Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

mam do was dwa pytania :)

Nigdy nie miałem żadnej szklarni ani nic tego typu, więc moje pierwsze pytanie to czy jeżeli zrobię sobie za domem szklarnię z foliaka o powierzchni powiedzmy 2m na 2m i o wysokości około 2,5m to ktoś z służb może mi się tak po prostu przyjebać, że po co mi taka szklarnia itp?

A odnośnie szklarni z jakiego materiału zrobić najlepiej? Powtarzam, nie chodzi mi o szklarnie jako szklarnie ze szkła tylko o takiego foliaka. Jaka najlepsza była by folia do takiej szklarni?

Proszę o odpowiedzi bo planuję kilka roślinek wsadzić do takiej szklarni.

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Hihi uśmiech się pojawia jak pytasz o to czy służby się przyczepia ;D foliaki to powszechna sprawa - emeryci , fanatycy zdrowego jedzenia , ojciec , matka , babka , dziadek , wujek , ciotka i ty i ja :) Nie bój sprawy , musisz tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy przypadkiem nikt tam nie zagości i nie zrobi Ci bubu.

Do foliaków używamy foli tunelowej ( wpisz sobie w google po prostu ) sa różne UV od 1 do 5 chyba - niby chodzi o ich trwałość ale to pic na wodę , ja mam UV 2 i daje rade i ta Ci polecam. Możesz zrobić większy tunel i poświrować i zasadzić pomidory , paprykę , ogórki a gwarantuje że zjesz owoce swojej pracy z satysfakcja.

Osobiście mam takiego foliaka i młode siewki mj tam sobie trzymam. W około ludzie wiedza i się śmieja gdy mówię że to pomidory indyjskie hehe ;)

Z czego chcesz zrobić szkielet ? drewno ? rurki metalowe i spawanie ? a może rurki PCV i kształtki do tego - tak jak w growboxie ? może rurki pcv gięte w łuki i taki typowy tunel ?

Masz więcej pytań to śmiało.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • Ballantines
  • Ballantines Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 80
  • Zebranych lumenów: 93
  •  

  •  

zimni ogrodnicy zawsze przychodza... chociaz w tym roku byla taka anomalia z zima ,ze roznie moze byc...
wkrotce ruszam z nowym projektem i nie wiem czy nie wyindykuje paru pelnosezonowek i ich nie wywale w polowie kwietnia..
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana...

a co do szklarni to zalerzy....
masz dredy? chodzisz w koszulkach z "gandzia" lub "szanuj zielen"?
jesli nie ukrywasz sie z tym ze palisz to daruj sobie ten pomysl...
mam ten bol... nie chodze w takich koszulkach, ale ludzie wiedza jakie mam podejscie do zycia, i gdyby cos takiego pojawilo sie na moim podworku zaraz posypaly by sie komentaze...
jesli nie masz tego bolu to prubuj... kup blekitna folie ktora powinna skutecznie znieksztalcic ksztalt roslin i sadz...
powies na nich pomidory zeby bylo widac jakies kolorowe owoce i tyle...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

 

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Ja sobie pyknąłem coś takiego, z tego co było pod ręką.





Folia zielona, niby lepsza od niebieskiej, ale jak wspomniał 4Elements, nie widzę różnicy. Metr bieżący (z rolki o szerokości 6 metrów) kosztował mnie trochę ponad dyszkę.
Jak cię stać, to świetne są płyty z poliwęglanu (jakoś tak), z tego co pamiętam to chyba 40 za metr kwadr.
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Utworzyłem nowy wątek bo temat ciekawy i z zastosowaniem nie tylko do konopi :)
Zapraszam do dyskusji
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Gandalf

OUT 2014 coraz bliżej - kiedy start? 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Dzięki chłopaki za odpowiedzi :)

Elementalku nie wiem właśnie jak to zrobić, patrzyłem już na allegro na te tunele i przeszło mi przez myśl aby kupić taki tunel z allegro za te 400zł o powierzchni 6m2 ale 400zł to mnie trochę boli i uszczupli mój jakże już skromny portfel. Nie wiem czy po prostu tak jak mówicie kupię folię tunelową osobno, a konstrukcję zbiję z drewna czy czegoś pochodnego. Zobaczymy, bynajmniej jakbym walnął sobie za domem taką nie dużą szklarnie powiedzmy na 6 pełnosezonówek po LST albo 50 (jak wejdzie) automatów to było by słodko :)

Tylko jeszcze właśnie kwestia ta, że przez białe foliaki wsyzstko widać co w środku, macie na to jakieś patenty? Są może inne kolory? Przez niebieski może być nie widać, ale zależy czy niebiesk iciemny czy jasny bo przy jasnym będzie widać, natomiast jeśli chodzi o folię zieloną to może się fajnie zlewać z barwą kwiatów co je zamaskuje. Nie wiem zastanowię się jeszcze.

A powiedzcie mi gdzie mogę kupić samą taką folię jak ty Elementalku masz np., UV 2?

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

A ja czytam i czytam i nie wierze czy ja to pisałem dwa razy ? :D


ok

folie tutaj mamy folie tunelowe www.folie24.pl/category/folie-ogrodnicze-tunelowe

Jak pisałem mamy różne UV - dla nich to ilość sezonów jakie ta folia ma wytrzymać ale miałem UV 5 i padła po pierwszym sezonie - przepaliła się tam gdzie stykała się z rurkami - a lato było zajebiste !

Także nie widzę sensu aby przepłacać za wielkie numerki przy UV.

Kolejna rzecz w linku widzimy np : CAMPOILA UV2-12M chodzi tutaj o to że na rolce jest zawinięta folia o szerokości 12 metrów i kupujemy na metry bierzace - czyli 1 m bierzacy to będzie 12 metrów kwadratowych który jest po złoty pić dziesiat .

a tutaj mamy kształtki i rurki pcv www.tunelefoliowe.pl/sklep/ksztaltki-tunelowe-.html

Wychodzi troche drogo ale mamy konstrukcje lekka i możemy rozkładać i składać - tylko po co ? :D

Jeśli mamy materiały i lubimy majsterkować to robimy sami tak jak Edmund nam pokazał.

Jest też opcja kupić gotowy tunel ale to najdroższa opcja.


Kolejna rzecza jest to że folie po bokach tunelu najpraktyczniej jest po prostu zakopać - już mowie jak to się robi - po zewnętrznej stronie tunelu po bokach kopiemy rowek na głębokość łopaty i również jej szerokość po czym wkładamy tam folię i przysypujemy ziemia aby folia się trzymała gruntu - po czym przeciagamy folie po szerokości tunelu i z drugiej strony to samo. Dobra opcja bo nie dziurawimy foli i się ona nam nie targa oraz jest to bardzo solidna sprawa . Tak robia profesjonaliści :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Edmund Dantes, Gandalf

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #8

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Toście mi chłopaki kupe informacji sprzedali :D

A powiedzcie mi co z wentylacją w takiej szklarni? Jak ją zrobić, schematycznie tak jak w zwykłym namiocie domowym, dziura na dole, dizura na górze i niech sobie przepływa czy tu sa jakieś odmienne czynniki?

Jeszcze chciałbym wiedzieć co odnośnie tego maskowania roślin w środku, bo pisałem wcześniej że biała folia wszystko zdradza, macie na to jakieś patenty? :)

Dzięki wielkie, pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #9

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Cholriel temat już foli kiedyś wałkowałem bo wiem że jest taka folia biała przez która nic nie widać tylko białe i widziałem że na ICmagu w kategori outdoor ludzie w takiej sadzili i rosło im wyśmienicie tylko w polsce chyba niedostepna . Także jest takie coś na pewno tylko nie wiem gdzie. Maskowanie to jak mówiliśmy jakieś inne rośliny oczywiście - najbardziej popularne w foliakach to pomidory .

Wentylacje - na wejściu mamy drzwi a na drugim końcu okienko albo drugie drzwi . Bo wiesz jak na zewnatrz mamy 30 stopni to w foliaku mamy saune - serio minutka i się z Ciebie leje ( a ja żem kurde pracował w takiej )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szklarnia budujemy inspekt - materiały, sposoby budowy i inne ważne kwestie techniczne 10 lata 1 miesiąc temu #10

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Ok to będę musiał coś z tym pokombinować, bo w moim rejonie o dobrego spota ciężko więc szukam alternatyw :)

Ogólnie tunel postawiony byłby w takim miejscu gdzie zobaczeć można by było go tylko z trzech okolicznych domów (sąsiadów) z których jeden dom jest opuszczony bo miastowi do niego nie przyjeżdżają już na wakacje itp :)

Więc powinno się udać, dzięki za wskazówki, jak coś to będę pisał jeszcze :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany