Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Rodzaje trenowania roślin, SOG, SCROG, FIM, TOPPING, LST ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Main Lining

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Main Lining - Czyli jak wyhodować idealne topy !



Wy to piszecie o tym stresie jakby to miało sprowadzić armagedon.
Co do efektów tej techniki, to głównym jest to, że masz równe topy, bez liściastych dołów i piłeczek na 40 centymetrowej łodydze. Poza tym skąd wiesz że nie podnosi plonu z metra2? Próbowałeś/aś? Skąd masz takie informacje że nie podnosi?
Zaraz wrzucę tłumaczenie.


Dostaję dużo próśb, o napisanie tematu o "main-lining", aby wyłożyć to wszystkim od początku do końca.
Więc zaczynamy.

Definicja. Jest to forma kształtowania roślin, pozwalająca uzyskać równe rozłożenie energii,
przesyłanej przez jeden węzeł z masy korzeniowej na szczyty.

... to naprawdę jest takie proste... jestem pewien, że ktoś wcześniej to wymyślił, a wielu ludzi robi to cały czas i pewnie nawet ma to swoją nazwę.
Ja po prostu nazywam to MAIN LINING (wszystkie tłumaczenia jakie mi się nasuwaja są absurdalne, więc będę sie posługiwał nazwą oryginalną)
Moja teoria zaczęła się od rośliny uzyskanej z nasiona. Jeśli wszystkie odrosty wychodziły z tego samego węzła, powinny otrzymac taką samą porcję energii z korzeni.
Ma to sens? Chodzi o uzyskanie podłogi z topów o podobnych rozmiarach...jak zielone żołnierzyki, gotowe by skopać tyłki i plondrować
Nie ma słabych, żadnych karłów czy patyczaków, wszystkie solidne i jednorodne.

... więc jeśli wszystkie wychodzą z głównego pnia, jak szprychy w kole, powinny być niemal takie same prawda?

Zacząłem uprawiać w szafie o wymiarach 80 x 80 x 120.
Wiedziałem, że nie może mi rozsadzić boxa, dlatego zdecydowałem się na 4 rośliny w 12 litrowych donicach, pod 400 watową lampą.
Zrozumiałem szybko , że jeśli chcę mieć co palić, muszę natychmiast nauczyć się technik bonzai, aby dobrze gospodarować wysokością.
Spróbowałem LST i przy kilku pierwszych próbach, uzyskałem bardzo skromne plony.
Z każdym następnym razem, modyfikowałem jednak sposób zarzadzania moją małą przestrzenią.
Chciałem uzyskać 48 topów i sprawić, aby były rozłożone tak płasko jak to możliwe.
Zebrałem kilka przyzwoitych plonów, lecz pomyślałem, że zacznę topować główny odrost i rozkładać wszystkie rośliny identycznie.
Efekt końcowy nie był wystarczająco zadowalający jeśli chodzi o wagę i wielkość.
Nadal kończyłem z luźnymi małymi topkami z dołów, co było niepożądane, ponieważ ja i moi nowi pacjenci przede wszystkim chcieli palić kwiaty nie liście.
Więc szukałem dalej. Wkrótce znalazłem się z o wiele większa przestrzenią uprawową i całkowicie legalną sytuacją prawną.
Pozwoliło mi to otwarcie i bez przeszkód pracować nad moimi teoriami technik uprawy.

Przy następnej uprawie przycinałem główny stożek wzrostu, który puścił dwa odrosty, budując już strukturę typu bonzai.
Dawało to dobre rezultaty, ale jeszcze widać było ogromną różnicę między topami z górnego i dolnego węzła, a były one oddalone tylko o 3 cm do siebie.
Żniwa były przyzwoite, a ja byłem coraz bliżej.

Wtedy do mnie dotarło, że te 3cm oddzielające dwa węzły są kluczem.
Przy następnej uprawie postanowiłem budować całą strukturę od jednego węzła.



... narodziny Main Lining...




Z tego pięknego Asa Pik (Ace of Spade), zbudowałem fundamenty do zaopatrzenia 8 długich, jednorodnych topów, gdzie żaden nie będzie dyskryminowany przez korzenie.
Po usunięciu stożka odcinam też dwa odrosty z pierwszego węzła, co daje nam dwa doskonałe klony.
Zostają nam dwa odrosty, a na pozostałej roślinie przeprowadzam pruning, po czym przycinam także te 2.
Daje nam to już 4 identyczne odrosty, teraz naginam je bardzo blisko podłoża.









Ten obrazek idealnie pokazuje co mam na myśli pisząc jednorodny... moje małe V8


Po tym jak roślina otrząśnie się ze stresu, przesadzam do docelowej donicy, zakładam pierścień podtrzymujący i weguje przez dwa tygodnie.
Czasem jeden lub dwa odrosty będą trochę wyższe od reszty, ale z tym świetnie radzi sobie supercropping.
Zazwyczaj są to centralne topy.







Kiedy jest od 8 do 15 cm nad krawędzią pierścienia, lub 40 cm nad ziemią, przełączamy na kwitnienie.
(16 odrostów "main-lined" na obrazku!)
Tak, możesz uzyskać 16, albo nawet 32 jeśli chcesz. Możliwe że nawet 64, jeśli pozwala ci na to twoja wyobraźnia.



Po dwóch tygodniach kwitnienia, roślina osiąga do 75% swojego wzrostu i wszystko co poniżej pierścienia możesz usunąć.
Lub nie jeśli tak wolisz. Wtedy przywiązujemy łodygi do pierścienia. (myślę że pierścień nie jest konieczny zwykłe drewniane podpórki też dadzą radę)
Na 8 odrostów pozostawiam dwa na środku, a sześć na obwodzie.
Można też wszystkie 8 na obwodzie, robię tak głównie latem kiedy temperatura i wilgoć wzrasta.


Po trzech lub czterech tygodniach, staje się bardzo oczywiste, że dzięki tej metodzie można osiągnąć fenomenalne rezultaty.



Teraz zaczyna to wyglądać naprawdę fascynująco! (zdjęcie 16 topowej rośliny)



Wyjaśnienie!!! Nie było by tej metody gdyby nie DANK! Dzięki Subcool!
Część strainów nadaje się idealnie do tej metody, część trochę mniej. O tym za chwilę. Teraz najważniejsze.


Żniwa!! osiem idealnych oślich k***sów nie to że ośle fiutki są idealne, wiesz o co chodzi





Wyjaśnienie 2.
Metoda ta sprawdza się najlepiej w przypadku odmian wykazującą cechę "pojedynczego topa",
jak afghani i inne kushe oraz szczepy sativa dominat, które nie lubią rosnąć na wiele rozgałęzień.
Uważam jednak, że metoda ta może być używana ze wszystkimi strainami, dla optymalnej dystrybucji energii z masy korzeniowej.
Zjaranego dnia!

Oryginał - anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.rollitup.org/subcools-old-school-organics/542308-main-lining-thread.html
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Anaconda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #2

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

anakonda, probowales??

aha i link nie dziala, chetnie bym zobaczyla wiecej fotek :)
Boże, użycz mi pogody ducha....
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez maladama.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #3

  • ElPolako.
  • ElPolako. Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 113
  • Zebranych lumenów: 156
  •  

  •  

A jak w tym przypadku z roślinami AF, nadają się do takiego treningu? Pytam się z racji tego iż Automaty mają krótszy okres weg'a.
xYz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #4

  •  Avatar
Witam a czy odmiana 1024xdeadhead og nada się do tego treningu i oczywiście czy nada się do micro box'u gdzie jest 50cm wysokości a jeśli tak to na jakie wysokości go przeprowadzić
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #5

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

ElPolako. napisał:
A jak w tym przypadku z roślinami AF, nadają się do takiego treningu? Pytam się z racji tego iż Automaty mają krótszy okres weg'a.

Nie nadają się, sam odpowiedziałeś sobie dlaczego - praktycznie brak okresu wegetacji:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #6

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Potwierdzam wypowiedz poprzednika tylko sezonowki i to nie wszystkie.
W artykuje pisze które odmiany najlepiej się sprawują w ml

Maladama poprawione i dzięki za info
Nie probowalem ale przypuszczam ze następny projekt będzie ML
zobaczymy
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Anaconda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #7

  •  Avatar
A sezonówki 12/12?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #8

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

Tak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 7 miesiąc temu #9

  •  Avatar
A powie ktoś ile cm powinna mieć żeby przeprowadzić ten trening w micro boksie(50cm wysokości) a i czy odmiana 1024xdead head og od f2seeds się nada Do tego treningu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Main Lining 10 lata 6 miesiąc temu #10

  • Double
  • Double Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Tam dom Twój gdzie serce Twoje
  • Posty: 12
  • Zebranych lumenów: 3
Ja zainspirowany właśnie tym artykułem podjąłem się tego treningu i generalnie jestem zadowolony. Jak już dodam foty do galerii to dokończę tu relkę. Z tym, że ja robiłem w najprostrzej wersji, po 4 szczyty na roślinę. I rosną w miarę równo. Doświadczenie mam za małe aby porównać do innych treningów ale fajna zabawa z nimi była.

Co do wysokości, to dużo zależy od genów i kiedy przełączysz. Ja się pośpieszyłem i mam maleństwa (niskie).

Pozdro,
Double
Wszystko co stworzył Bóg jest dla człowieka!!
Skoro Pan stworzył marihuanę, to człowiek nie ma prawa zamykać innych ludzi w więzieniach i niszczyć im życia za jej uprawę!!
Zamknąć wszystkich rolników w więzieniach, szczególnie tych zbirów od marchewki!!
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Double.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany