Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie zakończone Konkursy Forum GLP ...

TEMAT: AeroFlo 10 / HPS 400W / CYCO / World of Seeds Afgan Kush / Dinafem Kush, Industrial, Critical +, Dinamex / Zambeza AK Passion

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Rozpoczynamy długo obiecaną Cosa_Nostrze relacje ;)

Spec tech:

System: AeroFlo 10 (cykl pracy pompki 24/h)
Box: 120x120
Medium: kostki Godan 4x4 / Granulat ceramiczny Plagron
Oświetlenie: CFL 250 W / HPS 400 W
Odbłyśnik: Diamond (zmodyfikowany pod CFL ale o tym niżej) / Spudnik
Balast: Lumatek 600W
Wentylacja: Wentylator kanałowy TD Silent 350m3 / Mieszający Honeywell 740m3 / Wloty powietrza pasywne
Mierniki: PH - PH MONITOR MIL. SMS110 / Miernik PH 56 MILWAUKEE (Subota SB51) / EC - Miernik EC 60 MILWAUKEE (Subota SB81) / Temperatura wody / powietrza / wilgotnosc (3 osobne)
Nawozy: CYCO Platinium Pro Kit / GHE gratis do Aero
Dodatkowo: PH Down GHE / Flora Kleen GHE / Grzałka akwariowa (nie wiem po co :P) / Pompka z kamieniem do napowietrzenia pożywki / Filtr RO do wody / Nawilżacz z funkcją ozonowania od HB 6 L

Warunki:
Temp: 26-22C
Wilgotność: 50-75%
Temp wody: 20-24C (wiem, że dochodzi do "granicy" gdzie tlen się nie rozpuszcza w wodzie ale o to się akurat nie martwie, przy CFL temp będzie dużo niższa)
PH: 5.9-6.3 (mocno się wahało na początku)
EC: 0.7 (pomimo iż producent CYCO zaleca odrazu 1.5 jakoś nie ufam temu)

Story:
Chciałem rozpocząć tą relację, znacznie wcześniej ale pojawiło się sporo problemów po drodzę. Zaczęło się od tego, że dostałem stary model CFL 250W (taki wysłali), który niestety nie zmieścił się do przerobionego Diamonda i trzeba było przerobić go drugi raz. Trwało to 2 tyg. żeby zbudować odpowiedni stelaż z blachy nierdzewnej, który utrzyma żarówkę (będzie dopiero w środę). Stąd wszystko wylądowało pod HPS 400W, żeby nie odwlekać tego projektu dalej. Poźniej moje klony mieszkające w boksie postanowiły kwitnąć sobie o 2 tyg. dłużej niż powinny i czas uciekał (dalej w środku są jeszcze dwa :P)
Udało się jednak wystartować. Kiełkowanie standardowo pare h w wodzie o wyregulowanym ph, potem w kostki Godan i pod lampe, po dwóch dniach był już na wierzchu a po 3 w systemie, keramzyt 24/h moczony w wodzie o wyregulowanym PH. Wybór AF głównie z powodu gratisów, które zostały mi od ZAMBEZA.
Co do planów to chciałbym zobaczyć jak sprawdzą się nawozy CYCO więc nie będę kombinował za dużo bo jestem ciekaw historii z XL CYCO GROW, która mówi o przyrostach rzędu 50-70% więc sprawdzimy marketing :)

Tak się prezentują:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Leo Messi, Koza, Zakwas, JIM, , Acephali, Babys, Bongjour, AS, , Szatyn, Gandalf,

 
 
 

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #2

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

Pięknie Ryszardzie! Trzymam kciuki i podglądam jak podziałasz na setupie GHE :)
ps. przenoszę wątek do działu konkursowego.

:peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #3

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Acephali napisał:
Pięknie Ryszardzie! Trzymam kciuki i podglądam jak podziałasz na setupie GHE :)
ps. przenoszę wątek do działu konkursowego.

:peace:

Dzięki, właśnie na PW katowałem Nostre, żeby mi przeniósł ;d
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Piekny projekt zasiadam i podziwiam twoje poczynania

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #5

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Witam Cię gorąco! :)

Piszesz, że masz grzałkę akwariową ale nie wiesz po co. Jeśli chcesz wejdź sobie w link poniżej. W linku znajdziesz fajne zastosowanie dla grzałki akwariowej choć patrząc na Twoje profesjonalne przygotowanie i finansowy wkład raczej nie będziesz korzystał z prymitywnych wynalazków przodków Homo Sapiens :D

www.growlike.pro/forum/off-pozostale/562-nawilzacz-powietrza-czyli-zrob-to-sam

A co do samego projektu to zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuję zaciekle. Jeszcze bardziej podoba mi się Twój setup z racji tego, że chciałem ostatnio przybliżyć sobie trochę informacji związanych z uprawą AERO także Twoja fotorelacją będzie dobrym poradnikiem.

Pozdrawiam i z fartem do samego końca!
ChorielMJ :ganja:
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Gandalf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #6

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

No i pięknie ... aero mile widziane ... zawsz można się czego nauczyć nowego :)

Rozsiadam się wygodnie w fotelu i kibicuję !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #7

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

No Rysiu pole do popisu masz , czekamy na grube topy :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #8

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Szybki up:

Info: Dzień hm... 4
Fotoperiod: 18/6
Temp powietrza: 26.7C
Temp wody: 24.9C
Wilgotność: 55%
PH: 6.1 (w końcu się ustabilizowało)
EC: 0.65 (nie dokarmiam, nie chce przekarmić w początkowej fazie)

Pożywka na 40L wody RO:
A+B: 20mlx2
B1 Boost: 20ml
Uptake: 10ml
Zyme: 10ml
Silica: 10ml
Rośliny bardzo ładnie rosną i nawet temperatura wody dochodząca do 25C przy HPS nie ogranicza ich (kamień napowietrzający plus system aero wydają się dawać radę). Korzenie zaczynają formować się w kształcie ości więc wszystko zmierza w dobrą stronę. Poniżej kilka zdjęć







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, HULK, JIM, ,

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #9

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Odpalaj Pan tą nalewajkę i jedziemy z koksem :talk: Coś czuje że tutaj może być grubaśnie.

powodzenia
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 5 miesiąc temu #10

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
UP

Dzień: 6
Foto period: 18/6
Temp pow.: 27.9C
Temp wody: 24.8C
Wilgotność: 83%
PH: 6.1
EC: 0.54

Story:
Dolałem ok. 5L wody RO, bo dość sporo paruje przy HPS.
Sytuacja ogólnie ma się dobrze, tylko ten NN nie chce rosnąć w sumie to już nie NN tylko Auto Speed Bud od FemaleSeeds, zakorzenił się ale nie chce wyjśc chociaż on ma dopiero 2 dzień od włożenia do kostki (poprzedni padł, nie ma to jak gratisy :) Cała reszta towarzystwa ochoczo ściga się w długości korzenii :)
Pojawił się jeden problem natury technicznej mianowicie stelaż do CFL wrocił bez 2 otworów do mocowania (żeby je zrobić trzeba mieć wiertło diamentowe) więc poszedł do poprawki wstępny termin poniedziałek.
PS. Czy wasze pompki, które napowietrzają pożywkę też chodzą głośniej od wentylatorów ;D? Pompka wpada w duże drgania i wydaje dość specyficzny dzwięk coś jak agregat prądowtwórczy, mimo oznaczenia Silence boję się pomyśleć jak chodzą te bez oznaczenia...

Parę fotek (ta sama roślinka co wyżej)





Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez ryszardieu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, , Mojaganda,

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany