Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów.

Re:Odp: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów. 10 lata 2 miesiąc temu #91

  • Gimli
  • Gimli Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Seed-O-Mania
  • Posty: 74
  • Zebranych lumenów: 73
  •  

  •  

Ja mam 3 spociki już pewne
Na pierwszym 5x Nepal x HK fem,
na drugim 12-15auto a na trzecim 1 andromeda.
W przydomowym ogródku lądują duckfooty i wszyscy są szczęśliwi :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:Odp: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów. 10 lata 2 miesiąc temu #92

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Choriel słabiutkie te Twoje spoty, wszędzie pełno drzew i regularny las nie stawiają w dobrym świetle tych miejsc.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów. 10 lata 2 miesiąc temu #93

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Cosa_Nostra napisał:
Choriel słabiutkie te Twoje spoty, wszędzie pełno drzew i regularny las nie stawiają w dobrym świetle tych miejsc.

No lepszych niestety nie znajdę w moim otoczeniu :(
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Re:Odp: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów. 10 lata 2 miesiąc temu #94

mnie sie nawet podobają te spoty
super strona ten suncalc.com daje do wyobrażni moim zdaniem bardzo dobrym uzupełnieniem tego jest kompas
ja to pokraka jestem z geografi powiem tylko tyle tam gdzie kompas pokazuje "S" tam jest środek tego co w sun calc zawiera się pomiędzy sunrise i sunset czyli środek dnia byłby odpowiednia nazwą.
czasem tak jest że patrzymy na mape ale po przejściu 50m w pozornie prostej lini kompas pokazuje zupełnie inne warunki. i czaem te 50m może dodać np. te godzine słońca więcej a to może zrobić sporą różnice w dochodzeniu rośliny - tak mi się wydaje.

tak czy inaczej nie każdy ma gps itd myśle, że stary kompas jest najbardziej wygodnym narzędziem. to polecam
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co planujesz na outdoorowy sezon 2014? 10 lata 2 miesiąc temu #95

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Jak nie to pierdykne 150 roślin koło domu i kij z tym niech rośnie może bez przypału będzie... Przynajmniej cały dzień słońca zapewnię panią.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co planujesz na outdoorowy sezon 2014? 10 lata 2 miesiąc temu #96

  • stu
  • stu Avatar
a sprawdzałeś sobie teren na geoportalu najpierw? warto od tego zacząć, 3 typy map satelita topo i cośtam jeszcze może to pomoże
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Co planujesz na outdooowy sezon 2014? Luźne rozmowy na temat odmian i zasobności naszych ogrodów. 10 lata 2 miesiąc temu #97

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

bliskiNatury napisał:
super strona ten suncalc.com

Nie .com ale .net --> suncalc.net

Ze wszystkim innym masz zupełną rację. Nie zliczę przypadków, kiedy na mapach google znalazłem niby zajebistą miejscówkę, a na miejscu się okazuje, że to np. jakaś góra. Wyobraźnia i ogólne rozeznanie geograficzne bardzo się przydaje.

Dlatego lepszy od maps.google jest geoportal.gov.pl/. Stu ma rację. Oprócz różnych typów map jest coś, co mi się szczególnie podoba - kataster. Jeśli znajdę jakiś nieużytek, to kataster pokaże mi granice działki (jej nr itp). Gdy znaleziony nieużytek jest częścią jakiegoś większego "pola", to różnie może być, bo nie wiadomo, dlaczego właściciel nie uprawia na całej działce. Dlatego dla mnie najcenniejsze są te nieużytki, które w całości są nieużytkami. No, zawsze rolnik może się obudzić i przypomnieć sobie, że ma jeszcze kawałek pola.

Na geoportalu różnie bywa z aktualnością zdjęć, ale jak się ma szczęście i nasz teren jest w miarę zaktualizowany, to są pokazane dokładniej od googla, bo to zdjęcia lotnicze a nie satelitarne (przynajmniej tak gdzieś czytałem).
Warto poszperać, bo jest tam mnóstwo informacji o terenie.
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin, Gandalf

Co planujesz na outdoorowy sezon 2014? 10 lata 2 miesiąc temu #98

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Panowie ale żem znalazł miejscówkę :D

Nie mam zdjęć bo nie wziąłem telefonu ale opisze pokrótce.

Miejscówka znajduje się całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Jest to taki jakby lasek wrzosowy, gdyż nie rośnie tam nie wiadomo ile wrzosów ale też nie mało. Od jednej strony miejscówka jest odgrodzona dosyć głęboką rzeką i cierniami, natomiast od innych stron odgrodzona ciężkim do sforsowania poszyciem, gdyż większość wrzosów jest połamana, lub leży swobodnie na ziemi, sam miałem dzisiaj problemy w dotarciu tam. teren jest bagnisty, w lecie duża ilość szerszeni co również może odstraszać ludzi. Ogólnie miejscówka trudno dostępna fortyfikacyjnie.

Co się tyczy przygotować miejscówki, w marcu będe musiał tam iść i wyciąć jeszcze kilka drzew prawdopodobnie siekierą żeby nie robić hałasu piłą. Ścięte gałęzie tudzież fragmenty drzew/ wrzosów będę również układał tak aby tym bardziej uniemożliwić dostanie się do spota.

Słoneczko jest niemal cały dzień gdyż miejscówka jest usytuowana w taki sposób iż leż pod linią przebiegu słońca od wschodu do zachodu.

Grzyby tam nie rosną, więc grzybiarzy nie będzie. W dodatku woda rzeczna jest w miarę czysta gdyż rok temu jak chodziłem tam na ryby to spotkałem kilka raków bardzo dobrze rozwiniętych. Dopowiem, że w mojej okolicy nikt więcej na ryby nie chodzi tak więc pod tym kontem jestem bezpieczny.


Co o tym myślicie? :)

A jeszcze jedno, jak wszystko ładnie ogarnę to może się tam zmieścić nawet do 200 roślin pełnosezonowych :)

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

Co planujesz na outdoorowy sezon 2014? 10 lata 2 miesiąc temu #99

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Poka foto, opis opisem ale jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów :)
Co cięcia drzew to najciszej będzie ręczną piłą "moja - twoja" Huk od uderzeń siekiery będzie niosło echo ale wszystko zależy od ukształtowania terenu.

powodzenia!?!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co planujesz na outdoorowy sezon 2014? 10 lata 2 miesiąc temu #100

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Oki zrobię fotkę jak tylko ponownie tam będę :)

Ale to nie są wiesz drzewa nie wiadomo jakie tylko gałęzie, ale ich jest masakryczna ilość. Także ostra siekiera i na hita będą leciały. :)

Byle by dobre nasłonecznienie tam było w lecie bo wszystko inne jest gitara.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany