Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Problem z PH

Problem z PH 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • HaLLiK
  • HaLLiK Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 26
  • Zebranych lumenów: 9
Witam,
mam taką oto zagwozdkę:
podlewam Panny roztworem kupnej wody (raz Carrefour, raz Oaza)raz z Pure Enzyme i Power Roots, a raz z Sugar Royal + Alga Bloom (niebawem dojdzie Green Sensation)+ do obu tych miksów Lemon Kick dla obniżenia poziomu pH pożywki. Dziś po sprawdzeniu testem kropelkowym od GHE przeraziłem się, bo woda z podstawki wg. skali GHE miała Ph w granicach 8-8,5(!!), mimo że pH pożywki po wymieszaniu staram się trzymać ok. 6 (żółty kolor na skali). Robię zawsze kilka pomiarów, odczekuję, aż pożywka się "przegryzie" i jeśli nadal kolor pożywki zabarwia się na żółto, dopiero podlewam. Jak to się dzieje, że po 4 dniach, ta pożywka wykazuje już pH na poziomie 8 ??? Czy to oznacza, że ten Lemon Kick obniża pH tylko chwilowo? Czy problem leży gdzieś indziej? Póki co większych problemów na roślinkach nie widać, są zieloniutkie, kwitną, tylko obawiam się, że będzie problem jak ostatnio, kiedy nie będą chciały puchnąć, będą jakby zblokowane.
Wtedy podlewałem wodą z kranu odstaną, nie mierząc pH w nawet najprostszy sposób. Udało się dociągnąć, ale szału nie było. Postanowiłem uzbroić się w chociaż podstawowe przybory do pomiary pH pożywki, kupuję wodę źródlaną, ale problem jak widzę powraca i podjerzewam, że blokada Panienek jest tylko kwestią czasu.

Będę zobowiązany za wskazówki,
Pozdr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Problem z PH 10 lata 6 miesiąc temu #2

  • Maniakst
  • Maniakst Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 84
  • Zebranych lumenów: 42
  •  

  •  

lej zawsze wode z nawozamio ph 6.0 ziemia po czasie powinna sie ustabilizowac
Pozdrawiam
</hr>
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #3

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Te testy kropelkowe nadają się na śmietnik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

HaLLiK- a jak wygladaja rosliny, bo ja uzywam plagron alga grow i bloom i nigdy nie mam problemow z roslinami te nawozy stabilizuja ph na zolty kolor na testerze. Jesli rosliny rosna zdrowo to daj sobie spokoj z mierzeniem tego co wylatuje.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #5

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

AngryBeards napisał:
Te testy kropelkowe nadają się na śmietnik.

Nie zgodzę się z tobą . Osobiście ponad 4 lata leciałem na takich testach z ghe zanim kupiłem elektroniczny miernik .

Jest to dobra alternatywa jeżeli nie ma się większej kasy na miernik.

Do dzisiaj nadal używam tych testów bo nie raz miernik potrafi się rozkalibrować . Pierw używam miernika ,a na sam koniec sprawdzam czy miernik ma rację :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #6

  • HaLLiK
  • HaLLiK Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 26
  • Zebranych lumenów: 9
AngryBeards napisał:
Te testy kropelkowe nadają się na śmietnik.
no nie wiem. akurat od kilku osob slyszalem, ze test kropelkowy od GHE daje rade ogolnie. Oczywiscie nie wskazuje pH co 0,1 ale ogolnikowo, mniej wiecej chociaz wiadomo czy leje sie pozywke o pH 6 czy 7 czy tez 8.
Leo Messi napisał:
HaLLiK- a jak wygladaja rosliny, bo ja uzywam plagron alga grow i bloom i nigdy nie mam problemow z roslinami te nawozy stabilizuja ph na zolty kolor na testerze. Jesli rosliny rosna zdrowo to daj sobie spokoj z mierzeniem tego co wylatuje.

ogolnie na 2 roslinach z posrod 14 sa jakies male rdzawe plamki (ale tylko na kilku dolnych partiach lisci); ogolnie roslinki wygladaja zdrowo, ale jakby zwolnily (dzis 37 dzien). A, ze w poprzedniej uprawie tez do pewnego momentu szlo dobrze, a pozniej sie spierniczylo, totez chcilabym uniknac tego problemu.
Woda o jakim pH podlewales Messi, że Ci się pH strabilizowało na 6?
Tak mnie tknelo dzis, zeby zmierzyc ta wode co wyleciala po poprzednim podlaniu i tam kolor niebieski (pH 8,5), mimo że po około godzinie po zmierzeniu pH tej pożywki, gdy podlewalem pH pokazywlo mi ok. 6.
Dziś wobec tego zrobilem maly eksperyment... przygotowalem mieszanke o pH wg. testu GHE o pH jakims 4-5. Podlałem tym panienki i w niemal każdej po przelaniu to co wyleciało z podstawki miało pH ok. 6. Sam nie wiem jak to ogarnąć, czy się przejmować czy nie :(
I jak to jest, że lałem od początku pożywkę z pH 6-6,5, a woda z podstawki wylatuje mi z pH 8-8,5??????
Albo tylko mi się wydaje, że lałem pożywkę o takim pH, a ten Lemon Kick z Plagronu obniża pH tylko "na chwilę", a później pH się podnosi do poziomu pH samej wody. Sam już nie wiem, jak mam ustabilizować odpowiednio poziom pH :( Mądrzejszy będę w czwartek przy kolejnym podlaniu, kiedy sprawdzę pH wody z podstawki, po dzisiejszym eksperymencie.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez HaLLiK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #7

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Tez uzywalem kropelkowego i roslo dobrze teraz nie uzywam i tez rosnie w miare. Wniosek nasuwa sie sam to MY jestesmy za wszystko odpowiedzialni. Oko i reka growera sa najwazniejsze. Trzeba szybko wysnuwac diagnozy kazdy kwiatek traktowac indywidualnie. :)
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #8

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Panowi idziecie w złym kierunku moim zdaniem, to nie tester jest zły tylko Lemon Kick z Plagronu. Postaram się wyjaśnić, jeżeli jest to środek naturalny to nie ma bata, żeby PH się utrzymywało. Można zrobić tak jak ja zrobiłem do butelki z wodą wlać lemon kicka zmierzyć ph i zostawić na pare dni po czym zrobić to ponownie, pamiętajcie tylko, że butelka powinna być otwarta, żeby część składników mogła wyparować tak jak dzieje się to w ziemi. Zmień bufor na coś innego na próbę powinno pomóc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #9

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Nie zgodzę się z tobą . Osobiście ponad 4 lata leciałem na takich testach z ghe zanim kupiłem elektroniczny miernik .

Jest to dobra alternatywa jeżeli nie ma się większej kasy na miernik.

Do dzisiaj nadal używam tych testów bo nie raz miernik potrafi się rozkalibrować . Pierw używam miernika ,a na sam koniec sprawdzam czy miernik ma rację :smoke:

JIM jak dla Mnie testy kropelkowe nie są tak dokładne jak w miarę dobrej firmy miernik. Ja osobiście kalibruje swój przed rozpoczęciem projektu, następnie co 2 tyg czyszczę elektrodę płynem i znowu kalibruję.

Jeśli chodzi o pożywkę to sprawdzam pH następnie wyłączam miernik i kolejny raz sprawdzam pH pożywki aby zobaczyć czy pokaże ten sam wynik co wcześniej.

Posiadałem dwa mierniki Hanna Combo jeden i drugi zepsuły się po 2-3 dniach użytkowania. Nie wiem czy po prostu miałem pecha czy były to jakieś "fajansy".
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez AngryBeards.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z PH 10 lata 5 miesiąc temu #10

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Używam Hanna model HI98103 ... spisuje się świetnie.
Kalibracja raz na 3-4 miesiące... zero problemów.
W kapturku kropelka płynu czyszczącego.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany