Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • OFF
  • OFF Avatar
Witam
Po paruletnich zmaganiach z roslinami zauwazylem , ze popelnialem wciaz jeden i ten sam blad. Ubzduralem sobie , ze korzenie szukajac wody beda sie rozrastac szybciej i lepiej jak zaczne podlewac je przy samych sciankach doniczki.
Nic glupszego nie moglem wymyslec!!! Od samego poczatku roslina "pokazyje nam jak mamy ja podlewac. Tak , tak pokazuje!
Zaczne od poczatku a mianowicie od momentu kiedy przesadzalem rosliny do docelowych donic ,otoz 6h wczesniej zostaly podlane az woda przelewala sie , wiec normalnie ze ziemia bedzie wilgotna ,zbita lekko i w momencie przesadzania nic sie nie "rozsypie" w dloni. Ku mojemu zdziwieniu ,ziemia byla wilgotna tylko w gornej czesci medium a im glebiej tym gorzej,korzenie w poszukiwaniu wilgotnosci zaczely rosnac do gory nie siegajac nawet dna (nie wszystkie).
Podstawowym bledem bylo wlasnie podlewanie roslin po "zewnetrznej stronie" (jesli mozna to tak nazac :silly: ), cala woda znajdywala sobie ujscie po jednej stronie rosliny , czasami po kilku ale to i tak bylo zle. Bryla korzeniowa byla gesta i rozrosnieta ale tylko z jednej strony ,z tej gdzie woda "uciekala".
Oprocz oprysku przed podlaniem NALEZY podlewac rosliny kolo lodyzki , a z biegiem czasu rozpietosc lisci pokazuje wlasnie jak daleko od lodygi mozemy podlewac rosline. Oczywiscie to sie tyczy tylko momentu wegetacji i przyrostu bryly korzenioowej wraz ze wzrostem rosliny. Dorosla roslina jest na tyle rozrosnieta ze podlewanie juz nie ma pozniej az tak ogromnego znaczenia jak na samym poczatku.
Reasumujac moje marne wypociny :
Od samego oczatku do przynajmniej 2-3 tyg wegetacji sposob [podlewania w/g mnie odgrywa najwazniejsza role.
Ja robilem ten blad experymentujac ale Wy tego nie musicie robic!!!

Pozdrawiam FAK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 6 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

FAKu :)

Oczywiście popełniłeś błędy w podlewaniu i Szacunek, że się przyznałeś.

Dodać trzeba jeszcze, że podlewanie jest ważne do samego końca życia roślinek, a nie tylko w czasie wegetacji.
Trzeba wkładać w to troszkę starania i nie lać na pałę wody ... szybko itp...
Osobiście podlewam bardzo powoli tak aby ziemia nasiąkła jak w największym stopniu.
Podam przykład ... biorę kubek plastikowy 400ml napełniam go płynem ... podlewanie zaczynam i środka donicy, przechodząc na obrzeża.
Nie lejemy w jedno miejsce !
Podlewam powoli, aby nic nie wyciekało dołem ... chociaż czasami się zdarzy gdy medium jest przesuszone.
Po tym zabiegu daje jakieś 10min czasu każdej donicy i powtarzam zabieg :)

Gwarancje mamy taką, że praktycznie każda odnoga korzeni rośliny będzie pobierała pożywienie.

To chyba na tyle :P

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Whisky Haze, Cichy Bob, ufolud, mpo95,

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #3

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

Nie bez powodu na wielu filmach 'instruktażowych' świeżo szykowaną do GROW donicę wypełnioną medium zalewa się w wannie wodą po brzegi i odstawia na kilka godzin, aby nadmiar wody spłynął przez dziurki w donicy. Całe medium jest mokre, nadmiar zdrenowany... Zasadniczo tak samo powinno wyglądać każde podlewanie, ale w praktyce wiemy, że choć środek medium jest wilgotny, o tyle powierzchnia medium może zachowywać się wręcz HYDROFOBOWO. Zamiast wciągać wodę, utrzymuje ją na powierzchni... i tu jest pies / czy KOT :dry: pogrzebany ! :talk:

To kluczowy moment z kilku względów:
a) jest niewygodnie
b) ryjemy w boxie, a jak wiemy, gdy ryjemy nie jest bezpiecznie :)
c) spieszymy się więc zalewamy więcej myśląc: MOŻE WAGA 'WEPCHNIE' WODĘ.. nic bardziej mylnego. Odklejona od donicy przesuszona ziemia daje choćby jedną drogę ucieczki wodzie z góry na gół... wszystko nagle przyspiesza, woda znika... my zaczynamy podlewać następną...

W efekcie zamiast nabić wodą medium zmarnowaliśmy dawkę wody z nawozami, która zwilżyła suchą powłokę z góry i spłynęła bokiem poza donicę.

Z własnego doświadczenia wiem, że zawsze warto przejechać palcami wokół donicy, aby maksymalnie zniwelować 'drenaż' wokół niej, potem siadam na dupie i bardzo powoli zalewam. Tylko to daje gwarancję, że medium jest faktycznie nawilżone i nie ma zbyt dużo suchych 'obszarów' wewnątrz bryły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • OFF
  • OFF Avatar
Wlasnie po to jest ten topik , zeby podzielic sie swoimi doswiadczeniami praktycznymi.
Sposob w jaki Golas opisal juz znam i tak tez podlewam- daje 0.5l i po 15 minutacgh nastepne a jak duze panny i potrzebuje wiecej to i wiecej takich rund :)
Acep i z Twojego sposobu tez korzystam , bo nie zawsze mam tyle czasu ile potrzeba i podczas podlewanie leje po paluszku :whistle: , ktorym w tym samym czasie grzebie delikatnie w ziemi na glebokosc nie wieksza jak 3-4cm. Czasami tez jak widze ze woda zaczyna lekko zatrzymywac sie , to podnosze ja i przechylam w tym kierunku w ktorym chce zeby woda przeplynela.
Czasami ro bie tak , ze podleje duza dawke naraz pozwalam jej szybko znalesz ujscie a jak juz to zrobi to przechylam donice tak ,zebvy woda zaczela nasiakac w przeciwnym kierunku od "ujscia" ale to juz rzadkosc.


pozdro i dzieki za podpowiedzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #5

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

haaaaa

to jestem swierzakiem i to ostro nigdy nie zwracalem uwagi zawsze szybko kuban oranzady na rosline i po wszystkim
hmmmm naprawde ma to znaczenie
pozdrowki B)
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #6

  • Prosty człek
  • Prosty człek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zielony uspokaja :)
  • Posty: 355
  • Zebranych lumenów: 538
  •  

  •  

Bo jak się ktoś za bardzo rozczuli nad roślinkami, to tak wychodzi :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #7

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

glock napisał:
haaaaa

to jestem swierzakiem i to ostro nigdy nie zwracalem uwagi zawsze szybko kuban oranzady na rosline i po wszystkim
hmmmm naprawde ma to znaczenie
pozdrowki B)

dokładnie :) nie jesteś odosobniony glock. Ja po prostu zacząłem się zastanawiać co się dzieje, skoro leje, a liście klapnięte i tak w kółko. A tak naprawdę dopiero jak zaobserwowałem jak znikają nawozy (... i siano) przemyślałem mocno temat :)
Ostatnio w boxie miałem 3 donice 11-litrowe z AFami mazarxak47 od grzesia pozostawione samopas na 2,5 tygodnia (wiem! to grzech :sick: ). Przed wyjazdem podlewałem je godzine! i wcale nic marnowałem pożywki, po prostu lałem bardzo powoli. Jak wróciłem po 2,5 tyg donice były tak lekkie, jakby były puste, ale dziewczynki zdrowe, popuchnięte, odbarwione... gotowe do kosy :) AH! Ale się cieszyłem powiem wam, tym bardziej, że palonko wyszło PREMIUM! :smoke:
:peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS, Alien

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #8

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

przy sadzonkach najlepiej podlewac malo a czesto - pod lodyge

ogolnie zauwazylem, ze podlewanie ziemi to straszna mordega, polecam przejscie na kokos - wszystko chlonie jak gabka podlanie planta niezaleznie od stadium i od przesuszenia gleby zajmuje kilkanascie sekund
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Natural.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #9

  • stu
  • stu Avatar
zawsze podlewam powoli - zazwyczaj butelką 1.5l i w trybie PLUSK-PLUSK :D chlup-chlup jedna donica druga trzecia czwarta piąta i do końca i potem znowu od początku i do oporu tak powtarzam aż zacznie wyłazić z dołu - a czasem jak wyłazi z dołu do podstawki to czekam czy sobie ziemia nie zassa z powrotem, jak nie zasysa to wylewam to w pizdu


wychodzę z założenia że takie intensywne mocne podlewanie na granicy przesuszenia gleby daje najlepsze efekty - ale wiadomo jest z tym jebania co niemiara ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

JAK PRAWIDLOWO PODLEWAC ROSLINY 10 lata 5 miesiąc temu #10

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

Ambafatima napisał:
polecam przejscie na kokos - wszystko chlonie jak gabka podlanie planta niezaleznie od stadium i od przesuszenia gleby zajmuje kilkanascie sekund

to fakt, kokos jest pod tym względem rewelacyjny. Do tego wydawałoby się, że to sypkie cholerstwo wyschnie w pół godziny, a wilgoć trzyma w środku naprawdę długo. Nie mówiąc o tym, że zapas medium na cały namiot przynosi się do chaty w małej siatce :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany