Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ !

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 5 miesiąc temu #321

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Sądzę, że problem może być też z mokrą glebą. :ganja:
Korzenie miały bardzo mokro i zwyczajnie przestały się rozwijać.
Można napisać, że się "zadusiły".
I to jest najczęstszy powód zatrzymania wzrostu roślin.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 4 miesiąc temu #322

  • Method
  • Method Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 272
  • Zebranych lumenów: 519
  •  

  •  

Witam wszystkich serdecznie!

Kupiłem ostatnio zestaw do uprawy w skład którego wchodzą następujące rzeczy:
1x Dark Room 60 R3.00 (60x60xh170cm)
1x Kabel sieciowe trójżyłowy z wtyczką 1,5m
5x Opaska zaciskowa od 60 do 165 mm
1x WENTYLATOR AXIAL-FLO 125 TURBO
1x Kabel sieciowe dwużyłowy z wtyczką płaską
1x Wieszaki do lamp Lumii Lift 10kg !!!
2x Karabińczyk fi 4mm
1x COOL TUBE -fi 125mm 30/40cm
1x Pół-elektroniczny zasilacz HPS/MH XTRASUN 250W, miękki start
1x Programator czasowy cyfrowy
1x Filtr PRO 240 - 280 m3 / godz, fi 125 mm
4x Donica plastikowa kwadratowa 9L (23x23xH24cm)
4x Podstawka pod doniczkę kwadratową 9L
1x Zestaw nawozów Plagron Gleba 1m2
1x Plagron Light-MIX 50L
2x Przewód wen. Dospel ALU, miękki 125mm 1m
1x Osram PlantaStar DUAL 250W


Chciałem się zapytać czy konieczne jest tutaj kupowanie wentylatora wpuszczającego powietrze? Ew. czy mieszający + ten AXIAL-FLO 125 który jest w zestawie dadzą radę spokojnie? (tego Axiala podłączam do Cooltube) Kupować jeszcze jonizator?

Jeszcze jedno pytanie. Te rury, które są w boxie na których ma wisieć lampa, filtr czy co tam chcę to mam dobrze ustawione czy muszę mieć na odwrót? Plik w załączniku, bo mam problem z galerią.

Pozdrawiam i życzę wesołych oraz spokojnych świąt wszystkim :peace:
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 3 miesiąc temu #323

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Rury sobie ustawiasz tak zeby ci wygodnie bylo wszystko powiesic im krotsze polaczenia wentylacyjne i im bardziej napiete gladkie jest ciszej. Wysysajacy CI wystarczy otwierasz klape na dole i samo sie zasysa swierze powietrze.
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 3 miesiąc temu #324

  • Method
  • Method Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 272
  • Zebranych lumenów: 519
  •  

  •  

Dzięki za odpowiedź Kowalsky.
Chciałem zapytać jeszcze czy mogę kable normalnie tak sobie puścić jak tutaj dołem boxa żeby wychodziły przez otwór wentylacyjny? To chyba nie jest problem żaden? Poza tym właśnie przez te otwory wentylacyjne w boxie (Secret Jardin 60) ucieka trochę światła na zewnątrz, ale nie dużo - to stanowi jakiś problem czy to normalne? Wentylatory mają działać cały czas w boxie, nawet jak lampy są wyłączone? Jak tylko wrzucę ziarno do ziemi to mam od razu odpalać lampę i trzymać ją w docelowej odległości? (25-30cm)
Wybaczcie jeśli zadaję głupie pytania, jednak pewnych rzeczy się wole upewnić zanim wystartuje :)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 3 miesiąc temu #325

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

eee tam, onie nie są głupie tylko hmmm raczej na poziomie gimnazjum ;)
kable mozesz tam póścić, tylko tak by nie lezały na ziemi
wenty mają chodzić cały czas, ale podczas wegu jak nie masz kłopotów z temperatura to mozesz wyciąg wyłączyć lub dac go pod taimer by włączał sie co jakis czas po to by zwiększyć wilgotność

zanim włozysz pestki do wody to odpal namiot na 24h i sprawdź warunki jakie masz w namiocie!!!!

jeśli jest ok to mozesz kiełkować
co do odległości od siewek to poczytaj topik od Szatyna i zrób jak kolega i bedzie git
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 6 lata 1 miesiąc temu #326

Cześć wszystkim.
szybkie głupie pytania, no ale co zrobić.
BHO nadaje się na mieszanie z olejem kokosowym jak w tym artykule ? www.growlike.pro/forum/artykuly-informacje/2846-dawkowanie-oleju-konopnego-dla-dzieci-oraz-osob-rozpoczynajacych-terapie .
butan odparowuje w piekarniku bez podciśnienia, czyli raczej nie jest 100% czysty
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 5 lata 4 miesiąc temu #327

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Dobry Wieczór, :)

Ja z pytaniem odnośnie EC pożywki w uprawie glebowej. Czy jest jakaś tabelka podobna do tej w hydro, czy w glebie EC jest na tyle mało istotne, że nie ma takowej?
Pytam bo kolejny projekt chciałbym odpalić w stylu podręcznikowym i zobaczyć efekty.

Pozdrawiam :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 5 lata 4 miesiąc temu #328

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Ja w glebie staram się na początku utrzymywać EC 1,2 i potem jak już zaczynają kwitnąć daje do EC 2,0
i rośnie całkiem dobrze bez większych problemów. :)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 5 lata 4 miesiąc temu #329

  • Mr. Green
  • Mr. Green Avatar
  • Offline
  • Admin
  • Jestem energią !
  • Posty: 392
  • Zebranych lumenów: 175
Nie piszcie bzdur i do tego w nie odpowiednich działach.

:peace:
Żyjemy aby Doświadczać !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Drogi początkujący zanim założysz niepotrzebny Temat zadaj pytanie w pierwszej kolejności TUTAJ ! 5 lata 4 miesiąc temu #330

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Jaka może być przyczyna karłowacenia plantów ?
Kumpel posiał kilka automatów i sezonów z nasion z palenia i to że urosły niskie to jeszcze nie problem ale liście takie mikro że hej.
Postaram się dodać zdjęcie jak mi ziom prześle.

Doniczki 3.2 litra , lampa LED chińczyk 400 watt.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany