Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Transport suszu

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #1

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Chciałbym podzielić się z wami pomysłami/sposobami na transport suszu.
Tu będą zebrane rodzaje, możecie je dowolnie modyfikować, wybierać to co Was interesuje, a możecie robić po swojemu. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że słynę z czasem nadmiernej ostrożności, więc niektóre mogą Wam się wydawać przesadzone, ale za to gwarantują sukces :D
Chyba, że traficie na psa wyszkolonego, wtedy nic wam nie pomoże... Ale kto widział takie kontrole? :P
I pamiętajcie, że główną zasadą jest spokój :bongo:

Nawet najlepiej zapakowany susz nie da Wam nic, jeśli będziecie się zachowywać nerwowo, za to zachowany pełen luz i spokój nawet przy żadnym pakowaniu może Wam nie raz uratować dupę.


Jednym ze sposobów na transport jest chowanie suszu, aby nie było czuć specyficznego zapachu. Przy mniejszych ilościach można skorzystać z mojego poradnika:
www.growlike.pro/forum/sprzet-dodatkowy/1728-bezpieczny-transport
Ale samo pakowanie to nie wszystko...

Transport jest uzależniony od wielu różnych zmiennych zakłócających jak np. wielkość miasta, w którym mieszkamy, obecność linii kolejowych, rodzaje dostępnych komunikacji, rzeki, zaludnienie itp. itd.


W dużych miastach bez problemu można transportować komunikacją miejską lub PKP!!!
Sam nie raz transportowałem w taki sposób. Wystarczy się przygotować.
Oczywiście trzeba popakować susz, aby zapach się nie ulatniał. Transportować można w torbie na ramię, plecakach turystycznych, torbach IKEA... Tylko trzeba się zachowywać normalnie!
Widzieliście na pewno nie raz ludzi z tobołkami, a ile razy widzieliście policję, która by sprawdzała co ów ludzie mają w środku??? No właśnie, tylko oni zachowywali się normalnie...
Dlatego przygotujcie się do transportu, wymyślcie sobie, że np. wracacie z wakacji w górach, wtedy ubierzcie się odpowiednio, możecie zapakować wystającą z plecaka karimatę, dla lepszego kamuflażu, albo kije do nordic walking.
Wszystko, co może się przydać w górach.

Albo możecie udać, że wracacie z działki.
Wtedy przed wyjazdem idźcie na bazarek i kupcie duże warzywa (ja osobiście ZAWSZE biorę pory). Na spocie spakujcie susz do toreb, ale koniecznie niech Wam wystają warzywa z tych toreb! Pory są idealne, bo tanie, widoczne i mają zapach, który nie każdy lubi :D

Jeśli wędkujecie to już teraz powinniście wpaść na ten pomysł :smoke:
Zamiast warzyw zabierzcie ze sobą ryby (jeśli zaczną się w drodze psuć macie świetny zapach maskujący :D ).

Możesz też wracać "na grzybiarza", postępujemy tak samo jak z warzywami.



Innym sposobem wykorzystywanym w pobliżu dużych miast może być TAXI.
Jeśli macie sporo suszu to chyba nie będzie Wam szkoda wydać 200zł na transport?
Opowiem Wam jak to robi mój znajomy.
Jako, że ma zbiorów sporo kg to nie zabiera się na raz, więc za każdym razem wybiera inną korporację TAXI, a kartę SIM kupuje na jeden sezon i korzysta z niej tylko do zamawiania taxi, po sezonie ją wyrzuca. Ma jedną zasadę: Jeśli coś mu nie pasuje w taksówkarzu to nie jedzie. Czasem to zły wyraz twarzy, czasem zbyt ładny samochód, czasem ubranie, po prostu jeśli nie podoba mu się to odmawia i dzwoni po inną. Patrzy i wie, jeśli ma jakiekolwiek obiekcje to nie i już.
Oczywiście umawia się z nim gdzieś, ale nie stoi z torbami, torby przed przyjazdem są kilka metrów od niego, a jak podjeżdża to dopiero prosi o otwarcie bagażnika. Po wejściu do samochodu mówi, że nie potrzebny będzie mu paragon, tym samym nie trzeba włączać taksometru (mówi, że jego kumpel jeździł kiedyś na taryfie i wie, że trzeba się dzielić z korporacją zarobkami), podaje adres gdzie będą jechać i ZAWSZE daje mu z góry więcej hajsu. Jak np. standardowo kurs kosztuje 120zł to daje całe 200 i pyta, czy tyle wystarczy? Jeśli podróż będzie trochę trwała, lub obawiacie się o zapach bo np. podczas pakowania przedziurawił się worek do pakowania to możecie jechać do Maca. Zapach fast fooda maskuje zapach, oczywiście proponujecie zestaw taksiarzowi, dzięki czemu już jest waszym kumplem i jedziecie!
Taksówki są rzadko zatrzymywane prze psy, a w razie czego to nie wasze... I wtedy jest słowo przeciw słowu...


Teraz skupię się na możliwości przewiezienia suszu własnym samochodem.
Po pierwsze jeśli mamy wybór to nie bierzmy wypasionej beemki z alufelgami, tylko ten rodzinny. Mamy nie rzucać się w oczy. Jakiś van rodzinny idealnie się nadaje, a jak mamy możliwość zainstalowania w nim fotelika dla dziecka to tylko może zadziałać na naszą korzyść. Oczywiście nie proponuję nikomu brać dziecka ze sobą, jak by nie było to narażamy siebie i tylko siebie!
Oczywiście tu też możemy jechać "na ogrodnika" z warzywami, "na grzybiarza", "na wędkarza", to co wymyślicie może się różnić, ważne, żeby nie rzucać się w oczy, a przy tym czuć się bezpiecznie i komfortowo w razie kontroli. Jeśli nie wzbudzamy zastrzeżeń to raczej nie będą nam trzepać auta, a jeśli jeszcze będziemy mieli zapchany samochód to nie będzie im się chciało.


Oczywiście zapraszam do Waszych spostrzeżeń i pomysłów!
I naturalnie, jeśli mamy np. 50 km do najbliższego większego miasta nie będziemy raczej zamawiać taxi...




ZAWSZE trzeba być gotowym na kontrolę, przemyślcie przed wyjazdem jak będzie wyglądała wasza kontrola, co będziecie mówić, przygotujcie kilka opcji do wyboru, a będziecie się mniej denerwować :D
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #2

  • Gwyhyr
  • Gwyhyr Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Na pohybel skurwysynom!
  • Posty: 246
  • Zebranych lumenów: 799
  •  

  •  

Wyobraź sobie teraz taką akcje jade jak zawsze swoim samochodem ze spotów (raczej zawsze nim pomykam nie zbyt zwraca uwage) w bagażniku 5 worków na tylnim siedzeniu 2 chyba 100l w nich same gałązki z 16 dużych krzunów. 11 rano pomykam 50km do domu a tu kontrola zesrany. Ale podszedl z alkomatem dzien dobry kontrola, dmuchłem dziekuje szerokiej drogi. Najbardziej przejebna akcja w życiu.
A ty masz świetne patent ale na na gotowy susz tam pare kg nawet a przewieź 15 2m surowych krzaków hmm?
,,Zaciągnij się zielem przyjacielu, to rozjaśni twój zamglony umysł..."
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Gwyhyr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SensiSoul,

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #3

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

I tu mamy świetny przykład jak dużo daje opanowanie :)
Ja nigdy bym czegoś takiego nie zrobił, dla mnie to zbyt niebezpieczne, wolę się przygotować i spędzić więcej czasu na spocie przy trymowaniu :P
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jointowy Kac

 

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #4

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

miałem identyczną sytuację z kontrolą trzeźwości i w środku się gotowało a na zewnątrz mina kamień i żarcik pod nosem. Myślałem, że powiozą mnie tymi radiowozami i moje worki na komisariat. Dlatego teraz jedzie przede mną kierowca z włączoną rozmową non stop sobie coś gadamy a że spoty niedostępne wjeżdżam tam motocyklem. Zakręcane beczki i foliowe worki trochę pomagają ale mimo to świeże zioło pachnie niemiłosiernie :pinch:

Raz wiozłem zielsko motorem w plecaku; szczyt głupoty :blink: Z tyłu pewnie waliło jak na szambowozem :ganja:

podstawa to zimna głowa i przemyślana akcja
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #5

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Koza napisał:
miałem identyczną sytuację z kontrolą trzeźwości i w środku się gotowało a na zewnątrz mina kamień i żarcik pod nosem. Myślałem, że powiozą mnie tymi radiowozami i moje worki na komisariat. Dlatego teraz jedzie przede mną kierowca z włączoną rozmową non stop sobie coś gadamy a że spoty niedostępne wjeżdżam tam motocyklem. Zakręcane beczki i foliowe worki trochę pomagają ale mimo to świeże zioło pachnie niemiłosiernie :pinch:

Raz wiozłem zielsko motorem w plecaku; szczyt głupoty :blink: Z tyłu pewnie waliło jak na szambowozem :ganja:

podstawa to zimna głowa i przemyślana akcja

Proponujem wrzucic do bagaznika albo tez do samych beczek ze dwa pudełka pochlaniacza zapachu ONA Block, bardzo dobry srodek przetestuj sobie na indoorku albo jak bedzisz cos suszył. Maladama mi go poleciła i musze przyznac ze robi swoje.

Ten twój kierowca to musi byc mocno dyspozycyjny, co chwile przecież cos tam kosisz hyhy

Autobus, kolej bardzo dobra jak ktos dziala na mała skale jak kosi sie wiecej to mimo wszystko pozostaje jedynie samochodów albo częściowe niewielkie harvesty, i trymowanie w lesie.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Pingwin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, biedra, Jointowy Kac

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #6

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Mam tylko jedna uwagę jeśli chodzi o taryfiarzy.
Ci starszej daty to najczęściej emerytowani policjanci, przyznaje że oni raczej mieli inne szkolenia niż narkotykowe ale jednak trzeba uważać.
pozdrawiam
p.s ja przed kosą zawsze jadę to sklepiku mięsnego przyzakładowego który jest w okolicy i tam robię zakupy, szczególnie asortyment mocno wędzony (boczek, kości wędzone itd) daje super kamuflaż!
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Koza, prometeusz

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #7

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

podstawa to nie spina,


a kolega od prometeusza co wozil ziolo taxowkami nie raz otarł się o przypał i to jest słaaaaby pomysł.


Wyobraź sobie np plecak pełen zioła... i taksówka kombi??

chociaż ja 250g wiozlem z taksówkarzem na kolankach ;) ale stuff byl zapakowany ze nic a nic nie pachniało a prosto ze spota jechalem. (pudelko na żywność + folia spożywcza + kawa w plecaku (nawet rozsypana luzem) do tego wypsikać sie perfumami jak pojebany i jarać szlugi na potege :D
nadpis?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Orzech.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Transport suszu 9 lata 6 miesiąc temu #8

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Co wy pierdolicie. Towar taxi? Dobrze zapakowany? Kurwa po trimowaniu kilograma to caly od stop do glow smierdzisz baka. Zamawianie taxi w takich okolicznosciach to narazanie sie na niepotrzebny stres i przypal.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS, Pingwin, KLICZKO, Szatyn, biedra, Tiger_Cat

Transport suszu 8 lata 2 miesiąc temu #9

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Ja używam roweru - chwalę sobie hehe , tylko po 30 KM można mieć dość OUT'a.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Transport suszu 8 lata 2 miesiąc temu #10

  •  Avatar
puszczacie jedno auto na zwiad przed soba i od razu sie inaczej jedzie..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany