Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #11

mam łopatke samoroba i maczete samoroba

łopatke zrobiłem z starej hujawej łopaty - z całej łopaty zostało około 35% więc jest poprostu mniejsza. na uchwyt dospawałem kawałek rurki. jest mała wygodna powoli się kopie ale w miejsce gdzie trzeba ją przetransportować "w porach" czy pod ubraniem albo w plecaku jest spoko. kopanie na kolanach nie robi mi już problemu bo wiadomo - trza uważać.

maczete zrobiłem tak że wyklepałem z resora od fiata126p - myśle że z każdego malutkiego auta się nada. moja ma ok 4mm grubośći jakieś 45 szerokości i długości maksymalnie czyli ok 60. jest czym przeypierdolić jak trzeba i krzaka o średnicy 20cm da się wykarczować gałązki do 5cm obcinać to wygoda jest i radość trudniej z krzakami do 20cm średnicy czy drutami z ogrodzenia bo tu trzeba już wytrwałości w dążeniu do celu. jednak w kilka "dobrze obliczonych" ruchow można takie coś skisić. sporo ludzi nie wieży że maczete z resora da się wyklepać - da się ale potem trzeba naostrzyć.
fotki jak się ogarne.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: , Chmura

 
 
 

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #12

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Do kopania tylko i wyłącznie pełnowymiarowy, ostry szpadel fiskarsa. Do cięcia i karczowania; sekator gardena (mega sprzęt przydaje się przy harveście ;)) do grubszych gałęzi piła stolarska, siekiera fiskars. Do traw, pokrzyw, trzcin idealnie nadaje się szpadel; zamaszyste zamachy i jedziemy jak kosą na trzonie :D

warto mieć markowy, dobry sprzęt na którym można polegać. Nie wyobrażam sobie kopania 40 dołków saperką w trzcinowisku :woohoo:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes, , Chmura

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #13

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

:evil: tą kutą fiskarsa da radę wykopać i więcej. Właściwie to tak dużo jej nie brakuje do szpadla :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #14

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

hehe Wy to jak komandosi :lol:
Ja przy was to nawet nie harcerz :D
Ja mam ze sobą nóż do tapet lub scyzoryk
i od 3 sezonu używam tej:



i jeszcze ją przyciąłem, bo do plecaka nie wchodziła a składane rozpadały się w rękach.
Ja nie mam możliwości, żeby biegać z dużym.
Kupiłem teraz większy plecak to i chyba zakupie sobie tą :talk:



Jest dłuższa od tamtej o 20cm, ma rączkę no i jest szpiczasta.
:ganja:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy, Chmura

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #15

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

To właśnie ta, o której pisałem ;)
Bierz w ciemno.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #16

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

ja tam polegam tylko na szpadlu z metalowym trzonkiem bo drewniane lamalem nagminnie... :evil: sekator z przedluzeniem ktory da rade przeciac drzewka o srednicy 5 cm. cicho i bez hałasu :D . kopaczka do ziemniakow i pojemny 25 litrowy plecak. i wierny mi od kilku lat nozyk wedkarski. lubie robic w ciszy i slyszec czy ktos przypadkiem nie przedziera sie przez krzaki :stoned:




pozdro
Sandacz
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #17

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

5cm drzewka karczownik fiskars robi jak miecz świetlny :evil:
Sekatorem nie da się dobrze poćwiartować złodziei :evil: :evil: :evil:
Pozdro dla ciebie Sandacz. Jeszcze raz dzięki za genetyczną odsiecz. Oby rosły i były żarłoczne jak sandacze :rolling:
(p.s. Kocham to uczucie gdy mam rybę na haku na pizdeczce!)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #18

  • pendejo
  • pendejo Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 114
  • Zebranych lumenów: 708
  •  

  •  

Wy to same fiskarsy i gardeny jesteście :cheer: .
Saperką to sobie można 5 dziur wykopać ale przy 50 to musi być pełnowymiarowa łopata, ja polecam polskiego Romanika (ze szpicem do ciężkiego, zachwaszczonego terenu, płaską do lekkiego) są całe metalowe i dobrze wyprofilowane i jak się postarasz to nawet drzewo nią zetniesz :lol: mi służą już lekko 4 lata i są zajebiste.
Na odchwaszczenie najlepsze są rękawiczki i wyrywamy na kolanach z korzeniami.
Ogólnie to zamiast maczety już lepiej zabrać sobie piwo, a jak słyszysz, że ktoś się do ciebie zbliża to zostawiasz wszystko i w nogi. To co robimy jest nielegalne i chyba już lepiej poświęcić parę roślinek i być anonimowym niż wyskakiwać z krzaków z jakimś scyzorykiem w grupę myśliwych, wszelakich służb mundurowych czy nawet złodziei którzy chodzą grupami, też są w sprzęt do obrony zaopatrzeni i za wszelką cenę będą chcieli cię objebać (bo co na policję zadzwonisz?) a jak wydaje ci się że 2,3 osoby pokonasz naraz ... to tylko wydaje ci się.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Pingwin, , kiełbasa

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #19

  • kiełbasa
  • kiełbasa Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 97
  • Zebranych lumenów: 164
Niewątpliwie jakimś fikuśnym sprzętem o wiele łatwiej, ale i cena jest odpowiednia. Nie przesadzajmy tamtego roku kupiłem w obi za 30/40zł i dawała rade. Nic nie gięło się ani nie łamało nawet przy korzeniach - polecam naostrzyć wcześniej. Tak czy inaczej w tym roku również czeka mnie zakup nowego sprzętu. Gdyż pewnegoż jakże pięknegoż i słonecznegoż dnia jak nie wiem co, kilkanaście km od domu popsuł mi się rower; święto jakieś więc sklepy pozamykane - brak wody. To chyba był krytyczny moment ponad moje siły wkurwiłem się totalnie :P , a że saperka była pod ręką więc jebnął ją najdalej jak się dało :)
Morał taki, żeby brać coś do picia, klucze rowerowe i zapasową dętkę.
Sam bym się skusił na saperkę składaną firmy fiskars, ale kosztuje około 200zł.
Za to pokażę Wam jaką mnie stać rzucać jak jestem wkurwiony :D ...


pendejo widać ma jakieś bardzo złe wspomnienia, ale póki co nie chcę się z nami nimi podzielić;)
Czasem strach może mieć bardzo wielkie oczy a gościo, którego spotkamy może okazać się, że nie ma złych zamiarów. Choć warto w rękawie mieć maczetę lub chociaż gaz pieprzowy
Tak mi się przypomniało rozmowy kontrolowane 55:09


...lubie jak w lesie jest tak biało jak w niebie :lol: :lol:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez kiełbasa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #20

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

:P Ło matko!!!

pendejo co tak wszystko na poważnie?! :rasta: :rasta: :rasta:
Chodziło mi o ćwiartowanie martwych, już odjebanych z obrzyna :evil: :evil: :evil:

...na poważnie;
Dobry/pełnowymiarowy szpadel zawsze będzie lepszy od dobrej saperki. (Łopatą nie chciałbym kopać w ziemi) :P Ale zawsze będzie go trudniej ukryć przed niechcianym wzrokiem. Saperka w bagażniku nie rodzi niechcianych pytań... Ten fiskars kosztował niecałe 50PLN. Także cena nie była jakaś zaporowa, a jest świetnym kompromisem. Karczownik jakieś 120. Ale zastępuje siekierę, nóż i kosę. Jest bardzo lekki i poręczny.

Sadzić należy daleko od człowieków, tam gdzie nie chcą zasrańce łazić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany