Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ?

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #21

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Naprawdę panowie jest idealnie ... nie można tego ukryć. :)
Jedyne co zauważyłem, to tak jak pisałem wcześniej ... niektóre geny mogą potrzebować troszeczkę dłuższego czasu, aby zakończyć swój cykl.
Tak tylko raczej same + ...

Stwierdzam jednoznacznie, że system oświetlenia 12/1 będzie u mnie gościł cały czas.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

 
 
 

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #22

  • ELLiBRE
  • ELLiBRE Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 35
Myslalem od tym od jakiegos czasu i jakos nie moge sie przelamac.. Poczekam jeszcze chwile az stanie sie to bardziej rozpowrzechnione. Jak rosliny matki beda pod takim oswietleniem rosnac to i ja sie przerzuce :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #23

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

dlaczego maja nie rosnąć??
już dawniej widziałem kilka pomysłowych fp obniżających koszty utrzymania roślin matek np. :

www.angelfire.com/cantina/fourtwenty/articles/mothering.htm

ale 12/1 jest o wiele łatwiejszy do opanowania :D

najważniejsze we wszystkich tych fp jest żeby nie dopuścić do zbyt długiej nocy.
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: guruganja

 

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #24

  • guruganja
  • guruganja Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • GANJA ACKBAR
  • Posty: 242
  • Zebranych lumenów: 489
  •  

  •  

Powiem krotko , kto jeszcze nie sprobowal 12/1 niech "zaryzykuje" nastepny grow , ja zaryzykowalem i zostaje pozdro :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #25

Fotoperiod znany nie od dzisiaj, jak widac sprawdzony i polecany, wiec napewno warto go odpalic.

A jak to sie ma do AF? Czas jaki roslina potrzebuje na dojscie sie wydluza?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

12/1 fotoperiod- po co?... jak?.... i dlaczego? 10 lata 6 miesiąc temu #26

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Witam wszystkich, pozwoliłem sobie rozwinąc temat fotoperiodu ( przyszłosci), nie bede tutaj polemizował poprostu znalazłem temat w sieci który moim zdaniem rozwiewa wszelkie watpliwosci na temat zasady działania tego zjawiska. Ze swojej strony dodam tylko ze sam go stosuje i działa rewelacyjnie.

Fotoperiodyzm: reakcja roślin na czas trwania i periodyczne następstwo w czasie okresów światła i ciemności. Reakcja ta przejawia się w postaci zakwitania, a także innych procesów np.: wytwarzania bulw, krzewienia, przejścia w stan spoczynku, opadania liści itp.Rośliny różnią się w reagowaniu na czas trwania światła i ciemności. Ze względu na tę reakcję rośliny podzielić można na grupy.Rośliny krótkiego dnia (RKD).Rośliny krótkiego dnia kwitną gdy dzienny okres oświetlenia (fotoperiod) jest krótszy od pewnej krytycznej długości. Jeżeli okres oświetlenia jest dłuższy — rośliny nie kwitną, lecz pozostają w stadium wegetatywnym. Krytyczna długość dnia nie jest jednakowa dla wszystkich RKD, lecz zależy od gatunku (lub nawet odmiany) rośliny i może wahać się od 11 do 15 godzin. Do roślin krótkiego dnia zaliczamy wiele jednorocznych roślin kwitnących jesienią.Przykłady: Konopie [Cannabis sativa i C sativa var: indica] : Tytoń : Kalanchoe : ChmielRośliny długiego dnia (RDD). Rośliny długiego dnia kwitną wtedy, kiedy dzienny okres oświetlenia (fotoperiod) jest dłuższy od krytycznego; jeżeli jest krótszy — rośliny pozostają w stadium wegetatywnym. Długość okresu krytycznego nie jest stała, lecz podobnie jak u RKD zależy od gatunku rośliny i waha się od 8 do 15 godzin. Do grupy tej należy wiele roślin rocznych, kwitnących w lecie oraz roślin dwuletnich.Przykłady: Szpinak :Lulek czarny: Burak cukrowy :Rośliny neutralne (czyli niewrażliwe na długość dnia).Rośliny te zakwitają po osiągnięciu stanu gotowości do kwitnienia niezależnie od długości dnia. Pospolitym przykładem jest pomidor, którego pewne odmiany kwitną po wytworzeniu 13 węzłów bez względu na długość dnia.[przyp: tak zachowuje się cannabis sativa var: ruderalis]Przykłady : ogórek: groch : bób : Inne typy roślin.Opisano ponadto rośliny, których kwitnienie zależy od tego, czy najpierw był dzień długi, a potem krótki (rośliny długiego-krótkiego dnia, RDKD) czy odwrotnie <-najpierw był dzień krótki, a potem długi(rośliny krótkiegodługiego dnia RKDD).Różnica pomiędzy roślinami krótkiego i długiego dnia często jest określana błędnie, nie polega ona bowiem wcale na tym, że rośliny krótkiego dnia kwitną przy oświetleniu krótszym niż 12 godzin, a rośliny długiego dnia przy oświetleniu dłuższym niż 12 godzin. Różnica ta nie polega również na tym, że krytyczna długość dnia jest dla roślin dnia krótkiego krótsza niż dla roślin dnia długiego.Najistotniejsza różnica pomiędzy tymi dwiema grupami roślin polega na ich różnej wrażliwości na długość okresu ciemności.Na Ziemi panuje 24 godzinny rytm zmiany dnia i nocy; po krótkim dniu następuje zawsze długa noc i odwrotnie — po długim dniu noc jest krótka. Rośliny są wrażliwe nie tylko na długość dnia, lecz także na długość nocy, która odpowiada danemu dniu.Przykład: Dla rzepienia, czyli rośliny dnia krótkiego, okres krytyczny wynosi 15,5 godziny, natomiast dla lulka, czyli rośliny dnia długiego okres krytyczny nie jest dłuższy, lecz krótszy, gdyż wynosi jedynie 10 godzin.Rola okresu ciemności.W roślinach krótkiego dnia zachodzą w ciemności reakcje chemiczne wrażliwe na światło, które pobudzają kwitnienie. [ma to związek z systemem fitochromowym] Światło hamuje przebieg tych reakcji i tym samym powstrzymuje kwitnienie. Ażeby więc rośliny krótkiego dnia zakwitły, należy je zaciemnić na odpowiednio długi okres, gdyż tylko w takim przypadku reakcje owe przebiegną do końca i spowodują zakwitnięcie. Skrócenie tego okresu nawet o kilka minut powstrzymuje kwitnienie. Przedłużenie natomiast nie ma wpływu na zakwitniecie; rośliny krótkiego dnia mogą zakwitnąć nawet podczas nieprzerwanej ciemności, pod warunkiem dostarczenia im związków organicznych, np. sacharozy, których niezbędność jest spowodowana brakiem fotosyntezy.Zamiast nazwy "rośliny krótkiego dnia" .słuszniejsza byłaby nazwa „rośliny długiej nocy", gdyż jedynie odpowiednio długa noc umożliwia im zakwitnięcie.Odwrotnie reagują rośliny długiego dnia. Nie wymagają one wcale okresu ciemności i zwykle najlepiej kwitną w warunkach nieprzerwanego oświetlenia. Zbyt długi natomiast okres ciemności hamuje kwitnienie. Zamiast nazwy „rośliny długiego dnia" właściwsza byłaby nazwa „rośliny krótkiej nocy", gdyż jedynie odpowiednio krótka noc może spowodować zakwitnięcie.O roli ciemności w zjawiskach fotoperiodycznych świadczą doświadczenia z przerywaniem okresu ciemności przez krótki błysk światła. Typowa roślina dnia krótkiego jaką jest rzepień, dla zakwitnięcia wymaga okresu ciemności trwającego ponad 8,5 godziny; okres ten musi być nie przerwany. Kilkuminutowe włączenie światła w środku nocy niweczy całkowicie jej pobudzający wpływ na zakwitanie; rzepień oświetlony w środku nocy krótkim błyskiem światła nie zakwita. [mowa nie o jednej nocy – a o wszystkich nocach.]Jest to dowodem, że nieprzerwany okres ciemności jest najważniejszym czynnikiem regulującym zakwitanie roślin krótkiego dnia. Natomiast analogiczne krótkie przerwy „ciemne" w okresie oświetlenia nie mają żadnego wpływu na ten proces.

Artykuł zaczerpniety ze strony hyperral.info
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, , AS, guruganja

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #27

  • mad_man
  • mad_man Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 67
  • Zebranych lumenów: 54
Moim zdaniem pod AF to się nie sprawdza kompletnie ale pod pełnosezonówki to jest dobra opcja i sam to stosuje.
Aktualna Fotorelacja:
[CFL147W] 1x Big Bang 1x White Russian
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/581-cfl-139w-0-117m2-1x-big-bang-1x-white-russian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #28

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Jak nie sprawdza się przy AF kompletnie ? ... proszę abyś to uzasadnił :)
Bo te fotki co wstawiłem w na początku tematu, są właśnie roślin automatycznych.
A jak wielu już mnie zna i moje uprawy to odmiany automatyczne mnie fascynują... bardzo je lubię uprawiać.
I już co najmniej 3 projekty automatów poleciały na systemie 12/1 ... jedyne co zauważyłem przy jednej z upraw to przedłużenie się cyklu o około 1,5 tygodnia.

Więc jak wiesz coś więcej na temat 12/1 i roślin Auto ... proszę o dopisanie :)
Bo to ważne ... może coś przeoczyłem.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

12/1 fotoperiod- po co?... jak?.... i dlaczego? 10 lata 6 miesiąc temu #29

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Jak już pisałem w innym temacie związanym z 12/1 ... sprawa bardzo ciekawa i dobra.
Wystarczy samemu się przekonać przy jednej uprawie i już raczej nie wróci się do 18/6 ... bo po co ? :P

Trzeba zacząć się rozwijać, a nie stać w miejscu ! :)

Sprawdzając samemu coś stracimy ? raczej nic ! Nie ma tutaj skutków ubocznych i zniszczeniu uprawy itp...

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: guruganja

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #30

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

swiece 12/1 3 dzien i widze tylko jeden minus korego nie mozna nazwc minusem,chodzi o auomaty bo te goszcza w moim boxie i jedyn co to wyciaganie nic poza tym.
Plusem jest ze roslinki mi sie odstresowaly po nawozie. byly max zestresowane.

Czekam na kolejne info w tym watku bo w ziemi siedza kolejne 3 automaty i jedna sezonow odmiana:-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany