Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 2 miesiąc temu #1

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

Yo zakładam temat ponieważ myśle iż by się przydał.
Chciałbym sie z wami podzielić moimi doświadczeniami co do sprzętu. Jak wiadomo uprawa w lesie czy bagnach do łatwych nie należy oprócz ziemi, nawozów, gumiaków i plecaka potrzebny jest sprzęt który pozwoli przygotować spoty, przekopać ziemie i wykarczować chaszcze.
Zaczne od noża jako człowiek mieszkający pod lasem zawsze mam przy sobie jakiś nożyk mam ich kilka i powiem tak zależy kto co lubi jak chcesz mały i poręczny to polecam coś składanego dobry nóż składany to koszt od 100 pln w góre.

Ja najchętniej używam kozika do szczepienia drzewek.

Taki nożyk spokojnie poradzi sobie z większością cięć jakimi się spotkamy. Ale jeżeli chcemy narzędzia do wszystkiego trzeba sięgnąć po coś większego...
Tutaj wchodzą w gre większe noże bojowe itd takim maleństwem zrobimy wszystko łącznie z kopaniem cięciem korzeni i karczowaniem.

Ale taki nóż jest nie tak poręczny jak składane konieczna jest pochwa i jest widoczny.
Chyba że dalej wam mało i potrzebujecie dewastatora flory którym można się bronić przed niedźwiedzim to sięgnijcie po maczete która łączy w sobie funkcje noża i topora. Porządną maczete można kupic nawet za 50 pln.

Ja chętniej sięgam po mały nożyk i toporek anieżeli maczete ale jak kto lubi ogólnie to maczeta jest najlepszym wyborem można nią ciąć, rąbać i kopać. Ale jak chodzi o rąbanie tomahawki nie mają sobie równych pod względem wygody i efektywności.

Saperka skupie się nad nią szpadli nie używam bo są nieporęczne przy łażeniu po gęstwinie. Ogólnie nie polecam żadnych składanych saperek. Szukajcie kutych na stylisku polecam Fiskarsa i polskiego Romaniuka służy mi już 2 sezony i posłuży zapewne jeszcze z 10.

Mam nadzieje że to komuś pomoże.
A wy jakiego sprzętu używacie?
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 2 miesiąc temu #2

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

B) moje ulubione narzędzie.



Warte każdej złotówki, z łatwościa scina nawet młode drzewa.

Używam też saperki tej firmy (nie składanej) i szczerze moge polecić.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Chmura.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Acephali, Bongjour, Pingwin, , , kiełbasa

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #3

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

O widzisz karczownik chciałem zrobić jeszcze jeden punk ale w sumie to można je podciągnąć pod maczete. Fakt porządna zabawka :whistle:
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #4

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
Tej składanej saperki nic nie powstrzyma nawet żwirowo kamienne nasypy i do tego tania dostępna od 40zł
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez techacjusz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #5

  • LfWEED
  • LfWEED Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 171
  • Zebranych lumenów: 189
jakoś nie mogę sobie wyobrazić kopania tą maczetą czy też toporkiem bo w niektórych miejscach to porządną sztychówką + kilofem ciężko:P ale chętnie wypróbuje te poręczne narzędzia. Natomiast co do składanych saperek to nadają się one chyba tylko do piaskownicy:P miałem kilka i z żadnej nie byłem zadowolony a większa część krzywiła się i rozlatywała po pierwszej dziurze:P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #6

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Gwyhyr napisał:
A wy jakiego sprzętu używacie?

Na wykopanie małych dołków wystarczaja nawet te malutkie łopatki które sa po 2 złote w marketach :) I własnie z nimi zaczynalem swoja przygode z outem.
Teraz mam saperkę i składaną piłę co mi w zupelnosci wystarcza ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #7

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Ja kiedyś kupiłem składaną saperkę za 40 zł i nie wykopałem nawet jednego dołka... Odrazu się złamała hehe. Teraz zabieram tylko mocny szpadel, raz dwa trzy i po robocie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #8

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Ja nigdzie nie ruszam się bez swojego liska chytruska. W życiu spotykamy się z różnymi sytuacjami, często są to sytuacje wymagające gwałtownych środków. Kiedy ktoś sięga po to, co nie należy do niego w takiej sytuacji wkracza lisek chytrusek i odgryza komuś dłoń.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #9

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

JA dołki pod pierwsze krzaki udupcyłem kopaczką ogólnie wszystkim sie da jak sie chce...
Ale miałem chyba z 5 takich składanych saperek wszystkie nie wytrzymały nawet jednego sezonu masakra połamane.
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: LfWEED

Noże, maczety, saperki, topory sprzęty bez którego nie dasz rady. 9 lata 1 miesiąc temu #10

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Gwyhyr napisał:
JA dołki pod pierwsze krzaki udupcyłem kopaczką ogólnie wszystkim sie da jak sie chce...
Ale miałem chyba z 5 takich składanych saperek wszystkie nie wytrzymały nawet jednego sezonu masakra połamane.

Najgorsze są takie z z kilofem itp. Ja kopałem funkcją kilof jak mi się łopata odłamała przy kopaniu. Jakoś spulchniłem nim glebę i resztę dokończyłem rękoma :) (dobre rękawiczki są chyba podstawą w tej zabawie)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany