Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nawilżacz za niecałe 30PLN

Nawilżacz za niecałe 30PLN 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Nawilżacz za niecałe 30PLN


Chciałbym się podzielić moim pomysłem na budowę nawilżacza za małe pieniądze, ale dopasowanego do KAŻDEGO boxa.
Najdroższym i najważniejszym elementem jest głowica do tworzenia pary wodnej, generator pary wodnej, jonizator, fogger czy jeszcze inaczej, nazewnictwo jest przeróżne. Koszt tego w moim przypadku to 18PLN wraz z zasilaczem i przesyłką.
Kolejnym ważnym elementem to zbiornik na wodę. I tu już każdy dopasowuje zbiornik do tego ile ma miejsca. Im większy tym lepiej bo wody trzeba będzie dolewać rzadziej:)



Ale właśnie o ten zbiornik chodzi bo wystarczy nawet słoik 0,5L, ale trzeba będzie często dolewać wody. Nie wszędzie zmieścimy fabryczny nawilżacz, a ten zmieścimy tam, gdzie zmieścimy zbiornik, więc jeśli zmieści się nam wiadro 15L to bierzemy wiadro, ale jeśli zmieści się tylko jakiś kubełek to bierzemy ów kubełek, Ja użyłem baniak 5L na wodę destylowaną.


Cały problem polega na tym, że głowica musi być na odpowiedniej głębokości pod lustrem wody, aby działała optymalnie. Jeśli będzie nad lustrem to nie będzie działać, a zbyt nisko też nie zadziała... Ja doszedłem do optymalnej głębokości zanurzenia najlepszą metodą "prób i błędów":)

Oczywiście można kupić gotowy pływak, ale Ja osobiście wolę zawsze zrobić coś samemu. Oprócz samego pływaka trzeba rozwiązać jeszcze jeden problem, otóż to chlapie na dość duża wysokość, co przy mniejszych pojemnikach może powodować problemy bo może się okazać, że 1/3 wody wydostaje się ze zbiornika tym chlapaniem, a nie w postaci pary wodnej.
Na to też jest rozwiązanie:)



Sam pływak robię ze styropianu, który przytwierdzam do głowicy zaciskami do kabli. Tu niestety pozostaje złota zasada "prób i błędów", ale nie powinny testy zająć Wam dłużej niż 30 minut. Gdy już zrobimy stabilny pływak, który będzie utrzymywał głowicę na optymalnej głębokości, nazwijmy ją po wojskowemu "peryskopową" to czas na zrobienie "daszka". To coś, co będzie powstrzymywało to chlupanie wody z głowicy. Ja zrobiłem to z kawałka jakieś pokrywki od czegoś bliżej nie określonego, które znajduje się w odległości kilku cm od lustra wody, a trzyma się to wszystko na wykałaczkach wbitych w styropian i wciśnięte jeszcze to wszystko na kabel od głowicy.



Pewnie czytając to myślisz, że jest to bardzo ciężko opisane i ciężko będzie Ci to powtórzyć... Ale nic bardziej mylnego!:) Tu zapodaję zdjęcia po których wszystko stanie się jasne.




autor: prometeusz









Jeśli jest to w dalszym ciągu mało czytelne to proszę pisać, postaram się to rozpracować na atomy, żeby było łatwiej.
Ale to tylko moje zdanie...
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Nawilżacz za niecałe 30PLN 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Większość z nas korzysta z gotowych nawilżaczy.
Wielu też wykonuje je (podobnie jak Ty) samodzielnie.

W gotowcach problem pływaka jest rozwiązany fabrycznie, natomiast w samoróbach największą zabawą jest zawsze, co zaznaczyłeś, problem prawidłowej głębokości zanurzenia foggera.
Gdyby ktoś rozpoczął produkcję gotowych pływaków do tych najpopularniejszych nawilżaczy, z jednej strony wyświadczył by przysługę wielu użytkownikom tego sprzętu, z drugiej strony mógłby liczyć na (tak podejrzewam) niezły zysk.

Sorry za of...
Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 10 lata 3 tygodni temu #3

ten sprzęt jest słyszalny z nikroboksa/szafki ?

zależy mi na czymś subtelnym, jeśli to jest niesłyszalne i sie nie psuje to można by się tym zainteresować
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Nawilżacz za niecałe 30PLN 10 lata 3 tygodni temu #4

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Nie bardziej niż wiatraki. :)
Ciężko określić.
Prawie nic tylko taki mały plusk wody.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #5

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

A co jaki czas się odpala ten jonizator? Trzeba podłączyć jeszcze jakieś mierniki ?
litr wody starczy na dzień?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #6

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Diesel, powiem tak-
Ja mam pojemnik coś około 3 litrów i uzupełniam wodę raz w tygodniu.
Fogger chodzi w momencie gdy dostaje zasilanie, tak więc pod co go podepniesz tak będzie działał.

Natomiast zużycie wody uzależnione jest jeszcze od tego czy go czymś osłonisz, czy będzie stał otwarty i rozchlapywał wodę.
(więcej wody jest rozchlapywanej dookoła niż ubywa w trakcie pracy)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: DIESEL, prometeusz

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #7

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

staryjez napisał:
Diesel, powiem tak-
Ja mam pojemnik coś około 3 litrów i uzupełniam wodę raz w tygodniu.
Fogger chodzi w momencie gdy dostaje zasilanie, tak więc pod co go podepniesz tak będzie działał.

Natomiast zużycie wody uzależnione jest jeszcze od tego czy go czymś osłonisz, czy będzie stał otwarty i rozchlapywał wodę.
(więcej wody jest rozchlapywanej dookoła niż ubywa w trakcie pracy)

Trzeba będzie osłonić bo boksik niski i ciasny ;)
Dzięki za pomoc :joint:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #8

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

staryjez napisał:
Fogger chodzi w momencie gdy dostaje zasilanie, tak więc pod co go podepniesz tak będzie działał.

Jeżu a Ty pod co masz podłączone? Pod czasówke?
Ja chciałbym jakiś regulator wilgotności tylko trochę drogie ;)
Może bym sam coś poskładał, ale ciężko coś znaleźć na ten temat...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #9

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Ja mam pod czasówkę. Jak będziesz sprawdzał na bieżąco to dojdziesz do wprawy co ile ma się włączać, tak samo jak z podlewaniem donicy metodą "ważenia" ;)
Trzeba reagować na bieżąco, inaczej będzie działał w 2, a inaczej w 9 tygodniu uprawy.
I jeśli ktoś ma możliwość to polecam używać wody destylowanej, albo RO. Przy używaniu normalnej wody może wytwarzać się biały osad osiadający na sprzętach elektronicznych.
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz za niecałe 30PLN 9 lata 5 miesiąc temu #10

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

O..... :ohmy: a o wodzie destylowanej nie wiedziałem...
Na zwykłej rzeczywiście powstaje biały osad który raz w mc-u usuwałem miękką szczoteczką.

Co do podłączenia pod czasówkę - wtedy możesz ustawić sobie kiedy ma działać i ewentualnie hałasować a kiedy ma być w mieszkaniu cisza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany