po 30, a co innego mieć kolekcję od zaprzyjaźnionych i swobodę działania. Ze swojej strony szczególnie dziękuję Golasowi i Kijankowi.

BOX: szafka kuchenna, 30x50x70 cm, mylar

SŁOŃCE: CFL 5x23W, 7800 lm. 20/4, później 18/6, być może na końcu zmienię na 12/12

WENTYLACJA: wylotowy wiatraczek 92mm, bardzo cichy i wydajny, wlot pasywny około 90mm, mieszający. Filtrów nie używam, gdyż powietrze odprowadzam bezpośrednio na zewnątrz, tak że nikomu nic nie przeszkadza.

DONICA: 0,5 litrowe butelki po napoju energetycznym

PODŁOŻE: ziemia Substral Terra Osmocote + 20-30% kokosu + perlit + keramzyt

POSIŁKI: od początku do końca staram się serwować kuchnię zdrową i ekologiczną, nie wiem tylko, jak wpłynie na to zawartość nawozu startowego w ziemi...

Generalnie to co na zdjęciu:


Nasiona moczyły się całą noc, utonęły. Teraz na wacikach i nerwowe oczekiwanie:


Chcę wypróbować krążki torfowe w działaniu. Rośliny pierwsze tygodnie spędzą obok Golasowych 2-litrowych automatów i rzodkiewki, która powinna być do chrupania w 3-4 tygodnie.



Hmm, jakbym o czymś zapomniał to przypomnijcie.
W sumie to moja pierwsza jakakolwiek relacja, więc... jak to się tam mówi... aha... mości panowie, zapraszam do oglądania i doradzania, miejsca w pierwszym rzędzie polecam szczególnie, jako że nad wyraz wygodne, a i służący chętnie poda fajkę nabitą egzotycznym zielem, i kalejdoskopy do zabaw oczami and LOOK THROUGH THE PEEPHOLE AND YOU'LL SEE PATTERNS PRETTY AS CAN BE...
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Zasiadam w pierwszym rzędzie :)
Mam nadzieję, że projekt Ci się powiedzie ...
Na pewno wszyscy Farmerzy postarają Ci pomagać i odpowiadać na ewentualne pytania.

Trzymam kciuki ! :ganja:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #3

  • Cichy Bob
  • Cichy Bob Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • You're Nobody Til Somebody Kills You
  • Posty: 892
  • Zebranych lumenów: 3104
  •  

  •  

Coś długo ci te pestki kiełkują...
Mam nadzieje ze wszystko ok

Według zasad konkursu pan by musiał opuścić program "oddawaj fartucha" :peace:

Nie chce aby ktoś później pisał ze ten konkurs to jakaś "kpina"
Pozdrawiam
I don't always talk, but when I do, It's important
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #4

  • Jordan Belfort
  • Jordan Belfort Avatar
Calkiem geste sztuki jak na 0,5l. Ciekawe jaki plon to da :) Pewnie szybko w pozniejszej fazie beda wysychaly.

Rzodkiewki sa spoko, ale raczej szybko zakwitna i przerosna. Zauwaz ze wysiewa sie w ogrodzie nowalijki(salata, rodzkiewka, etc) w marcu, by zbierac w maju. Nastepna data jest sierpien. Chodzi o to ze sa to rosliny dnia krotkiego i zle sie czuja przy FP dla automtow i jesli temperatura przekracza 20 stopni. Mowie to tylko jako ciekawostke, jak bedzie zobaczymy.

W jakim celu masz zainstalowany ten halogen?
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Jordan Belfort.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #5

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Witajcie

Mam małe opóźnienie, które wynikło z natłoku obowiązków i przyjemności przedświątecznych. Tzn. wiedziałem, że będzie mało czasu, ale nie aż tak.

Nasionka po pokazaniu kiełka wsadziłem do krążków torfowych. I zaczęły się kłopoty. Po dwóch dniach nic nie dziania się, wydłubałem kiełki. Nie ruszyły NIC do góry.
Nie sądzę, żeby była to wina krążków, chociaż wcześniej ich nie używałem. Myślę, że ziarenka otworzyły się, pokazały kiełek, ale już nie starczyło siły, żeby rozewrzeć skorupkę. Precrushingu nie zastosowałem, gdyż mam złe doświadczenia, wszystkie próby kończyły się zmiażdżeniem nasion.

W takiej sytuacji wysiałem White Widow x Cheese AF od Golasa (co spowodowało zmianę w temacie).
Cały proces kiełkowania przebiegł bez problemu, ale tym razem użyłem doniczek torfowych (bardzo je lubię) oraz, nietypowo, starłem trochę kanty nasionka na papierze ściernym.

Dzisiaj przesadziłem roślinę do docelowej doniczki-butelki. Zazwyczaj doniczkę torfową wsadzam do docelowej, ale teraz przesadziłem, bo szkoda każdego mm³ ziemi :talk:

Aha, przez jakiś czas doświetlam ją diodą LED, zdaje się, że 3,5W, zimne białe światło.

Tak więc:

WWxCh :: 3 dzień WEG :: 20/4 :: 26°C/19°C






Wczoraj podlałem samą wodą, kiedy jeszcze roślinka była w torfowej. Dzisiaj po przesadzeniu do wody dodałem 1/2 dawki RootFast.

Już wiem, że konkursowicz z racji niewielkiej ilości podłoża będzie wykazywał apetyt na witaminki. Inne kwiatki, z ciekawości posadzone w 2L i 1L doniczkach już po 3 tygodniach wyraźnie zaczynają żółknąć. Hmmm, zwykle miałem problem odwrotny, tzn. na oucie pod koniec kwitnienia rośliny były nadal zielone, nic nie chciały żółknąć, a przydałoby się, bo otoczenie już dawno miało wiele wspólnego z określeniem "złota, polska jesień".

Prawdopodobnie dołożę jeszcze jednego amatora, nie tyle rywalizacji, co dobrej zabawy :)

Oczywiście na tym etapie szału nie ma, ale cieszę się, że kiełkowanie mam za sobą. Jakoś tak do tej pory bywało, że jeśli miałem jakieś problemy z roślinami, to na tym pierwszym etapie, a jak już rosły, to (odpukać) raczej wszystkie plagi je omijały, no, może poza jedną pleśnią.
Pierwsza piątka nasion z tej serii na 100% wyszła i rośnie bardzo ładnie, a tu 66% niepowodzenia.

Bueno. Jak zwykle jestem dobrej myśli :) A moje motto ostatnich miesięcy to: "oczekuj dobrego, a cię spotka", co dziwnym trafem działa.


Do zobaczenia i może już niedługo dogonię innych :D

SALUDO :peace: :ganja:

edit:Zły Chłopak napisał:
Calkiem geste sztuki jak na 0,5l. Ciekawe jaki plon to da :) Pewnie szybko w pozniejszej fazie beda wysychaly.


W jakim celu masz zainstalowany ten halogen?

Te gęste sztuki to towarzystwo dla młodego w 2L doniczkach.

To jest zdjęcie z boksa wegetacyjnego i nie jest to halogen, ale LED 3,5W 6500 K (w oprawie jak halogen, GU11), razy trzy zresztą.

@cichy bob
Wiem że się spóźniłem kilka dni, ale nie sądzę, abym jeszcze kiedyś się spóźnił z relacją. W sumie to chyba trzeba było napisać, co się dzieje, a nie czekać, aż zacznie się dziać lepiej, aby było, o czym wspominać :whistle:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Cichy Bob, Jordan Belfort

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #6

  • degustat0r
  • degustat0r Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 220
  • Zebranych lumenów: 410
  •  

  •  

Ladnie wyglada, ale sie chyba troche wyciaga, musisz uwazac bo pozniej ciezko Ci bedzie ja podsypac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #7

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Troszkę spóźniony, ale obecny ... myślę, że można wybaczyć :P

Aby do przodu !

Pozdro
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #8

  • Cichy Bob
  • Cichy Bob Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • You're Nobody Til Somebody Kills You
  • Posty: 892
  • Zebranych lumenów: 3104
  •  

  •  

Już po świętach więc czasu będzie więcej B)
Pomalutku ale do przodu :)
Pozdrawiam
I don't always talk, but when I do, It's important
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #9

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Buenas noches, amigos!

Ostatnie dni zachwiały trochę moim postrzeganiem dni, weekend, święta w środku tygodnia, dzień do pracy, znowu weekend... pogubiłem się w tym wypoczynku.

Wczoraj realizowałem słuszny w swym założeniu plan - zmienić wentylator i podnieść lampy, co dać miało przede wszystkim więcej miejsca w górę, a przy okazji liczyłem na obniżenie temperatury. Wszystko to osiągnąłem, ale... okazało się, że z deka inną drogą...

Do wczoraj powietrze z szafki odprowadzał wiatrak komputerowy 92mm, z którego jak najbardziej jestem zadowolony, bo po prostu spełnia oczekiwania. Jest przykręcony wewnątrz boksa u góry, tak że odstaje na te 2-3 cm. W czasach kiedy jeszcze nie brakowało mi wysokości zamontowałem odbłyśnik z blaszki piekarniczej i nie zwróciłem uwagi, że póki co było dobrze, ale kiedy chciałem podnieść lampy na maksa, to okazało się, że jest konflikt interesów: te kilka cm grubości wiatraczka zablokowało odbłyśnik.
Szafka ma 70 cm wysokości i serducho mnie bolało, że nie mogę wykorzystać ponad 10 cm, a to duuużo.

A że akurat nabyłem wentylator łazienkowo-kuchenny, taki z kołnierzem (czy jak to zwał) odstającym ok. 1 cm, więc pomyślałem, że gitara, bo lampa się zmieści. Oczywiście konieczna była nowa rura, bo miałem 80 mm, a teraz 100 mm.

Jako że nie posiadam otwornicy ani wyrzynarki, a dziury na wentylację robiłem "standardowo" wiertarką, metodą "dziura na dziurze", musiałem jakoś je poszerzyć. Jedyne co miałem pod ręką, to nóż ze zbyt ostrymi ząbkami, którego nie lubi żonka. I powiem wam, że to chyba nie od palenia, :smoke: :whistle: ale po godzinie dłubania przypomniało mi się, że byłem grzeczny i Mikołaj przyniósł multitoola z zajebiaszczą piłą :woohoo:
Szast, prast, gotowe, dziura 100 mm.

Ale po co to piszę? Ano sęk w tym, że zanim kupiłem nową rurę, podłączyłem stary wentylator (92 mm), starą rurę (80 mm) z przejściówką i uszczelnieniem z maty. Lampy na maksa do góry. Pojechałem do marketa. I okazało się, że po paru godzinach temperatura spadła o 3 stopnie, a miejsca jest tyle, że dopiero za parę tygodni będę myślał dalej, albo i nie.
W szkole mnie uczyli: "jak działa, to nie ruszaj", więc tak zostawiłem i póki co jestem bardzo zadowolony. Prawdopodobnie to wpływ myśli, że ten nowy went jest minimalnie głośniejszy i wydajniejszy, ale... nie potrzebuję go jeszcze teraz, skoro znalazło się dobre rozwiązanie.

Hehe, musiałem się wyżalić, że nastękałem się parę godzin przy apgrejdzie, a w efekcie jeszcze musiałem uszczelniać dziurę, którą wcześniej wyrzeźbiłem :) Można by zapytać, dlaczego w takim razie nie użyłem rury 100 mm, mając już taki otwór? Ano, po prostu uznałem, że na ten raz wystarczy modyfikacji i zamiast od nowa układać przewód went., łatwiej było zrobić uszczelnienie.


A u konkursowicza... wszystko dobrze. Na powierzchni od 6 dni i rośnie powoli, ale zauważalnie. Codzienne podlewanie, raz wodą, raz wodą z dodatkiem RootFast. Pewnie dość szybko znikną witaminki z podłoża,ale poczekam na objawy i dopiero wtedy użyje się czegoś fajnego.


WWxCh :: 6 dzień WEG :: 20/4 :: 24°C/19°C






Patyczki wbite w ziemię służą do podtrzymywania przeźroczystego kubeczka, który ma pomóc w utrzymaniu dużej wilgotności.


W boksie zrobiło się trochę ciasno, więc nie będę wydziwiał z rzodkiewką, którą posadziłem niezbyt przemyślanie. Faktycznie, jak pisano wcześniej, są one wrażliwe na długość dnia (m.in.). Teraz już się nie będę dziwił, że posadzone w czerwcu-lipcu już nie chcą rosnąć tak ładnie, jak w kwietniu-maju, ba, prawie w ogóle nie chcą rosnąć.
Ale że niedawno zainteresowałem się jakąś tańszą alternatywą dla sterownika SUZAN, wynalazłem mikrokontroler, dzięki któremu za maks. 250 zyla powinno się udać (kamerka, internet, wilgotność i takie tam). Cena SUZAN jest jaka jest... A ten komputerek (ARDUINO) posłuży mi nie tylko do klimatu, ale np. planuję zrobić karmnik dla kotów z kamerką, sterowany przez net... Fajna sprawa, jak już coś będzie, to może machnę jakiś art, coby ludzie mogli korzystać.
Piszę o tym przy okazji rzodkiewek, bo zrobić boksika 20 cm wysokości, to pudełko po butach. Ale, ale, ale kluczową sprawą jest to, że bardzo prosto można zaprogramować wszystko tak, żeby mieć warunki dokładnie jak na wiosnę, wschody zachody słońca, temperatury...

OCZYWIŚCIE ważniejsze jest wcześniejsze wydanie uzbieranych pieniędzy na hps-a (noo, kiedyś musi nadejść ten dzień), ale zaraz potem zabieram się za elektronikę.

Do zobaczenia, pany!


SALUDO :peace: :ganja:
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Cichy Bob, DIESEL

[CFL 115W] [0,15m2] [AF :: White Widow x Cheese ::] ---KONKURS 0,5L--- 10 lata 3 miesiąc temu #10

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Zasada niby prosta ... "działa to nie ruszaj", ale ja nie potrafię tak :)
Zawsze coś zmieniam i kombinuję... czasami wyjdzie to na dobra, albo i nie. Lecz to jest właśnie doświadczanie :P

Zdrowo jest, więc niema co marudzić.
No i Gratki za super opis !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany