Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #21

  • stu
  • stu Avatar
a ja napiszę z innej strony - do panów z FloraFauna - czego się spodziewaliście po konkursie uprawowym - nawet gdyby nie doszło do rozłamu to 5ciu uczestników to i tak dużo, większość takich konkursów rozsypywało się w trakcie albo nawet przed startem

rozumiem że czterech graczy na haszu z setupami minimum 600w + osoby z GLP to za mało żeby kontynuować konkurs? wydaje mi się że troszeczkę przesadzacie w oczekiwaniach skali konkursu - przykład:

GreenHouseCO rozdając każdemu kto chciał 1kg nawozu PowderF 10 nasion fem i darmową wysyłkę miał tylko kilkadziesiąt fotorelacji - a rozdał 300 pakietów na cały świat ! + mógł dołączyć się każdy byle z nasionami GHSC - nagrody były bardzo mocne 2k euro i tydzień w amsterdamie dla zwycięzcy - te 5 czy więcej fotorelacji przy solidnie płatnych nawozach i wymogu robienia relacji na haszu traktujcie jako prezent od losu i nie spodziewałbym się więcej ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez stu.
Temat został zablokowany.

 
 
 

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #22

  • flora-fauna
  • flora-fauna Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 201
  • Zebranych lumenów: 1076
Witajcie.

Konkurs Cyco zostaje na forum GLP. Wszyscy uczestnicy zostana sprawiedliwie ocenieni i nagrodzeni
nagrodami które zostały ustalone na samym poczatku tego konkursu przez nasza firmę.
Naszym błedem było zbyt pózne zajęcie stanowiska w sprawie konkursu po rozłamie do tórego doszło
na forum Haszysz. Popełnilismy błąd ale nauczyliśmy sie czegoś co pozwoli nam w przyszłości
uniknąć nieporozumień które miały miejsce w trakcie trwania tego konkursu.Atmosfera obecnego
konkursu jest jaka jest ale jesli Wy wyrazicie chęc kontynuacji tej rywalizacji to poczatkowe
konkursowe ustalenia pozostają bez zmian i rywalizacja trwa nadal.

Tyle w sprawie konkursu. Teraz kilka wyjasnień odnośnie nawozów firmy Cyco.

Jeśli chodzi o termin trwałości nawozów to ich przydatnośc do uzycia wynosi 5 lat. 5 lat liczone
od daty produkcji na opakowaniu.
Wszystkie nawozy które Państwo zakupili są jak najbardziej przydatne do użycia.

Kolejną sprawą jest problem ze stabilizacją odczynu Ph odzywki. Do buforowania zalecamy używanie
płynu firmy Plagron który jest dużo stabilniejszy i nie powoduje wahań wartości Ph.
Jeśli chodzi o uprawe w ziemi takiego problemu nie ma gdyż prawie każdy używa pożywki zaraz po
buforowaniu jesli zaszła taka potrzeba. Nasze zalecenia jesli chodzi o Plagron dotyczą uprawy w
kulturze wodnej.

Poruszona została też kwestia wydajności nawozów firmy Cyco i w podtekście porównanie ich do
nawozów AN

Ok porównajmy:

Wszystkie podstawy w formule Ph perfect AN mają zalecany stosunek rozcieńczenia 4ml/1L
wszystkie dodatki w formule Ph perfect AN maja zalecany stosunek rozcieńczenia 2ml/1L

VS

wszystkie podstawy w nawozach Cyco maja zalecany stosunek rozcińczenia 2,3ml/1L
wszystkie dodatki w nawozach Cyco maja zalecany stosunek rozcieńczenia 1ml/1L - wyjątkiem jest B1
Boost w cyklu GROW 2ml/1L oraz Silica i Swell w trzech ostatnich tygodniach fazy kwitnienia
2,2.5ml/1L

OBIEKTYWNIE patrząc nawozy Cyco są wydajniejsze.

Co do rozkalibrowywania się miernika Ph proszę sprawdzić stan elektrody bo nikt z nas ani z
naszych klientów nie zgłaszał problemu dekalibracji urządzenia po użyciu w pożywce Cyco.
Nikt z nas ani z naszych klientów nie zaobserwował tworzących się zawiesiń na powierzchni pożywki
i nie potrafimy sie odnieść do tego zarzutu.

Tyle w temacie konkursu i odżywek Cyco. Na koniec mała niespodzianka od naszych zaprzyjażnionych
ogrodników z UK.

Na miejscu Pana Ryszarda wstrzymałbym się z sprezentowaniem Mamie Cyco Pro Kita bo w niedługim
czasie może się okazać że sznowna Mama Pana Ryszarda ma ładniejsze kwiaty niż jej Syn...





















Jesli zdecydujecie sie kontynuować rywalizacje to o OBIEKTYWNE oceny prosimy na sam jej koniec bo wtedy będzie ona miarodajna i sprawiedliwa.

Pozdrawiamy i życzymy udanego weekendu...

Flora-Fauna Team
Pozdrawiamy

Flora-Fauna Team
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez flora-fauna.
Temat został zablokowany.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, JIM, , maladama

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #23

  •  Avatar
i nie mozna bylo tak od razu :)
Dla mnie git i wchodze dalej B)
:peace: :peace:
Temat został zablokowany.

 

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #24

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

dokladnie FAK masz racje, nie wiem dlaczego strona ktora powinna byc najbardziej zainteresowana tak dlugo zwlekala z takim postem. juz chcialam dzis slac sms :D
Boże, użycz mi pogody ducha....
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #25

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Cieszę się, że w końcu napisaliście ten post ... na który wszyscy czekali. :)
Możecie liczyć na wsparcie Moderatorów jaki Administracji GLP.

Tak trzymać.


PS. maci emoże jakieś fajne fotki bez HPSa ?

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #26

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Świetnie, że sytuacja się wyklarowała i wiemy w jakim kierunku zmierza dalej cała zabawa B)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #27

  • ryszardieu
  • ryszardieu Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 111
  • Zebranych lumenów: 209
Heh spodziewałem się sarkazmu no ale też chętnie się wypowiem:
Co do wydajności to jest jeszcze jeden paramter, który w wodzie trzeba pilnować mianowicie EC, które jak wiemy zależy od używanej wody i ilości wlanego nawozu gdzie ml moża sobie wsadzić w buty bo ml nie spalą rośliny a EC już tak. Tak więc patrząc na tabelki producentów OBIEKTYWNIE nie są wydajniejsze (chociaż zawsze można zarzucić, że AN ma kilka programów karmienia i heavy rzeczywiście takie nie są). Pozostaje tylko pytanie na ile jest to zabieg marketingowy, żeby szybciej zużyć nawóz i kupić kolejny to teoretycznie, praktycznie nie zauważyłem różnicy na hydro lejąc light a heavy. Dodać jeszcze można, że każdy nawóż inaczej wpływa na poziom EC bo lejąc np A+B firmy X i Y w tej samej ilości w jednej może być 500ppm a w drugiej 200ppm. Także idąc Waszym tropem najłatwiej pokazać jest etykietę samego "zalecanego dawkowania" bo przecież ona nie mówi o wymaganym EC czy tego jak dany środek wpływa na jego poziom. Jeżeli to nazywacie obiektywizmem to nie muszę pisać dalej. Problem jest tylko jeden ja w przeciwieństwie do Was nie firmuję AN czy CYCO albo czegoś innego odnoszę się do tego z czym miałem doświadczenie w używaniu. Patrząc na to co dzieje się w roślinami to AF pokazuje przenawożenie więc byc może dawka "zalecana" jest dawką mocno zawyżoną i da się zejść do 3/4 jej albo 1/2 co wtedy da bezkonkurencyjne zwycięstwo CYCO a być może AF nie są prawidłowym wyborem przy CYCO. Tego nie wiem bo to pierwsza uprawa z tymi nawozami i na pierwszy ogien poszły AF, które wcale mogą się nie sprawdzić w roli pionierów a fem będą czuły się jak w raju patrząc na zdjęcia, które zamieściliście.
Koledzy z FF ja Was naprawdę bardzo lubie, bo f2f jesteście sympatycznymi facetami ale pisanie o sprawdzeniu diody trafia w Was bo miernik jest od Was... nowy... sms110.
Co do zawiesiny tworzy się ona na rogach (wygląda jakby nie wszystko rozpuszczało się przy pełnej dawce, sądząc po kolorze możę być to np Uptake bo jest ciemna) przy zastosowaniu "mieszadła" z czasem się rozchodzi (być może jest to spowodowane za dużą dawką Uptake zalecaną przez producenta). Co do tego problemu wy nie słyszeliście ja słyszałem, ze w hydro kolega ma ten sam problem a może jest to kwestia, że któryś ze skladników źle reaguję z danym rodzajem wody, znowu gdybamy bo ja piszę o sytuacji, którą zastałem przy używaniu nawozu a wy traktujecie to jako atak zamiast, pomyśleć gdzie może leżeć problem bo przecież to nie wy to produkujecie tylko sprzedajecie.
OBIEKTYWNIE:
Nie czepiam się tego, że przepłaciłem za CYCO bo i tak dalej potrzymuje to co pisałem o firmie wcześniej, że sama firma jest godna polecania od biznesowej strony. Mam żal o ten GHE, o którym rozmawialiśmy (bo mocno rozwalił rośliną pierwsze 1.5 tyg weg`a) może to też on wpływał na to, że tworzyła się zawiesina. Jeszcze raz podziekuję (co już raz zrobiłem) za info o zmianie środka obniżającego PH, dzięki temu jakoś próbuję ratować sytuację. Co do samego konkursu to już dużo osób się w tym temacie wypowiedziało, zachowaliście się nieprofesjonalnie niby teraz jest już ok ale niesmak pozostał o czym też rozmawialiśmy na PW i nie chodzi o nagrody. Ja za konkurs podziękuję, relację poprowadzę dalej, dla osób zainteresowanych Aero. Co do samego CYCO i AF nigdy więcej (choć zdaję sobie sprawę, że przyczyn tego co jest teraz może być wiele jak problemy z ph, trefne nasionan, źle przechowywane nawozy itd itd). Specjalnie dla Was dojadę do końca z tą uprawą CYCO i nie z jakieś łaski ale po to, zeby na konieć ocenić OBIEKTYWNIE całość tego co się działo może wtedy uznacie to za takie. Według mnie głupotą jest stawiać firmę na szalę broniąc produkt, który dopiero wprowadziliście na nasz rynek. Na chwilę obecną mierzę się z samymi problemami z tą uprawą (a nie jest ona moją pierwszą w wodzie) czyli zółknącą dolną partią liści spowodowaną dużymi wahaniami PH oraz dzisiaj zaczyna być widać na jednej roślinie przenawożenie w postaci kropek na niej, a dalej nie jestem na dawce zalecanej przez producenta to są fakty i obiektywizm

PS.
Moja mama ma pięknie kwiaty bo również używa profesionalych nawozów a kilkanaście lat doświadczenia, które przy ich hodowli nabyła nie da się dogonić przez syna w kilka lat - ale to taka dygresja :)
PS2. Łukasz rozluźnij się bo jako sklep robicie dobrą robotę ale nie daj się pociąć za coś czego sam nie stworzyłeś.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia przy kolejnych zakupach bo jak już pisałem chętnie do sklepu wróce :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez ryszardieu.
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #28

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

dostalam info na haszu, ze mam sobie wybrac gdzie chce startowac bo tu bedzie inny konkurs. zreszta skopiuje, to jak to w koncu jest, pogubilam sie z tym wszytskim

w zwiasku z calym zamieszaniem w sprawie konkursu jak juz pewnie wiesz konkurs zostaje podzielony, na glp bedzie oddzielny konkurs i prosze sie okreslic czy startujecie na glp czy na # . w przeciagu dwóch dni odpalam nowa rekrutacje na troszke innych zasadach ale z tymi samymi nagrodami ;] ci co juz wystartowali i chca dokonczyc konkurs u nas beda miec pierwszeństwo w zgłoszeniu czyli praktycznie wchodzicie od kopa


ryszard, co do zawiesiny to nie czasem przez to biale silica?? czy jakos tak, bo mi sie tez to jakos slabo rozpuszcza i dlugo musze mieszac, jak dodaje do wody to jakby sie zwarzylo....

ogolnie co do nawozow to nie wiem jak narazie co powiedziec. Stosuje zapobiegawcze dawki 50%. jedna tylko leci juz 100% . przenawozenia nie ma i EC jest w normie. Zdziwil mnie bardzo ten CYCO XL, ktory robi wode na ph 3.3. Soda poszla w ruch :) Chcialam do tego grow kupic nawozy AN, podobna w sumie cena. Ale ze ruszyl konkurs to wybralam cyco. Moze przy nich zostane, a moze zmienie testowo na AN. Zobaczymy.
Boże, użycz mi pogody ducha....
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez maladama.
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #29

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dzisiaj porozmawiam z pomysłodawcą konkursu i jasno napisze jak wygląda sprawa bo szczerze również się już pogubiłem. Miałem Wam zaproponowac swoje nagrody w związku z przerwaniem rywalizacji a tutaj F&F jasno określa, że lecimy dalej. Hmmm cierpliwości; wieczorkiem będe miał spokój to dogadam całą sytuację...
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Koza.
Temat został zablokowany.

Off Topic z konkursu Flora & Fauna CYCO grow 10 lata 6 miesiąc temu #30

  • flora-fauna
  • flora-fauna Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 201
  • Zebranych lumenów: 1076
Witajcie.

Jeśli chodzo o konkurs na Forum GLP to zostaje on kontynuowany tylko i wyłącznie tutaj. Osoby które dubluja swoją fotorelacje proszone są o kontynuowanie zmagań konkursowych tylko i wyłącznie na Forum GLP.
Na forum Haszysz jest organizowany nowy konkurs na takich samych zasadach jak obecnie trwający.
Doszliśmy do wniosku że najlepszym wyjściem z tego impasu będzie zorganizowanie drugiego konkursu na forum Haszysz co spowoduje uciecie debaty na temat tego gdzie ma być konkurs i gdzie macie zamieszczać fotorelacje.

Ryszardzie,byc może ten miernik jest faktycznie wadliwy i proponuje odesłac go do nas jeśli posiadasz zapasowy. Sprawdzimy go i jeśli jest wadliwy,zareklamujemy go a Tobie wymienimy na nowy.
Jesli chodzi o wahania Ph to faktycznie nasza wina za brak info ale sami nie mieliśmy 100% pewnosci że to GHE nie daje sobie rady z tymi nawozami. Kilka osób które kupiło u nas Nawozy Cyco i do buforowania uzywały płynu firmy GHE nie zgłaszały nam tego problemu. My w jednym z naszych sklepów zaobserwowaliśmy ten problem i dlatego poszło do Ciebie takie info od razu jak pojawiły się u Ciebie problemy z GHE.
Co do sarkazmu to chodziło bardziej o zwrócenie uwagi na to że obiektywną i sprawiedliwą ocene można wydać na samym końcu tej imprezy...a nie kwitowanie na samym jej początku stwierdzeniem że przekażesz nawozy swojej Mamie i zmienisz na AN.
Jak sam napisałes czynników które mogą wpływać na rosliny jest wiele...począwszy od nawozów poprzez wode,słebe geny i kilka innych.
Ja mam osobista prośbę do Ciebie. Jak sie poznaliśmy to naprawde fajnie się rozmawiało i może niebawem spotkamy sie na targach,dlatego proszę Cie o kontynuowanie tej rywalizacji. Systemy hydro/aero to nowość w Polsce i dużo osób boi się tego spróbować a jak sam wiesz,uprawa w kulturze wodnej jest naprawde prosta i efektowna. Może przekonasz kilka osób do spróbowania czegoś nowego.Bez urazy kolego.

Pozdrawiamy:

Flora-Fauna Team
Pozdrawiamy

Flora-Fauna Team
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez flora-fauna.
Temat został zablokowany.
Otrzymany Lumen od: Golas

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany