Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #1

  • Leniwiec6
  • Leniwiec6 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 8
  • Zebranych lumenów: 1
Oto mój pierwszy post, będąc bardzo leniwym, lecz niecierpliwym wysiałem obecnie 20 automatów. Zrobiłem to zanim znalazłem to forum, jak dotąd pożytkowałem się informacjami po angielsku, a widzę, że Polska scena jest imponująca.
Do konkretów:
07.04.2017 - kupno oraz wysianie 20 pestek
3x sensi northen
3x sensi skunk
3x kalashnikov northen
3x afghan kush ryder
8x auto mazar (darmówki)
Czy te odmiany nadają się do tak wczesnego wysiewu outdoor?
Wszystko kiełkuje na eazy plugach.
Planuję wysadzić do rozkładalnych doniczek 11cm śr/11cm wys
Jak długo powinienem dać im rosnąć w pokoju (20C) i w pomieszczeniu gospodarczym (ściana przylega do domu)
Do okresu kiełkowania planuję zrobić dosłowny, tani growbox, dosłownie pudło wyłożone aluminium, mam wór 3W GROW LEDów, skill i lutownicę Jakiej mocy zrobić oświetlenie LED
Jako że to nie (mało) nadzorowany outdoor, jakie miejsce będzie najlepsze na tę porę roku? (nie planuję podlewać)
Tereny WLKP, czyli lasy, łączki, jeziorka, rzeczki, bagna.
Nie spodziewam się, że wszystko przeżyje, ale chciał bym aby nie umarło wszystko, pewnie zostawię 1 roślinkę w domku.

PS. Co do podlewania myślałem o 20L wiadrze i metodzie "na knota" nadaje się do małych roślin, czyli automat jak znalazł, i może folia wkopana pod ziemią do kolekcjonowania wody podczas deszczu?, jako że nie planuję aktywnie się opiekować tymi knypkami to mogło by się przydać na wypadek suszy.
PPS. jakiej ziemi użyć? nie planuję iść w specjalistyczne gleby z grow shopów, wystarczy zwykła rozsadowa? jakiś konkretny producent? dodać perlit? i czy podlewać neutralną kranówą (ph7) czy dodawać coś ekstra do gleby.
Głupiec który napracuje się za 10 myśląc, że jest leniwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #2

  • Chuck
  • Chuck Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • 4:20
  • Posty: 361
  • Zebranych lumenów: 545
  •  

  •  

Automaty wszystkie nadają się do wysiewu w polsce ale tak z początkiem maja one kwitą nie pod względem światłą ale pod wzgledem wieku zazwyczaj po 20-30 dniach czasem nawet dłużej. Jeśli je zestresujesz na początku to poźniej karły Ci porosną. Eazy plugi są dobre tak samo jak krązki torfowe ale ja i tak wole wode na wacik kiełek i do ziemi.

Szukaj miejsca z mała wilgotnoscia bo automaty szybko plesnieją jak nie chcesz ich pryskać. Dodaj hydrożel i perlit to wode lepiej bd trzymać gleba. Ziemia kwiatowa z dolomitem przekopać ze spotową i dodać azofoska garsć.
Give me the sun I'll give you the buds
I don't have gun so don't call the caps

Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #3

  • Leniwiec6
  • Leniwiec6 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 8
  • Zebranych lumenów: 1
OK rozumiem wytrzyma w dziczy bez podlewania lub knota, i unikać terenów podmokłych, lepiej polanka.
Ile trzymać sadzonki pod LEDem? Mogę zbudować boxa o dowolnej mocy LEDów. Pewnie wrzucę na 24h na lepsze rośnięcie.
Tylko ile mocy im zapodać? (box wyjdzie prawdopodobnie 40x50cm)
Co do stresu planuje je przyzwyczaić do chłodu, I czytałem że do transplantacji i wyjścia z szoku pomaga Asahi SL, można krzaczka spryskać zaraz po posadzeniu i będzie mu o wiele lepiej.
Głupiec który napracuje się za 10 myśląc, że jest leniwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #4

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Leniwiec6 napisał:
OK rozumiem wytrzyma w dziczy bez podlewania lub knota, i unikać terenów podmokłych, lepiej polanka.
Ile trzymać sadzonki pod LEDem? Mogę zbudować boxa o dowolnej mocy LEDów. Pewnie wrzucę na 24h na lepsze rośnięcie.
Tylko ile mocy im zapodać? (box wyjdzie prawdopodobnie 40x50cm)
Co do stresu planuje je przyzwyczaić do chłodu, I czytałem że do transplantacji i wyjścia z szoku pomaga Asahi SL, można krzaczka spryskać zaraz po posadzeniu i będzie mu o wiele lepiej.

Możesz zobaczyć moją relację z zeszłego roku. Sadziłem sezonówki bez podlewania i bardzo sporadycznie do nich zaglądałem...
Jeśli chodzi o uprawę bez opieki to polecam sezonówki ale AF chyba też dają radę bez stresu tak jak pisał Chuck :peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #5

  • Leniwiec6
  • Leniwiec6 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 8
  • Zebranych lumenów: 1
Dzięki za porady, kiepski ze mnie rolnik, jakieś rady na koniec?
Jak roślinki dojdą to zbuduję i zaprezentuję wam najtańszą stacje to vapingu, z regulacją temperatury, to nadal jest tylko koncept jak na razie. Całość powinna zmieścić się w 100zł.
I nadal się zastanawiam ile dać im światła w domu, mam zasilacze 28W i 72W.
Głupiec który napracuje się za 10 myśląc, że jest leniwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #6

Poczekaj do maja co najmniej, nie daj się zwieść obecnie ładnej pogodzie bo noce dalej zimne. Jak chcesz Afghan Kush to możesz dokupić sobie kilka ganjafarmer.com.pl/964-afghan-kush-ryder.html bo jest fajne promo na tą drogą odmianę a fajnie rośnie. Reszta jak wyżej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Mazar

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #7

  • Leniwiec6
  • Leniwiec6 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 8
  • Zebranych lumenów: 1
Hydrożel obowiązkowo? ceny odstraszające.
Głupiec który napracuje się za 10 myśląc, że jest leniwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #8

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Leniwiec6 napisał:
Hydrożel obowiązkowo? ceny odstraszające.

np 20 zł za kg to dużo?
- rośliny doniczkowe: 1 gram suchego hydrożelu na 1 litr gleby
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #9

  • Leniwiec6
  • Leniwiec6 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 8
  • Zebranych lumenów: 1
Widać patrzałem w złych miejscach, bo znalazłem tylko zabójcze ceny...
I na koniec, stawiać wszystko na jedną kartę? (1 spot)
Czy może pójść na spacerek i zaznaczyć GPSem spoty aby do nich później wrócić.
Mniejsza szansa kradzieży lub zwierzyny, lub po prostu kiepskiej lokalizacji.
Głupiec który napracuje się za 10 myśląc, że jest leniwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Automaty outdoor na dziko, bez nadrozu, proszę o porady. 7 lata 2 tygodni temu #10

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Albo rybka albo akwarium, jak masz chęci i czas szukaj kilka spotów bo jak Ci trafia jednego to zostaniesz z niczym, chyba że u siebie na podwórku :P
Jeden spot łatwiej utrzymać, dopieścić

40af na 5m^2 od Gołego



jak się później okazało były to semiauto :side:







sorry za OT







:woohoo:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SensiSoul, ElPolako., ufolud, Pingwin
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany