Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Tanie zamienniki dedykowanych nawozów

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 3 tygodni temu #1

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Dla mniej ,,kasiastych'' bądz bardziej oszczędnych growerów chcących osiągnąć co najmniej dobry efekt swoich starań , nie wydając na to kupy pieniędzy polecam szukać nawozów o składzie zbliżonym do nawozów ,,dedykowanych'' przykład . WEG Azofoska mocna NPK 10-5,5-8 albo florovit do paproci NPK 10-4-6 FLO florovit do storczyków NPK 3-5-7 albo florovit na jesień NPK 2,5-6-7 . Zamieściłem ofertę firmy florovit ale jest wiele innych firm niedrogich i mających w swojej ofercie nawozy przydatne na różne etapy rozwoju konopi .Jeżeli macie spostrzeżenia nt. nawozów tej i innych firm piszcie . PS prosze modów o usunięcie jeżeli stwierdzicie ze temat nie wnosi nic przydatnego dla forum .
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 tygodni temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: staryjez

 
 
 

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 6 dni temu #2

  • ufolud
  • ufolud Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 531
  • Zebranych lumenów: 1315
  •  

  •  

Mam pytanie odnoście florovitu do storczyków , wszystko pięknie ładnie do momentu aż przeczytałem :Nawóz przeznaczony jest do doglebowego dokarmiania wszystkich gatunków i odmian storczyków. Regularne stosowanie nawozu przyśpiesza rozwój liści i paków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia, zapewnia długie i obfite kwitnienie oraz stymuluje ponowne zakwitanie. Czy będzie faktycznie zapewniał długie kwitnienie u automata? Czy nie powinienem się tym zbytnio przejmować?
Browar, faja, plener, niebo jak baja, wszystko to przecież należy do nas
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 5 dni temu #3

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

ufolud napisał:
Mam pytanie odnoście florovitu do storczyków , wszystko pięknie ładnie do momentu aż przeczytałem :Nawóz przeznaczony jest do doglebowego dokarmiania wszystkich gatunków i odmian storczyków. Regularne stosowanie nawozu przyśpiesza rozwój liści i paków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia, zapewnia długie i obfite kwitnienie oraz stymuluje ponowne zakwitanie. Czy będzie faktycznie zapewniał długie kwitnienie u automata? Czy nie powinienem się tym zbytnio przejmować?
To czy ten nawóz będzie wstrzymywał rozkwit automatu, zależy czy w nawozie są składniki które będą wywierać wpływ pod kątem dłuższego kwitnienia, lub nawet totalnego namieszania roślinie w komórkach przez co może w ogóle nie chcieć skończyć kwitnienia - tak jak byś lał nawozy które są przeznaczone na wegetacje, roślinie która powinna solidnie kwitnąć.

To co kupicie w "zwykłych" ogrodniczych ma w sobie odpowiednie składniki by rośliny rosły prawidłowo. Jednak gdy chodzi o dodatkowe mikro i makro elementy, nawozy specjalistyczne - tak je nazwijmy - mają w sobie składniki o jakich wam się nie śniło. Skład nawozów takich jak Boosty, Bloombastiki są w dużym stopniu wzbogacone o elementy których raczej nie umieszcza się w zwykłych nawozach. Do podstawowych linii nawozów specjalistycznych również producenci dodają wszelakie udziwnienia - jest tylu producentów, rozwiązań, i różnych cen że na pewno ktoś znajdzie coś dla siebie.

Warto zainwestować czasem dosłownie parę złoty, które trzeba dołożyć do lepszego nawozu, bo zwróci się to w plonach - zamiast kupić dwie sztuki u dilera kupisz sobie małą buteleczkę lepszego nawozu - bez wątpienia się to zwróci.
Nie trzeba się aż tak obawiać terminów przydatności nawozów - nawet te pochodzenia organicznego, przetrzymywane w odpowiednich warunkach będą działać odpowiednio jakiś czas po terminie. Warto jednak kontrolować nawozy - nawet dobrze przetrzymywane mogą się zepsuć nim upłynie termin...

Florovity, plantony k zostawcie pelargoniom i storczykom...

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Lutek

 

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 5 dni temu #4

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

nie wiem czy sie zgodze.

bynajmniej moge dorzucic do tej listy pk 13-27 od Agrecolu

agrecol.pl/produkt/nawoz-jesienny-bez-azotu-uniwersalny/

taki zamiennik pk13-14 za 10zł 1kg :-)
nadpis?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 4 dni temu #5

  • stu
  • stu Avatar
wszystkie standardowe nawozy NPK łatwo można zastąpić aczkolwiek jakość wykorzystanych soli czy chelatów to inna bajka, na OUT inwestycja w drogie firmówki wg. mnie nie mają sensu

prawie każdy nawóz z najbardziej zaawansowanej serii Advanced Nutrients można czymś zastąpić. zauważyłem dużą różnicę po zastosowaniu nawozów do hydro w ziemi, więc zakładam że czystość chemiczna nawozów do hydro jest wyższa niż do gleby.

inna bajka boostery, hormony, tutaj już trudno o zamienniki np. cannaboosta którego chwalę pod niebiosa :D

tu masz fajne organiczne na FLO
www.growlike.pro/forum/organiczne/1646-agrecol-organiczny-nawoz-do-pomidorow-6-5-10-4-mg-idealne-na-flo

popatrz jeszcze na agrecol jesienny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 4 dni temu #6

  • Zielony
  • Zielony Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 55
  • Zebranych lumenów: 70
Stu trochę się mylisz co do AN.
Skład na butelce nie jest składem pełnym. Całą zawartość poszczególnych nawozów znajdziesz na stronie producenta :) Mi też się wydawało, że taki Bud Candy to zwykły Mg, a tak nie jest.

Pozdro 600
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 4 dni temu #7

  • stu
  • stu Avatar
oczywiście że znajdziesz, ja znam każdy po kolei ;) akurat Bud Candy jest dobrym przykładem trudnego do odtworzenia w warunkach domowych produktu, z tego co pamiętam między innymi ekstrakt z żurawiny www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ekstrakt-z-soku-zurawiny-wielkoowocowej/359 ekstrakt z winogron z słodu jęczmiennego, witaminki i aminokwasy, cukry, melasa, wszystko do zrobienia, wyszłoby o wiele taniej ale dużo za dużo bo taki ekstrakt z żurawiny poniżej 1kg nie opłaca się kupować.

a BudCandy to booster a pisałem:
inna bajka boostery, hormony, tutaj już trudno o zamienniki

z tego co pamiętam z AN to jeszcze trudno by było zastąpić tarantulę i piranię, reszta to banał
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 dni temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 10 lata 3 dni temu #8

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Ta Canna cholernie droga jest , ale pk i bost właśnie od nich wziełem. Reszta zaś dość ,, rolnicza'' hydrocomplex NPK 12+11+18 (Mg,S 2,7+8) + mikroelementy do 2 tyg flo ze względu na sporą ilość siarki . Aminocat npk 6-1-1 i 30% aminokwasy roślinne . Foltron NPK 5,6 - 19,5 - 5 i folcysteina ,teoretycznie przyśpiesza fotosynteze a w praktyce widzę dobry nawóz na ukorzenianie bo ma sporo fosforu [ się okaże ] Pytanie czy to nie jest za dużo i nie zmutuje albo zchermi mi kwiatów . Co o tym myślicie?
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 9 lata 10 miesiąc temu #9

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
znalazłem 2 nawozy ciekawe uwagi , zastępujące phsphorus , PK itp td

NAWÓZ JESIENNY Na trawniki PLANTA ULEPSZONY (na allegro wpisać tą nazwę i wyskoczy)

skład :

PK (CaO + MgO + SO3)
10 - 19 (4 + 4 + 14)

oraz :

NAWÓZ JESIENNY BARENBRUG DŁUGO DZIAŁAJĄCY

skład :


Azot całkowity-5,0%,

Azot amonowy-5,0%,

Pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie-13,5%,

Pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie-12%,

Tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie-28%,

Wapń-2%,

Magnez-1,2%,

Siarka-12%,

Bor-0,05%,

Miedź-0,02%,

Cynk-0,02%,

Żelazo-0,05%
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Florovit-y czyli tani zamiennik 9 lata 10 miesiąc temu #10

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

O na flo np. polifoska8 npk-s 8-24-24-9
horticenter.pl/polifoska-5kg
albo foliq (średnio ale mysle ze na flo da rade ) npk-me 6,2-10-15 mikroelemeny.
horticenter.pl/foliq-k-potasowy-nawoz-plynny-1l
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany