Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkie jadalne wynalazki z dodatkiem Cannabis ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Robimy kosmiczne masełko

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • Prezes
  • Prezes Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Biurokrata
  • Posty: 382
  • Zebranych lumenów: 157
Masło z zawartością THC jest podstawowym składnikiem potraw mających właściwości psychoaktywne .

Jak je wykonać ? Otóż potrzebujemy :

-kostka masła 200-250g z zawartością 82% tłuszczu . Margaryna czy też inne mixy tłuszczowe nie nadają się ze względu na dużą zawartość wody w ich składzie .

-około 20-30g konopi . Mogą być liście przytopowe ,które oblane są żywicą,ale ich musi być znacznie więcej !



Zioło rozdrabniamy w młynku bądź też ręcznie (im drobniej tym lepiej) , jeżeli mamy do czynienia z liśćmi to siekamy na drobne kawałeczki .

Następnie na gaz stawiamy garnek średniej wielkości (no chyba ,że jest dużo liści no to wiadomo ,że większy) nalewamy do niego wody około 2-3cm wysokości .Woda ma za zadanie nie dopuścić żeby masło nie zaczęło się palić .

Po kilku minutach jak woda zacznie się gotować dodajemy masło i czekamy aż ładnie się roztopi w garnku . Jak już masło się rozpuści wsypujemy składnik "X" czyli marihuanę :)

Powoli zaczynamy mieszać zawartość garnka i zmniejszamy ogień do minimum ,żeby delikatnie się nam to wszystko gotowało . Samo gotowanie powinno trwać około 2 godziny. Z czasem masło nabierze zielonkawego koloru , a zioło sczernieje.

Ważne aby co jakiś czas dolewać trochę wody , bo jak wiemy woda lubi wyparowywać podczas gotowania .

Następny krok to przygotowanie pojemnika najlepiej plastikowego.

Teraz musimy oddzielić masło od zużytego materiału konopnego , do tego najlepiej nada się pielucha tetrowa bądź pończochy lub pończochy od swojej baby ;)

Przecedzamy materiał do pojemnika , wkładamy go do lodówki , a zużyty materiał wyrzucamy .

Po nocy spędzonej w lodówce masło nabierze stałej konsystencji i oddzieli się od wody.
Wodę oczywiście wylewamy bo nie przyda się nam do niczego ;)

Gotowe masło będzie wyglądać mniej więcej tak :
zdjęcie cannabis.info

Takie oto masło możecie stosować do przygotowania innych potraw lub do smarowania kanapek , jak kto woli :)

UWAGA ! Za duża ilość masła może wam zrobić "kuku" ,przyjmując w pokarmie THC przyswajacie 100% thc ,a nie 20-30% jak się ma to w przypadku palenia .

I jeszcze jedno - CIERPLIWOŚCI ! Masło przyjmowane w taki sposób zaczyna działać po około 45 minutach - godzinie . Wiec przypadkiem nie próbujcie "poprawiać" ;)


życzę wszystkim przyjemnej zabawy z tym wynalazkiem B)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Prezes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Mr. Green, Bongjour, Wild, Alien, , Wesołych Świąt

 
 
 

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 7 miesiąc temu #2

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Składniki wejściowe znamy, a ile gotowego masełka wychodzi po zakończeniu procesu produkcji?
(Mleczko - Makumba w dość dużej ilości odparowuje a masełko?)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 7 miesiąc temu #3

  • Szatyn
  • Szatyn Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • Posty: 1145
  • Zebranych lumenów: 2861
  •  

  •  

Mi z 3 kostek 250g zawsze wychodzą dwie kostki około 250 g. Zawsze gdzień coś ucieknie, tylko że ja zawsze robię masełko z resztek: popcornu, liści i łodyg a co do gotowania to u mnie się gotuje cały dzień na malutkim ogniu.
Może dla tego ucieka tyle masła. Ale polecam własny wyrób masełka :)

Pozdrawiam :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • Zakwas
  • Zakwas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 180
  • Zebranych lumenów: 852
  •  

  •  

Zabraklo w tej instrukcji na maslo jednego bardzo istotnego punktu. Po zmieleniu/pokruszeniu tematu zalecane jest jego wygotowanie okolo 4-5 razy. Ja robie to tak ze zalewam material zimna woda, nastepnie doprowadzam do wrzenia, gotuje 5 minut. Odlewam wode, zalewam kolejny raz zimna, doprowadzam do wrzenia, gotuje 5 min itd. Po 5 gotowaniu woda powinna byc juz wzglednia czysta.

Nastepnie postepujemy zgodnie z przepisem. 2-3 cm wody, maslo, mj i dajemy sie wszystkiemu spokojnie bulkac.

Po takim zabiegu koncowy produkt jest pozbawiony jest zielonego koloru i ziemistego smaku.

Warto tez na samym koncu, majac juz sciety blok masla konopnego wrzucic go na maly ogien i doprowadzic do ok 150st. Pozbywamy sie w ten sposob resztek wody z tluszczu, co zapobiega wystepowaniu plesni przy dluzszym przetrzymywaniu w lodowce. UWAGA podgrzewajac maslo resztki wody potriafia mocno bulkac i pryskac. Warto zaopatrzyc sie w termometr, zeby nie przesadzic z temp.

Gdyby ktos nie spozywal z roznych wzgledow tluszczow zwierzecych to zamiast masla polecam olej kokosowy. Posiada takie wlasciwosci ze w obrobce jest nawet latwiejszy niz maslo klarowane (m.in wyzsza temp dymienia). Dodtkowo mozna stosowac zewnetrznie ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Zakwas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Mr. Green, Koza, Bongjour, Wild, Jacek, Wesołych Świąt

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 5 miesiąc temu #5

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Zakwas napisał:
Zabraklo w tej instrukcji na maslo jednego bardzo istotnego punktu. Po zmieleniu/pokruszeniu tematu zalecane jest jego wygotowanie okolo 4-5 razy. Ja robie to tak ze zalewam material zimna woda, nastepnie doprowadzam do wrzenia, gotuje 5 minut. Odlewam wode, zalewam kolejny raz zimna, doprowadzam do wrzenia, gotuje 5 min itd. Po 5 gotowaniu woda powinna byc juz wzglednia czysta.

Nastepnie postepujemy zgodnie z przepisem. 2-3 cm wody, maslo, mj i dajemy sie wszystkiemu spokojnie bulkac.

Po takim zabiegu koncowy produkt jest pozbawiony jest zielonego koloru i ziemistego smaku.

Warto tez na samym koncu, majac juz sciety blok masla konopnego wrzucic go na maly ogien i doprowadzic do ok 150st. Pozbywamy sie w ten sposob resztek wody z tluszczu, co zapobiega wystepowaniu plesni przy dluzszym przetrzymywaniu w lodowce. UWAGA podgrzewajac maslo resztki wody potriafia mocno bulkac i pryskac. Warto zaopatrzyc sie w termometr, zeby nie przesadzic z temp.

Ja wygotowałem 2x, czuć roślinkę w zapachu masełka, w ciastkach które zrobiłem nie czuć już praktycznie nic, ani w smaku, ani w zapachu:)

:peace: Peace&Pot :ganja:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 5 miesiąc temu #6

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

polecam również sklarować masło przed dodaniem mj,co by się nie przypalało podczas długiego smażonka ;)


mam jeszcze trochę zamrożonego masełka,jest odrobinę za słabe i może mógłbym je jeszcze raz przesmażyć z mj??
niby masło klarowane można wielokrotnie podgrzewać ,ale nigdzie nie znalazłem informacji czy tyczy się to również rozmrożonego?
może ktoś ma jakieś doświadczenie z mrożonym nabiałem?


pozdr
:peace:
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez AS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 3 miesiąc temu #7

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

Podbijam temat






Składniki
-masło ekstra o zawartości tłuszczu 82% 275g

-152 gramy przy topowych listków oraz mini bobków z rośliny Speed Quenn

-woda czysta filtrowana




to co potrzebujemy czyli Akcesoria
-duży garnek

-miarka

-drewniana łyżka

-słój

-pojemnik

-gaza

-pończocha do wyciśnięcia masła z zieleniny

-metalowa miska

-mniejszy garnek





Czynności



Wypłukiwanie



Płukanie numer 1

Do dużego garnka wlewamy 3 litry przefiltrowanej wody a następnie dodajemy listki i bobki.Trzy litry wody gotuje sie ok 15 minut.


Płukanie numer 2

Po 15'nastu minutach gotowania wodę wylewamy przez sitko, odcedzamy mj. Ponownie wrzucamy do garnka i zalewamy 3 litrami wody.Gotuje kolejne 15 minut.
Płukanie numer 3

Po 15'nastu minutach gotowania wodę wylewamy przez sitko, odcedzamy mj.​Tym razem już objętość liści zmniejszyła się więc do garnka wlewamy 2 litry zimnej wody.






Płukanie numer 4



Po 15'nastu minutach gotowania wodę wylewamy przez sitko, odcedzamy mj.​

Rozpuszczanie masła

​Masło rozpuszczamy w kąpieli wodnej.

Za pomocą garnka i metalowej miski.

Do garnka wlewamy szklankę-dwie wody, kładziemy na to miskę metalową.




Gotowanie masła




Do zieleniny dodajemy roztopione masło, zalewamy 1,5 litra ciepłej wody i gotujemy przez połtora godziny .

Na zmniejszonym gazie, aby woda lekko bulgotała, od czasu do czasu mieszamy łyżka.



Po upływie czasu na wierzchu powinien pojawić się tłuszcz, a woda lekko zmienić kolor.



Przelewanie do słoika/pojemnika i studzenie



Przewalmy przez sitko lub gazę płyny do słoja lub pojemnika.Powinno być widać na wierzchu pływający tłuszcz ale masło jest jeszcze w roślinie.
Następnie za pomocą pończochy, wrzucamy do niej wszystką zieleninę i mocno przecedzamy teraz wyciskamy nasze masełko.



Schładzanie i leżakowanie


Masło odstawiamy do ostygnięcia w słoju/pojemniku z pokrywką, a następnie wkładamy do lodówki.
Gdy masło stężało odcedzamy od płynu.
masło przekładamy do innego pojemnika



masełko zostawiamy na cała noc,nazajutrz masło odcedzamy od wody.

Masło przekładfamy do mniejszego pojemnika.

Pojemnik ten wkładamy do lodówki,by masło wtedy stwardniało.



Do masła można dodać naturalnego konserwantu czyli szczyptę soli jeżeli masło ma postać dłużej.





Masła z tego przepisu wychodzi koło 200 gram




Miłej produkcji :talk: :talk:



pozdrówki B)
peace :peace:






żródło -trawka
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Alien.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 3 miesiąc temu #8

  • UF
  • UF Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 130
  • Zebranych lumenów: 227
Kiedyś w końcu może zrobię masełko, a później ciasteczka. Jadłem ciasteczka zaprzyjaźnionego kolegi z innego forum i na prawdę zasmakowały mi pod względem mocy jak i smaku :D

Glock, to przepis z innego forum :)
Tak tylko czysto informacyjnie napisałem :D



:ganja: :peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 2 miesiąc temu #9

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Panowie, zostalo mi okolo 70-80g przytopowych lisci z zywica. Kilka mini popcornow tez tam jest. Czy taka ilosc starczy zeby bawic sie w zrobienie kostki maselka czy raczej nie ma sie co bawic z taka iloscia i lepiej zrobic nalewke ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne masełko 10 lata 2 miesiąc temu #10

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Spokojnie wystarczy na masło i nalewkę nawet na podwójne porcje.
Nalewke robiłem z 20g ścin na 0,5L spirytusu i miażdży mocą a na masło poszło 30g; efekt jak wyżej. zależy jak będziesz to dawkował.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany