Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ?

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 6 miesiąc temu #31

  • mad_man
  • mad_man Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 67
  • Zebranych lumenów: 54
Golas napisał:
Jak nie sprawdza się przy AF kompletnie ? ... proszę abyś to uzasadnił :)
Bo te fotki co wstawiłem w na początku tematu, są właśnie roślin automatycznych.
A jak wielu już mnie zna i moje uprawy to odmiany automatyczne mnie fascynują... bardzo je lubię uprawiać.
I już co najmniej 3 projekty automatów poleciały na systemie 12/1 ... jedyne co zauważyłem przy jednej z upraw to przedłużenie się cyklu o około 1,5 tygodnia.

Więc jak wiesz coś więcej na temat 12/1 i roślin Auto ... proszę o dopisanie :)
Bo to ważne ... może coś przeoczyłem.

Pozdro B)
G.

Jak wiadomo AF kwitną niezależnie od fotoperiodu, moim zdaniem 12/1 przy AF jest troszke bez sensu bo ona jest fotoobojętna, więc teoretyzując 12/1 i 13/11 daje taki sam efekt przy AF ,a jak jest w praktyce ? wiadomo pełnosezonówka zakwitnie przy 13/11 natomiast przy 12/1 już nie powinna.
Aktualna Fotorelacja:
[CFL147W] 1x Big Bang 1x White Russian
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/581-cfl-139w-0-117m2-1x-big-bang-1x-white-russian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:Odp: Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 4 miesiąc temu #32

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

Widze same pozytywne opinie na temat 12/1 tutaj sa.Ja nie mam dlugiego stażu w temacie uprawy mj,ale pozwole sobie opisac moje przygody z tym fp.Zastosowalem go po raz pierwszy w tamtym roku,byla to moja pierwsza uprawa in.Mialem w boksie 2xnorthen light.2xg13haze oraz 2x big budha cheese.
No i z pośrud tych 6 roslin na jednym big buddha pojawily sie jajka.Tak poza ty bylo nienajgorzej.Po miesiacu 12/1 przelonczylem na 11/13 i po okolo 8tyg mialem z 5 krzakow pod hps-em 250w 128 suchego.
Gdy w tym roku po raz drugi w zyciu porwalem sie na uprawe z obsadom 2xcbd.s.h i 2x arjans.h. tez zastosowalem12/1 i poczatek uprawy to byla porazka! w sensie roslinki bardzo wooolno rosly.Szukalem przyczyn problemu na forach.I w koncu przelonczylem fp 12/1 na 18/6 w tym samym czasie zmienilem cfl200w na hps 250w i roslinki odzyły!!!I teraz nie wiem czy to zasluga fp czy moze rodzaju lampy.Czy jest mozliwe ze niektore odmiany gorzej od innych odmian sobie radza z fp 12/1??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 4 miesiąc temu #33

  • el_Kapelusznik
  • el_Kapelusznik Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 220
  • Zebranych lumenów: 682
  •  

  •  

Wydaje mi się Pasczaku, ze te budha cheesy shermiły się z powodu genów, a nie fotoperiodu... tez leciałem 2 uprawy pod foto 12/1 i podobnie jak u ciebie 1 była ok, z dobrym plonem druga zaś lipna... ale wiem ze w tej pierwszej miałem dobre geny od pewnego pana Kota :D za drugim razem juz takiej pewnści nie miałem... co do tych CFL-ek to osobiście nie jestem do nich przekonany, stare, dobre HPS-y daja rady, ale czy to wina strichte światła, trzeba by było sprawdzić i wystartować w dwóch równorzednych uprawach z tymi samymi genami, ziemią, pojemnością donic, no i foto... tyle że 1 na CFL a drugą na HPS... tylko komu bedzie sie chciało bawić w tego typu rzeczy?

Golas.. nie wiedziałem że leciałeś AF-y pod 12/1 a powiem Ci zę zastanawiałem się nad tym ostatnio bardzo często.. skoro wg. teorii teg foto roslina jakby resetuje swój zegar i mysli że cały czas jest pod 18/6 to wydawało mi się ze jest to do zrealizowania, nie miałem jednak wystarczająco odwagi i funduszy, żeby sprawdzić to na własnej skórze, nie mniej jednak jestem mile zaskoczony ze ktoś się na to odważył i że byłeś to Ty... jak możesz rzuc jakimiś linkami z fotami ew. relką z tego przedsięwzięcia :)

Pozdroo! :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez el_Kapelusznik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 4 miesiąc temu #34

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Siemanko ja rowniez stosuje fotoperiod 12/1 zarowno przy odmianach pelnosezonowych jak i odmianach autoflowering i rosliny ladnie rosna. Mam aktualnie afy Golasowe pod 12/1 i pieknie kwitna;) moge szczerze polecic ten fotoperiod i co bardzo wazne dla niekturych rowerow oszczednosc pradu.

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 4 miesiąc temu #35

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Kapelusik masz w pierwszym poście fotki :)
Zresztą już kilka projektów leciałem na 12/1 ... nie zauważyłem wielkich wad.
Jedynie mała różnica zakończenia cyklu.
Możliwe, że odmiany mogą mieć różna reakcję na czas dojścia, ale chyba nic więcej się nie dzieje.

Na hermienie ma wpływ wiele czynników, a podstawowym jest chyba sama odmiana, jak została zrobiona, czy jest stabilna itp...
Dodatkowe czynniki, to stres podczas trenowania, obrywania liści odcinania odrostów itp... temperatura, wilgotność.
Na samym końcu oświetlenie, jego rodzaj, spektrum, zużycie lamp itd...

Naprawdę polecam 12/1 :P

Pozdro B)
G.

Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: el_Kapelusznik

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 2 miesiąc temu #36

  • liwobii
  • liwobii Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 4
Jestem wlasnie podczas pierwszej uprawy przy oswietleniu 12/1 i niestety mam pecha bo trzy roslinki (DNA seeds, Reserva Privada) sie shermily, 5 pozostalych nie. Raczej obwiniam geny (macie jakies dosiwadczenie z tymi seed bankami?) bo przeciez wszystkie maja te same warunki. Pomijajac te jajka ktore sie pojawily widze narazie same plusy, rosliny ladnie sie rozkrzewily na wegu, AF wyrosl wiekszy niz zwykle, pozniej sie zaindukowal - ale troszke powoli sie zbiera mysle ze dobre 2 tygodnie dluzej trzeba bedzie go potrzymac, co do pelnosezonowek to szybko sie zaindukowaly, pozniej troszke jakby zwolnily ale od wczoraj sie zaczely zbierac. Czas mnie goni ze scinka i tu mam pytanie do Was jak to jest z pelnosezonowkami potrzebuja wiecej czasu na dojscie, mniej czy normalnie leca? Teoretycznie jesli potrzebuje dana odmiana 8-9 tygodni przy klasycznym oswietleniu 12/12 to czego mozna sie spodziwac przy 12/1.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 2 miesiąc temu #37

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

Jaki fp stosujesz na flo? Skracasz dzień?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 2 miesiąc temu #38

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Izak napisał:
Jaki fp stosujesz na flo? Skracasz dzień?

Flo zaczynasz od przełączenia na fp 12/12, a następnie co dwa tygodnie (14dni) skracasz ten fotoperiod o 30 minut.

Czyli:

Przełączasz na 12h dnia/ 12h nocy
Po dwóch tygodniach skracasz na 11:30h dnia/ 12:30h nocy

I tak co dwa tygodnie do końca. Przy ścince powinieneś się zatzymać gdzieś koło 9:30h dnia około :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 2 miesiąc temu #39

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

ChorielMJ ja to wszystko wiem, to było pytanie do kolegi wyżej…
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Fotoperiod 12/1 jest przyszłością ? 10 lata 2 miesiąc temu #40

  • liwobii
  • liwobii Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 4
Wszystko zgodnie z przepisem, czyli weg rozpoczalem 12/1, pierwsze dwa tyg cfl, nastepne dwa hps, poznije flo. Flo rozpoczalem od 11/13 dwa tygodnie nastepnie skrocilem do 10,5/13,5, za kolejne 2 tyg 10/14 i na kilka dni przed zmiana na 10/14 zauwazylem jajka, oberwalem je i narazie nie pojawiaja sie nowe( ale to zaledwie kilka dni), przynajmniej nie dostrzeglem (moze tworza sie wewnatrz topow). Dzis przeswietle je bardziej szczegolowo i dam znac jakie sa postepy, mam nadziej ze po za przybieraniem na masie nie tworza sie jajka.


Niestety zerwalem kilka bananow.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez liwobii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany