Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie zakończone Konkursy Forum GLP ...

TEMAT: AeroFlo 10 / HPS 400W / CYCO / World of Seeds Afgan Kush / Dinafem Kush, Industrial, Critical +, Dinamex / Zambeza AK Passion

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #11

  • RaverBaby
  • RaverBaby Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 11
Przydało by się zbić temperaturę pożywki... Optymalna temperatura to 18–22°C
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez RaverBaby.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #12

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
RaverBaby napisał:
Przydało by się zbić temperaturę pożywki... Optymalna temperatura to 18–22°C

Masz w 100% racje ale jak zawsze jest jakieś ale.. mianowicie temp jest w przedziale 18-22C bo chodzi o rozpuszczalność tlenu w wodzie im wyżej tym jest go mniej - to fakt. Jednak dokładając kamień napowietrzający, który ma wydajność 5 takich pojemników jak ten z aero + sam system aero, który natlenia wodę zaryzykował bym stwierdzenie, ze dasz rade utrzymać rośliny i w temp 27C warunkiem jest tylko jedna modyfikacja, polegająca na zastosowaniu mieszadła by woda nie stała w miejscu, bo od samych nawozów skiśnie ( mowa tu oczywiście o wierzechniej warstwie) ja awaryjnie mam wiatrak, który miesza górna wartwę (ma bardzo duże obroty).
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez ryszardieu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #13

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Mam też pompkę napowietrzającą i jej nie słychać a śmiga cały czas.
Więc troszeczkę dziwne dlaczego twoją tak słychać.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #14

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
UP

Dzień: 8(chociaż w stystemie dopiero 6)

Warunki:
Temp powietrza: 26.8C
Temp wody: 23.7
Wilgotność: 70%
PH: 5.8 (niżej opisze dlaczego)
EC: 0.65ppm

Karmienie:
Dolanie 5L wody RO
A+B: po 15ml
B1 Boost: 15ml
Uptake: 10ml
Zyme: 10ml
Silica: 10ml

Sobota / Niedziela wymiana wody + Kleen do przeczyszczenia systemu

Story:
Jedna z roślin (AK47) delikatnie zaczeła żółknąć na końcach listków (objaw za wysokiego PH - było 6.0-6.2/producent CYCO zaleca 6) stąd interwencja i zmiana na 5.8 co zastopowało dalszy rozwój, na szczęscie w miarę szybko zauważyłem oznaki. Teraz już śmiało mogę napisać, że ukorzeniacz jest w systemie hydro/aero zbędny bo szybkość budowy korzeni robi wrażenie. Po tych kliku dniach widać, żę system korzeniowy został rozwinięty prawidłowo i energia idzie we wzrost rośliny, który jest naprawdę imponujący. Przy wymianie wody planuję też podnieść lampę, żęby je trochę wyciągnać do góry. Na zdjęciu widać, kolejną kostkę Godan z tym samym gratisem, który opisywałem wyżej bo kolejny nie chce rosnąć (nie odpuszcze im a mam ich jeszcze sporo :)). Dorzuciłem wiatrak stojący a mały chwilowo służy mi do chłodzenia pożywki bo buduję sobie płozy takie jak w sorbetach na festynach, żeby mieszały wode.
Ogólna konkluzja jest taka, że automaty są dużo bardziej podatne na wahania PH / EC w wodzie niż fem, z nimi nie było problemu na hydro a o te trzeba troszczyć się jak o jajko. Raczej początkującym nie polecam, no chyba, że ja trafiłem na jakieś wyjątkowo kapryśne panny ;)

Dalej ta sama roślina:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Leo Messi, Koza, , Cichy Bob,

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #15

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

No i pięknie ! Oby bez problemów !

Tez się napalam na hydro :) ... może któregoś dnia ... kto wie ...

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #16

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

ryszardieu napisał:
Teraz już śmiało mogę napisać, że ukorzeniacz jest w systemie hydro/aero zbędny bo szybkość budowy korzeni robi wrażenie. Po tych kliku dniach widać, żę system korzeniowy został rozwinięty prawidłowo i energia idzie we wzrost rośliny, który jest naprawdę imponujący.

Właśnie suple CYCO dedykowane sa do hydro/ aero i dlatego ludzie uprawiający w glebie czy coco narzekają na brak ukorzeniacza typu rhizotonic a tutaj bryła korzeniowa buduje się pięknie.
Zaglądam cały czas :P
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #17

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Golas napisał:
No i pięknie ! Oby bez problemów !

Tez się napalam na hydro :) ... może któregoś dnia ... kto wie ...

Pozdro B)
G.

Golas długo śledziłem Twoją pasje jeszcze na # i patrząc na wiedzę, którą posiadasz z hydro / aero mógłbyś zdziałać cuda bo sam system jest banalny w obsłudze, trzeba tylko zmobilizować się do większej kontroli a raczej częstszego spoglądania na mierniki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #18

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Dzięki za uznanie ... ale tak naprawdę cały czas coś kombinuję itp... mam nadzieję, że kiedyś będę mógł przekazać swoją wiedzę innym lub służyć poradą.

Po przebudowie pomieszczenia uprawnego chyba skuszę się na zakup jakiegoś hydro :)

B)
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #19

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Up:

Dzień 10 (w systemie 8 )
Warunki:
Temp powietrza: 27.6C
Temp wody: 23.4C
Wilgotność: 75%
PH: 5.9
EC: 0.1

Story:
Wymiana wody w systemie (słabo przemyślany system przez producenta trzeba się trochę namęczyć), woda oczywiście RO + Kleen w ilość 40ml na 40l wody. W ten sposób system popracuje do jutra i wtedy dodam nawozy. Jutro z tego co wiem wreszcie przyjdzie moja konstrukcja do lampy CFL więc zapewne temperatura sporo spadnie jeżeli jednak znowu wykonawca da ciała to HPS idzie do góry jak już wcześniej pisałem. Ogólnie uprawa przebiega prawidłowo (nie licząc gratisów, które jak na złość nie chcą kiełkować ;d) jednak widać różnice między wzrostem tych samym odmian. Jak ma ktoś godne polecenia pestki to chętnie odkupie na następny grow.

i dalej ta sama roślinka AK







W rogu widać jednego klona, który przeszedł już 2 plagi egipskie (ziemiórki oraz wyschnięcie) a jednak dalej walczy. Żal mi go wyrzucić bo tak walecznej rośliny dawno nie widziałem a skoro nie zawadza to niech sie pasie pomimo iż z niego nawet na bata nie będzie ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez ryszardieu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, JIM, ,

AeroFlo 10 / CFL 250 W / HPS 400W / CYCO / 5 x Norhern Force / 4x AK Passion / 1x NN / ZAMBEZA 10 lata 6 miesiąc temu #20

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Wydaje mi się, że warto celować w sprawdzone dobre geny ... jest wtedy spora szansa, że nasze panienki będą rosły podobnie :)
No chyba, że lubimy cały czas eksperymentować i się uczyć ... więc brać jak leci i działać.

Jest dobrze ! A będzie lepiej ... :P

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany